Menu
ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Školní rok 2016/2017

Advent je tu - 1

Advent je tu

Datum: 25. 11. 2017

V pátek 25.11. jsme společně s dětmi z Bobrů a Lišáků zahájili ve školní družině Adventní čas. Společně jsme vyhledávali v různých obrázcích symboly charakteristické pro toto období, povídali si o zvyklostech a tradicích. Příběh Dárek k Vánocům nám připomněl a ukázal, že radost můžeme mít i z radosti druhých. Příjemnému odpoledni nechyběl vánoční čaj, dobrá svačinka. Domů si každý odnášel s vlastnoručně vyrobený adventní kalendář.

Sportovní odpoledne na novém hřišti 27. září 2016 - 1

Sportovní odpoledne na novém hřišti 27. září 2016

Datum: 16. 11. 2017

První letošní akcí školní družiny nemohlo být nic jiného, než sportovní odpoledne na našem novém školním hřišti. Děti měly možnost vyzkoušet si své dovednosti na čtyřech stanovištích. Čekal na ně slalom s míčkem na lžíci, hod na cíl javballem, překážková dráha a štafeta na běžeckém oválu. Prvním důležitým prožitkem bylo osahat si a vyzkoušet povrch atletické dráhy a pohladit si trávník. Na závěr akce si mohly děti samy vybrat, jakou disciplínu si chtějí vyzkoušet znovu. Všichni jsme si nové hřiště moc užili.

Lampionový průvod - 1

Lampionový průvod

Datum: 16. 11. 2017

Příjemný podzimní podvečer bez dešťových kapek a větru, osvětlený spoustou nádherných lampionů a dobré nálady. Takový byl letošní lampionový průvod. Po přivítání se před základní školou se všichni vydali na procházku ulicemi města. Díky velké účasti byl průvod opravdu dlouhý a ulice se místy celé zaplnily. Ukončení průvodu před školou nechybělo rozloučení se a rozdání drobností pro děti. Letošní rok odcházely děti domů s reflexními páskami a lízátkem. Velice moc děkujeme paní Marcele Pinkrové z místní lékárny za poskytnutí sponzorského daru v podobě lízátek. Vychovatelky ŠD.

Výprava za kozím trkáním - 1

Výprava za kozím trkáním

Datum: 16. 11. 2017

16. listopadu podnikli Špioni a Indiáni společnou akci – Výpravu za kozím trkáním.
Řádně vybaveni různými pamlsky pro kozy p. Kupky jsme si vyšli k nedalekému lesíku.
Cesta k ohradě nebyla však jen tak ledajaká. Vyžadovala trochu odvahy a šikovnosti
při přechodu lávky přes roklinku. Ale všichni jsme to, jak se říká – dali.
Kozy a kozlové byli vděčnými strávníky a my zase měli příjemný zážitek z blízkého

Indiáni - 1

Indiáni

Datum: 30. 6. 2017

Indiáni

Špioni - 1

Špioni

Datum: 30. 6. 2017

Špioni

Aranžování ve školní družině - 1

Aranžování ve školní družině

Datum: 30. 6. 2017

V měsíci červnu přijala pozvání do naší školní družiny floristka paní Alena Valentová.
Vzhledem k tomu, že se blíží prázdniny, naše příroda je nekonečně bohatá a není třeba se nudit, ale tvořit – tak jsme si dovolili trocha krásného kouzlení.
Není třeba ani slov, jak jsme si to užívali. Snad jen údiv jedné holčičky: „Jak je možné, že když to děláme poprvé – ještě jsme se to neučili, tak se nám to povedlo“.

Výlet za poznáním do Plzně - 1

Výlet za poznáním do Plzně

Datum: 30. 6. 2017

Trochu jiné zaměření výletu bylo letos pro 3. a 4. ročník a trochu jiné pro 1. a 2. třídu ŠD.
Ten první je již zdokumentovaný a nyní je zde zprávička a fotky z výletu druhého.
Naše cesta tentokrát vedla do Muzea Strašidel v Plzni. Cesta vlakem byla příjemná, stejně jako krátké posezení u kašny. Část svačiny jsme slupli v Křižíkových sadech v blízkosti soch Spejbla a Hurvínka.
A pak už hurááá do muzea. To byl ráj pro děti… Projít si podzemí ve tmě za pomoci lana, které nás dovedlo ke světlu. Poté si podzemí projít při světle a vidět všechna ta strašidla, která tam byla. I hledání pokladu se nám zdařilo a odměnou pro každého byla malá kouzelná drobnost. Ty větší si pak děti kupovaly, ať už pro sebe nebo své nejbližší. Spousta si jich domů vezla slizkou hmotu, různé drahokamy, meče, masky, či plyšová zvířátka.

Kapla - 1

Kapla

Datum: 22. 4. 2017

Díky velkému počtu kostek umožňuje tato stavebnice rozvíjet fantazii, zručnost, spolupráci a také vlastní trpělivost, které je někdy opravdu zapotřebí.

Lišáci - 1

Lišáci

Datum: 22. 4. 2017

Lišáci

Výlet za poznáním – Exkurze na zimní stadion a výstava Společenský život hmyzu - 1

Výlet za poznáním – Exkurze na zimní stadion a výstava Společenský život hmyzu

Datum: 22. 4. 2017

V sobotu 22.4.2017 jsme se společně vydali vlakem do Plzně. Před zimním stadionem jsme se sešli s p. M. Dvořákem , který nás po celou dobu provázel a s úsměvem odpovídal na zvídavé otázky. Nahlédli jsme do šaten hokejového týmu A, brusírny… Zvednout tašku s hokejovou výbavou bylo pro některé děti velice těžké, ale hokejka byla překvapivě lehká. Po prohlídce a malém posilnění jsme pokračovali po naučné stezce Údolím Radbuzy do další části Plzně. Viděli jsme památník Spejbla a Hurvínka, kostel svatého Bartoloměje. Výstava v Západočeském muzeu – Společenský život hmyzu byla velice zajímavá. Mimo živé hmyzí tvorečky jsme shlédli tématický film, skládali puzzle, hledali dva stejné mravence… Po prohlídce nechyběla možnost nákupu suvenýrů. I když bylo po celý den chladné počasí, při zpáteční cestě se vlakem rozléhal smích, radost a spokojenost dětí.

Robinsonův ostrov - 1

Robinsonův ostrov

Datum: 24. 2. 2017

V pátek 24. února 2017 se naše družiny proměnily na opuštěný ostrov, kde na děti čekaly úkoly. Vyzkoušely si stavbu Robinsonova obydlí, přenášení ohně přes opičí prales, společnou chůzi přes lví soutěsku a žraločí hody. Celé odpoledne nás všechny doprovázel velký úsměv na tváři a radost ze splněných úkolů. Na závěrečné kmenové radě jsme na mapě odhalili ukrytý pirátský poklad a spravedlivě se o něj rozdělili.

Bobři - 1

Bobři

Datum: 20. 5. 2016

Bobři

Merkur od GERRESHEIMER s. r. o. ve školní družině - 1

Merkur od GERRESHEIMER s. r. o. ve školní družině

Datum: 20. 5. 2016

„Snad každý, kdo uslyší slovo MERKUR, si vzpomene na planetu naší sluneční soustavy. Ale většina snad i na nejznámější českou stavebnici stejného názvu. MERKUR je značka kovových stavebnic, vláčků a učebních pomůcek, která vznikla počátkem dvacátého století v Polici nad Metují.“
Tento školní rok máme možnost využívat stavebnice darované firmou GERRESHEIMER Horšovský Týn spol. s r. o. ve školní družině.

Filipojakubská noc v ŠD - 1

Filipojakubská noc v ŠD

Datum: 20. 5. 2016

V pátek odpoledne pro zájemce z oddělení Bobrů a Lišáků začala Filipojakubská noc. Po úvodní pohádce o čarodějnicích si děti nejdříve vyrobily vlastní čarodějnici. Poté následovaly zaříkávací formule, připomenutí si čarodějů a čarodějnic z různých pohádkových příběhů a filmů. Po složení vlastní zaříkávací formule se děti s nadšením proměňovaly v různá zvířátka. Při pohledu na připravené čarodějnické pochoutky si některé děti musely dodávat odvahu k jejich ochutnání. Kouzlení sopky a odhánění smítek plovoucích na vodě se všem dařilo. V podvečer nechybělo ani čarodějnické disco. Po večeři a připravení si pelíšku na spaní jsme procházeli po temných a místy i strašidelných prostorách školy. Během pohádky na dobrou noc některé čarodějnice rychle usnuly, některé však ještě dlouho do noci „čarovaly, zaklínaly“ ve svém pelíšku.

Spaní v indiánském duchu - 1

Spaní v indiánském duchu

Datum: 20. 5. 2016

Z 19. na 20. května měli Indiáni a Špioni spaní ve školní družině. Na akci jsme se připravovali již během týdne, kdy jsme si vyráběli indiánské čelenky. Těsně před samotnou akcí jsme si po indiánsku namalovali obličeje, vzali batůžky a vyrazili do terénu – zahrát si STOPOVAČKU. Indiáni značili trasu a zadávali úkoly. Špioni šli v jejich stopách a úkoly plnili. Vše pozorovalo indiánské „Bystré Oko“. Přátelské a radostné bylo setkání obou skupin na konci hry. Špioni Indiány opravdu vystopovali a společně se pak vrátili do školy.

Těšíme se na Vánoce - 1

Těšíme se na Vánoce

Datum: 27. 1. 2016

Ani letošní rok jsme v družině nezaháleli. Ve všech odděleních jsme se připravovali na Vánoce. Vyrábění vánočních dekorací, přáníček doplnilo povídání o zvycích a tradicích, pouštění lodiček, poslech a zpěv koled… Nechyběla pohádka v podobě divadelního představení Anděl páně, které si pro nás připravili Špioni. Poslední den v družině byl obohacen nadílkou. Radost dětem udělaly nové stavebnice, společenské hry a hračky.

Hokejový zápas - 1

Hokejový zápas

Datum: 27. 1. 2016

Páteční podvečer 27. ledna patřil hokejovému zápasu HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov.
Žáci naší ŠD společně s rodiči, sourozenci nebo prarodiči vyrazili podpořit plzeňské Indiány, kterým se v letošní hokejové sezoně moc nedaří.
Cesta autobusem rychle uběhla, neboť jsme ladili modrobílé zdobení na tváři a také sepsali tipy na výsledek zápasu.
Před začátkem jsme se řádně občerstvili a mnohým tatínkům ještě odlehčili peněženky nákupem šál a dalších drobností ve fanshopu. Ale vše se vyplatilo. I přesto, že Indiáni obdrželi první branku, tak určitě také díky našemu fandění nakonec vyhráli 4:1. Jen naši tipovací soutěž nikdo nevyhrál. Ale nám to neva. Hlavně, že Plzeň získala body.

Doučování žáků škol

doucovi

Národní plán obnovy

Zakoupení digitálních pomůcek je financováno Evropskou unií - Next Generation EU

npoeu

Více informací (176.83 kB)

FD

Aktuální počasí

dnes, úterý 23. 7. 2024
slabý déšť 22 °C 14 °C
středa 24. 7. slabý déšť 21/13 °C
čtvrtek 25. 7. slabý déšť 17/10 °C
pátek 26. 7. slabý déšť 20/8 °C

Náš partner

logo

Požadavky ICT

Školní psycholog

školní psycholog plakát

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na