Planetárium Praha - 5.třídy

Planetárium Praha - 5.třídy - 1Od listopadu probíhal v pátých třídách v hodinách přírodovědy dlouhodobý projekt " Průzkum vesmíru. "
Žáci pracovali ve skupinách, dvojicích či individuálně a plnili různorodé úkoly. S pomocí encyklopedií, internetu či připravených hodin na interaktivní tabuli zjišťovali informace o vesmíru : zajímali se o planety, hvězdy a souhvězdí, pohyby Země, magnetickou a gravitační sílu,cesty do vesmíru.

V průběhu projektu plnili i související úkoly s vesmírem a to v hodinách českého a cizího jazyka, řešili matematické nachytávky s Marťanem či počítali úkoly Zodiaku, plnili hvězdnou soutěž.

8.2.2011 jsme pak jeli do pražského planetária a tam si své vědomosti zopakovali a někteří si odnesli možná i nějakou informaci navíc.

Ve čtvrtek 10.2.2011 jsme projekt završili Vesmírnou misí. Každý žák se svými vědomostmi nebo s pomocí vlastních poznámek, internetu, encyklopedií měl vyplnit vesmírný dotazník. Ten nejlepší z nich se pak stane kapitánem vesmírné lodi, další jeho zástupcem a přibudou k nim ještě tři členové posádky.

Jak to v pátých třídách dopadlo? To se žáci dozví v další hodině přírodovědy.

Vytvořeno: 8. 2. 2011