Menu
ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Seznamy prvňáčků pro školní rok 2024/2025 najdete zde

Školní rok 2010/2011

Předvánoční zpívání v kostele sv. Jakuba - 1

Předvánoční zpívání v kostele sv. Jakuba

Datum: 17. 12. 2011

V pátek 17. prosince se rozezvučel staňkovský kostel vánočními písněmi, které zde zpívali žáci základní školy.
Vystoupení sboru mladších dětí pod vedením paní učitelky Budínové vystřídal sbor žáků 2. stupně paní učitelky Augustinové. Dvě dopolední vystoupení byla určena pro žáky školy a předškoláky z mateřské školky, večerní vystoupení si mohli poslechnout rodiče i ostatní veřejnost.
Nejprve zazněly koledy od sboru mladších žáků, mezi nimiž se četly různé zajímavosti o vánočních svátcích. Potom následovaly písně sboru starších žáků a vystoupení zakončila koleda Narodil se Kristus Pán, kterou si zazpívali všichni společně. Na posledním vystoupení také zazněly varhany.

Příběhy bezpráví - 1

Příběhy bezpráví

Datum: 30. 11. 2011

V průběhu listopadu se každoročně na stovkách škol v celé republice konají filmové projekce a besedy s pamětníky v rámci projektu Příběhy bezpráví.
Na naši školu přišla 30. 11. paní Petrašovská se svým synem, aby nám vyprávěli o době nedávno minulé. Zaujalo nás vyprávění o tom, že komunisté jim jen tak sebrali majetek, jak nikdo proti tomu nemohl nic dělat. Paní Petrašovské nás bylo moc líto. Jsme rádi, že přišla a vyprávěla nám své zkušenosti i přesto, že to v ní vyvolalo velmi smutné vzpomínky.

Vánoční výstava

Datum: 23. 11. 2011

Žáci a učitelé naší školy připravují VÁNOČNÍ VÝSTAVU.
Více informací naleznete v sekci PROJEKTY 2010/2011.

Staňkovský slavík - semifinále v podkroví - 1

Staňkovský slavík - semifinále v podkroví

Datum: 23. 11. 2011

Naše soutěž ve zpěvu letos opět začala třídními koly. Když bylo vybráno, vítězové se ocitli o krok blíž k výhře v lidovém domě. Kdo ale v LD zazpívá, se rozhodlo až v semifinále 23. 11. Nejprve soutěžily děti z prvního stupně. Všichni zpívali ostošest a víc. Měli moc hezké písničky a jejich vystoupení se všem líbilo. Teklo i pár slz, ale to bylo ze strachu z neznámého. Druhý stupeň měl také velký úspěch. Na ten se přišla podívat i devátá třída. Porota (složená z učitelů 1. i 2. stupně - p.uč. Budínová, Hettlerová, Augustinová a p. uč. Khas) nám řekla, že výsledky budou vyvěšené druhý den na nástěnce u vchodu. Druhý den ráno byly výsledky na nástěnce. Někteří byli zklamaní, někteří šťastní. O nejlepších zpěvácích však rozhodne až finále lidovém domě 10. února.

Im Eiscafé - 1

Im Eiscafé

Datum: 30. 6. 2011

Dne 30.6.2011 se vydala skupina žáků 8.ročníku, kteří se učí německému jazyku jako druhému cizímu jazyku, na procházku městem. Přitom popisovali věci a osoby kolem sebe. Jejich cílem se stala místní cukrárna U berušky. Tam si pak všichni objednali v němčině porci zmrzliny a někteří i další laskominy.
žáci 8.roč.Nj2, J.Pavlíková

Závěr škol.roku v 1.B

Datum: 30. 6. 2011

Poslední pondělí v červnu a zároveň poslední pondělí v tomto školním roce se sešli někteří žáci 1.B se svými rodiči na školní zahradě. Osmáci pro ně opět připravili soutěže. Tentokrát soutěžili společně dítě a rodič. Nejdříve museli co nejrychleji najít vzkaz. Pak už rodiče poznávali pomocí kresby svého dítěte písničku nebo naopak musel rodič zahrát pohádku tak, aby ji dítě poznalo. "Kimovka" - tak se nazývala soutěž, kdy dítě se zavázanýma očina, lezoucí po čtyřech a navigováno svým rodičem muselo projít úsek, poznat pomocí smyslů pět věcí, zapamatovat si je, nadiktovat rodiči a ten je zapsal. V poslední míčové válce se sešly vždy dvě rodiny. Děti se míči strefovaly, rodiče nahrávali.

Soutěžní odpoledne pro školní družinu - 1

Soutěžní odpoledne pro školní družinu

Datum: 21. 6. 2011

Dne 21.6.2011 připravili osmáci s třídní učitelkou H.Kozovou sportovní odpoledne pro děti ze školní družiny. Ty se rozdělily do čtyř družstev. Vedoucím každého z nich byl jeden osmák. Hra začala sbíráním lístečků s písmenky, ze kterých pak sestavily dohromady vzkaz: "Dnes si zasoutěžíme ve čtyřech hrách." Prvním úkolem byla hra ve čtvercích s míči, druhým poznat písničku, třetím sestavit čtverec z devíti čísel a čtvrtým spolupracovat ve skupině s dlouhým lanem i se zavázanýma očima. Úkoly na stanovištích připravila a zadávala děvčata z osmé třídy. Vítězným družstvem se stalo družstvo vedené Filipem.

Týden změn - 1

Týden změn

Datum: 20. 6. 2011

V předposledním červnovém týdnu probíhal na naší škole týden změn, který připravili žáci 9. tříd. V pondělí měli žáci za úkol přijít přestrojení za jakékoliv povolání. Deváťáci pak hodnotili, která třída se zapojila v největším počtu. První zvítězili žáci 2.A, kteří měli 100% účast. Dokonce i paní učitelka Budínová vyměnila svůj obvyklý slušivý šat za oblek školníka. Právem tedy získala 2.A sladkou odměnu.

Dětský den - 1

Dětský den

Datum: 3. 6. 2011

V pátek 3.6.2011 oslavili žáci školy Dětský den. Mladší děti strávily den na hřišti, kde soutěžily spolu s dětmi z MŠ v různých sportovních disciplínách. Akci, která se velmi povedla, připravil p. uč. Valečka s šestou třídou. Děti byly nadšené a odnášely si domů sladkou odměnu.
Pro starší žáky připravili sedmáci Občanský den v rámci projektu Kreativní demokratická škola. Nejprve prezentovali dětem, učitelům i veřejnosti svoje projekty, které byly vytvořeny tak, aby prospěly našemu městu. Po hlasování o lepší projekt začala hra Mafie, kterou přichystali se školou roveři ze skatské organizace. Zapojili se i učitelé v uniformách policistů. Po skončení hry, která všechny velmi bavila, byla vyhlášena a odměněna vítězná rodina ze hry a také byly vyhlášeny výsledky hlasování o vítězný projekt. Zvítězila 7.A s projektem Bezpečný Staňkov. S tímto projektem bude školu reprezentovat v oblastním kole projektu Kreativní demokratická škola.

Krajské kolo Mc Donald cupu - 1

Krajské kolo Mc Donald cupu

Datum: 31. 5. 2011

V úterý 31.5.2011 se konalo krajské kolo fotbalové soutěže Mc Donald cup v Plzni. Jako vítězové okresního kola v kategorii mladších žáků jsme se této sportovní akce zúčastnili. Osm nejlepších týmů kraje soutěžilo ve dvou skupinách po čtyřech a hrálo se systémem každý s každým a to 2 x po12.minutách. My jsme měli ve skupině družstva Klatov, Horní Břízy a sportovní fotbalové školy Plzně" 33". S tou jsme sehráli velice dobrý zápas a podlehli jsme jim pouze 2:4. Ostatním nadělovali 10 - 15 branek. Ve skupině jsme skončili na 3.místě a čekal nás zápas o umístění. Ten jsme vyhráli nad Stříbrem 4:1 a obsadili tak 5.místo. Být v kraji pátým nejlepším fotbalovýn družstvem je veliký úspěch.

Integrace na hřišti v Merklíně - 30.5.2011 - 1

Integrace na hřišti v Merklíně - 30.5.2011

Datum: 30. 5. 2011

I v letošním školním roce se naši žáci zúčastnili akce Integrace na hřišti aneb Den plný sportu, kterou pořádá Základní škola speciální Diakonie ČCE Merklín. Navíc se žáci 9. ročníku naší školy podíleli i na organizaci této soutěže. Do sportovních her na merklínském hřišti se zapojili naši třeťáci, žáci devátých tříd pak na jednotlivých stanovištích děti soutěží provázeli. Nyní plánujeme návštěvu dětí z Merklína na společné akci na naší škole.

Soutěž Tajemství lesa - 1

Soutěž Tajemství lesa

Datum: 19. 5. 2011

Děti z naší školy se zúčastnily soutěže Tajemství lesa. Zvláštní ocenění poroty získala Michaela Augustinová, která složila hudbu a text anglické písně The rainforest song, a Alexandra Sucá s projektem o deštném pralese. Obě přiravily soutěžní příspěvky v hodinách anglického jazyka s p. uč. Pavlíkovou.
The rainforest song
I dreamed a dream that I live in rainforest. And I have a house with green roof. I go to pick up bananas, pineapples and Brazil nuts. At Christmas I welcome monkeys home. Then I dance with jaguars or I talk with parrots. I have not a television so I look from windows on butterflies.

Představení divadla Slunečnice - 1

Představení divadla Slunečnice

Datum: 18. 5. 2011

Dne 18.5.2011 zavítali do Lidového domu herci divadla Slunečnice, aby našim žákům předvedi dvě představení. Pro mladší děti si připravili hru Hrajeme si s pohádkou a pro starší Písničky z muzikálů. Dětem z prvního i druhého stupně se představení moc líbila.

Mc Donald cup - starší žáci

Datum: 5. 5. 2011

Ve čtvrtek 5.5.2011 proběhlo na domažlickém stadionu okresní kolo fotbalového turnaje žáků 4.a5.tříd Mc Donald cup.
I tady jsme zaznamenali úspěch. Naši žáci pod vedením kapitána Michala Pomahače vybojovali 3.místo. Ani jeden zápas jsme neprohráli, zaznamenali jsme pouze remízy a výhry. Brankář Jan Hájek se téměř nedotkl míče, inkasoval pouze jediný gól.
Ze třetího místa máme velikou radost.

Módní přehlídka - Aj - 1

Módní přehlídka - Aj

Datum: 5. 5. 2011

Při hodině Aj ve 3.třídě jsme vytvořili projekt na téma" Oblečení. " Žáci se naučili popisovat různé druhy obleků v angličtině. Jednu hodinu jsme věnovali módní přehlídce. Část žáků předváděla své modely sama na sobě a část oblékla své panenky do slušivých oblečků. Někteří pak vytvářeli módní katalog.
uč.Aj - J.Pavlíková

Mc Donald cup - mladší žáci

Datum: 27. 4. 2011

Ve středu 27.4.2011 se konalo v Domažlicích okresní kolo fotbalového turnaje žáků 1.-3.tříd Mc Donald cup.
Naše družstvo bylo jako loňský vícemistr nasazeno do skupiny "B". Ve skupině jsme porazili všechny soupeře v poměru 3:0 nebo 4:0. Pak nás čekalo semifinále s domažlickou školou Msgr.Staška. Nařízenou penaltu proti nám Lukáš Fejtek chytil a z následného protiútoku jsme vstřelili vítězný gól. Ve finále jsme se jako v loňském roce střetli s druhou domažlickou školou K17. Zápas byl velice vyrovnaný a po uplynutí času i nerozhodný 0:0. Šlo se tedy na penalty. V nich jsme měli více štěstí a tu poslední kapitán družstva Tomáš Potipáč vstřelil.

Ukázkový den - firma Gerresheimer Horšovský Týn - 1

Ukázkový den - firma Gerresheimer Horšovský Týn

Datum: 11. 3. 2011

Dne 11. března 2011 měli možnost žáci 8. ročníku navštívit firmu Gerresheimer v Horšovském Týně a uvidět výrobu plastů, používaných v lékařství. Vyslechli zajímavou přednášku o výrobě. Tu si pak měli možnost prohlédnout a mají o čem uvažovat pro příští rok, protože firma nabízí ve svém novém středisku pro praktický výcvik ve spolupráci s SOU Domažlice zajímavý a perspektivní učební obor související s její výrobou. Zde také žáci prakticky zjistili, jak je důležité znát cizí jazyky, jaké mají možnosti uplatnění na pobočkách firmy v zahraničí.V neposlední řadě je potěšily i drobné upomínkové předměty a pohoštění. Marie Gruberová - výchovná poradkyně, Hana Kozová - třídní učitelka

Školní kolo soutěže Rubikon - 1

Školní kolo soutěže Rubikon

Datum: 8. 3. 2011

Školní kolo projektu Rubikon - soutěže o zákonech, správném rozhodování a rizicích sázení proběhlo v sále LD v úterý 8.3.2011. Šest pětičlenných družstev ze sedmého až devátého ročníku se spolu s ostatními žáky třídy na soutěž pilně připravovalo v hodinách VKO. Soutěžící si před soutěží vylosovali barvy, ve kterých budou soutěžit. V den soutěže je přišli podpořit spolužáci v barvách svého třídního týmu. V porotě soutěže zasedli Jan Látka, poslanec parlamentu, Petr Smutný, radní Plzeňského kraje, starosta města Alexandr Horák, bývalý policista a pracovník městského úřadu Petr Kučera a za učitele Zdeněk Valečka. Předsedkyní poroty se stala zástupkyně rodičů Renata Vacíková. Soutěží, která měla celkem pět kol, provázel přítomné ředitel školy Jaroslav Šobr. Velmi zdařilá taneční vystoupení předvedla děvčata z dětského domova. Soutěž byla napínavá až do samého konce. Všechna družstva si vedla velice dobře, a ačkoli dlouhou dobu vedl tým modrých ze 7.A, v posledním kole je předběhla jiná družstva a nakonec mezi sebou soupeřilo o první místo družstvo oranžových z 9.B a žlutých ze 7.B. Oba týmy získaly stejný počet bodů a soutěž musela pokračovat dalšími úkoly, dokud nebylo rozhodnuto o vítězi. Nakonec získali vítězství žlutí ze 7.B a budou reprezentovat naši školu na oblastním kole v Domažlicích.

Ukázkový den - Horšov - 1

Ukázkový den - Horšov

Datum: 22. 2. 2011

Dne 22.02.2011 se 20 žáků z 9., 8. a 7. tříd zúčastnilo ukázkového dne ve středisku praktického vyučování SOŠ a SOU Horšovský Týn pro obory - opravář zemědělských strojů a mechanik opravář (dříve automechanik). Prohlédli si svářečskou školu, dále dílny pro opravy automobilů a zemědělské techniky, dílnu s obráběcími stroji, vyzkoušeli si svoji šikovnost - vyráželi číslice a písmena na kovový štítek. Celou dobu je provázeli učni z oborů a jejich mistři, kuchaři pro ně připravili drobné občerstvení a odnesli si upomínku ve formě malé keramické knížečky. Všichni hoši se zájmem sledovali výklad a i vyplňovali anketu, kde prokázali, že umí dobře naslouchat. Děkujeme Hospodářské komoře a pracovníkům SOŠ a SOU Horšovský Týn za účelně strávené dopoledne.

Okresní kolo konverzační soutěže v němčině

Datum: 9. 2. 2011

Dne 9. února 2011 se v Domažlicích v Domě dětí konalo okresní kolo konverzační soutěže v němčině. Slavili jsme velký úspěch. Nejmladší účastnice z naší školy v kategorii I.A pro žáky 6. a 7. ročníku se mezi staršími žáky vůbec neztratily a obsadily všechna 3 místa - Jana Macánová - 1.místo, Michaela Špringerová - 2. místo, Karolína Vlčková - 3. místo. Dlouhodobá každodenní příprava se vyplatila. Blahopřejeme!

Cirkus Renáto - 1. stupeň - 1

Cirkus Renáto - 1. stupeň

Datum: 8. 2. 2011

V úterý 8. února 2011 měly děti z 1. stupně možnost zhlédnout zajímavé vystoupení cirkusu Renáto. Děti se samy do představení aktivně zapojily a výborně se pobavily.

Planetárium Praha - 5.třídy - 1

Planetárium Praha - 5.třídy

Datum: 8. 2. 2011

Od listopadu probíhal v pátých třídách v hodinách přírodovědy dlouhodobý projekt " Průzkum vesmíru. "
Žáci pracovali ve skupinách, dvojicích či individuálně a plnili různorodé úkoly. S pomocí encyklopedií, internetu či připravených hodin na interaktivní tabuli zjišťovali informace o vesmíru : zajímali se o planety, hvězdy a souhvězdí, pohyby Země, magnetickou a gravitační sílu,cesty do vesmíru.

Pohádka O dvanácti měsíčkách - 1

Pohádka O dvanácti měsíčkách

Datum: 26. 1. 2011

V lednu příjemně překvapila děti, učitele i veřejnost pohádka O dvanácti měsíčkách, kterou nacvičili žáci z 1. i 2. stupně pod vedením p. učitelek Budínové, Hettlerové a Vachtlové ve spolupráci s některými rodiči. Zahráli ji dvakrát dopoledne dětem ze ZŠ Staňkov, z mateřeské školy a ze Základní školy Horšovský Týn a Hlohová a v odpoledních hodinách veřejnosti. Představení se moc líbilo, diváci ocenili herecké výkony, kulisy, kostýmy, osvětlení a také hudbu, kterou k pohádce složila Michalka Augustinová.

Zápis do 1. tříd - 1

Zápis do 1. tříd

Datum: 20. 1. 2011

Zápis do 1. tříd se koná 20.1.2011 od 14.00 do 18.00 hodin v budově školy. Program zápisu přichystaly p. uč. Janská a Zámostná. Děti se mohou těšit na pohádkové postavičky, které je budou celým zápisem provázet. Rodiče by s sebou měli přinést rodný list dítěte, průkazku pojištěnce a vyplněný dotazník, který obdrží v MŠ nebo přímo ve škole. Pokud budou rodiče žádat o odklad školní docházky, vyplní žádost v den zápisu u ředitele školy.

Seznam žáků prvních tříd ve šk. roce 2010/2011

Datum: 30. 9. 2010

Vážení rodiče,
v části Organizace školního roku naleznete seznam žáků 1. tříd a jejich rozdělení.

Oznámení vedoucí školní jídelny rodičům

Datum: 30. 9. 2010

Od září 2010 dochází ke změně termínu plateb za obědy přes banku. Inkasa za odebrané obědy budou prováděna vždy k 11. dni následujícího měsíce (dosud byla prováděna k 20. dni měsíce).
Milada Žáčková

Adaptační kurz v Poběžovicích - 1

Adaptační kurz v Poběžovicích

Datum: 10. 9. 2010

Pan učitel Valečka nám ve škole oznámil, že pojedeme na adaptační pobyt do Poběžovic. Těšila jsem se, ale když jsme tam dorazili a já viděla, v jakém stavu je škola, kde jsme měli bydlet, přestala jsem jásat. Vypadala jako vězení a sousedila s budovou s rozbitými okny a trávou na střeše. Hned, jak jsme přijeli, nás učitelé zapřáhli. Rozdělili nás do pěti družstev. Během prvního dne jsme ve skupinách zjišťovali informace o Poběžovicích, hráli stopovačku a k večeru šli na hřiště. Druhý den nás čekal celodenní výlet na Rybníky. Cesta byla náročná, dvakrát jsme zabloudili, ale to nám nevadilo. Hurá! Sláva! Jsme na Rybníkách. Tady na nás čekal konečně oběd, slepičí polévka s nudlemi a řízek s bramborovou kaší. Byli jsme vyhládlí, vždyť jsme měli v nohách 18 kilometrů. Autobus nás pak odvezl k poběžovické škole. V podvečer jsme si opekli vuřty na školním hřišti. Další den po snídani jsme si sbalili a vyrazili na nádraží. Vlak nás odvezl do Staňkova, kde na nás už čekali nedočkaví rodiče.

Kolový výlet osmáků do Stříbra

Datum: 14. 5. 2010

V sobotu 14.května se část /14+3/ odvážlivců a vytrvalců vydala na kolech přes klášter Kladruby do Stříbra.
Cestu dlouhou 37 km po docela pěkných cyklostezkách jsma hravě zvládli. Delší zastávka na oběd byla v pěkné restauraci v Kladrubech. Klášter jsme si prohlédli pouze z nádvoří a pokračovali do cíle cesty, do Stříbra. Na náměstí jsme si odpočinuli a počkali na pana školníka ZŠ Stříbro, který nás pak ubytoval v jejich tělocvičně. Zde jsme až do večerních hodin hráli míčové hry. Spát se nám moc něchtělo, ale museli jsme. V neděli ráno jsme si zabalili a vydali se na zpáteční cestu. Jeli jsme "jako o závod" a hravě jsme zvládali kopcovitý terén..

4. ŽÁKOVSKÝ PLES - 1

4. ŽÁKOVSKÝ PLES

Datum: 25. 2. 2010

Dne 25. února se konal 4. žákovský ples, opět pod taktovkou devátých tříd. Ples byl laděn do zlaté, černé a bílé barvy. Na stolech se pyšnili pávi, na podiu byl velký a nádherný nápis a všude vějíře a balonky. Příprava byla velmi náročná. Myslíme, že se nám ples moc povedl a měli jsme dobré ohlasy. Program jsme měli docela nabitý, střídaly se různé tance od muzikálu po mažoretky. Tombola byla velmi pestrá. Co se na plesu objevilo nového, byla dražba třech dortů. První byl ve tvaru knihy, druhý ve tvaru míče a třetí, s nápisem 4. žákovský ples, byl nejhezčí. Také deváté třídy si něco připravily, módní přehlídku se šaty, které si dívky samy ušily, a mažoretky jako vyvrcholení plesu. K tanci a poslechu nám hrál pan učitel Khas, kterému pomohla paní učitelka Adriana Christovová, kterým moc děkujeme. Poděkování také patří paní Veverkové, která deváté třídy a dívky ze ZUŠ učesala. Všem, co přispěli finanční částkou nebo nějakou věcí, moc děkujeme. M. Fišerová, K. Krajčíková, 9. A

Lyžařský výcvik - 1

Lyžařský výcvik

Datum: 16. 1. 2010

V neděli16. ledna jsme vyrazili na lyžařský výcvik. Byli jsme ubytovaní na Špičáku na chatě Slavoj. Celkem nás jelo třicet a doprovázel nás pan učitel Valečka a paní učitelka Schenková. Na Špičáku náš počet ještě doplnil lyžařský instruktor pan Dvořák. Po příjezdu na Špičák jsme s „nadšením" vytahali všechny naše věci, lyže, lyžáky... do prudkého kopce na chatu Slavoj. Nejdříve se zdálo, že si moc nezalyžujeme, ale nakonec jsme lyžovali každý den. Tři dny jsme brázdili svah na Alpalouce, sjezdovce poblíž chaty. Ve středu dopoledne jsme měli maškarní na lyžích. Odpoledne jsme strávili zase na sněhu, tentokrát ale bez lyží. Budovali jsme stavby ze sněhu, koulovali se a závodili na „pekáčích". Ve čtvrtek jsme si udělali menší procházku na sjezdovku Nad Nádražím, kam nám pan Dvořák dovezl lyžařskou výstroj. Lyžovali jsme tu čtyři hodiny a všem se tu moc líbilo. Čtvrteční večer nám zpříjemnily loňské deváťačky, které nám připravily diskotéku. V pátek jsme snesli věci z chaty na parkoviště, kde je naložili do dodávky, a my šli na vlak a frčeli směr Staňkov. Byl to skvělý týden, moc se nám tam líbilo. Tak snad příští rok na shledanou. A. Suchá, T. Karlovcová, A. Kunová, Š. Konopíková, P. Malíková, 8. tř.

Doučování žáků škol

doucovi

Národní plán obnovy

Zakoupení digitálních pomůcek je financováno Evropskou unií - Next Generation EU

npoeu

Více informací (176.83 kB)

FD

Aktuální počasí

dnes, sobota 22. 6. 2024
déšť 22 °C 14 °C
neděle 23. 6. déšť 20/12 °C
pondělí 24. 6. slabý déšť 22/13 °C
úterý 25. 6. jasno 24/11 °C

Náš partner

logo

Požadavky ICT

Školní psycholog

školní psycholog plakát

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na