Menu
ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Školní rok 2012/2013

Zobrazeno 1-30 ze 60
Vánoční koncert v Lidovém domě a v kostele - 1

Vánoční koncert v Lidovém domě a v kostele

Datum: 20. 12. 2013

Ve čtvrtek 20. prosince připravili žáci malého i velkého pěveckého sboru se svými učitelkami krásné předvánoční vystoupení, které předvedli dopoledne žákům a učitelům v Lidovém domě a večer rodičům a veřejnosti v kostele. Vánoční písně a koledy spolu s mluveným slovem přinesly posluchačům příjemnou předvánoční náladu.

Vánoční vyprávění a koledy pro seniory - 1

Vánoční vyprávění a koledy pro seniory

Datum: 12. 12. 2013

Ve středu 12. prosince zavítaly děti z pěveckého sboru paní učitelky Budínové do Betléma na farní zahradě, aby tu zpříjemnily svým zpěvem odpoledne seniorům při adventním setkání pořádaném staňkovskou charitou. Jejich pásmo vánočních koled a vyprávění o Vánocích se všem přítomným moc líbilo.

Vánoční trhy - 1

Vánoční trhy

Datum: 9. 12. 2013

V neděli 9. prosince se konaly již druhé Vánoční trhy, které škola připravila spolu s městem Staňkov. Děti si přichystaly spoustu krásných dekorací a dárečků, které ve stáncích nabízely. Sice nás potrápil pořádný mráz, ale příjemná adventní atmosféra pomohla překonat nepohodu způsobenou zimou. Děti i učitelé odcházeli domů s prokřehlými prsty a zmrzlými nosy, ale i s dobrým pocitem, že svými výrobky udělali někomu radost.

Divadelní představení S čerty je legrace - 1

Divadelní představení S čerty je legrace

Datum: 6. 12. 2013

Ve čtvrtek 6. prosince měly možnost děti z prvních až třetích tříd zhlédnout v sále Lidového domu divadelní představení S čerty je legrace.

Mikulášská nadílka ve škole - 1

Mikulášská nadílka ve škole

Datum: 5. 12. 2013

Dne 5. prosince uspořádali deváťáci Mikulášskou nadílku pro své mladší spolužáky.

Juniorfest - mezinárodní filmový festival pro děti a mládež - 1

Juniorfest - mezinárodní filmový festival pro děti a mládež

Datum: 6. 11. 2013

V úterý 6. listopadu se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku filmového festivalu Juniorfest v Horšovském Týně. Deváťáci zhlédli film Krokodýlové v akci, osmáci navštívili expozici Techmánie, kde viděli zajímavé pokusy. Ve středu se pak děti z šestých tříd jeli podívat na soutěž Pevnost Týn, kde soutěžilo družstvo jejich spolužáků. Staňkovští skončili na třetím místě. Naše děti se také zapojily do výtvarné soutěže Juniorfestu na téma S čerty nejsou žerty. V kategorii 6- 9 let získala první místo Veronika Bláhová ze 4. B, Vanessa Stachová ze 4. A se ve stejné kategorii umístila na třetím místě. Žáci ze 3. třídy získali zvláštní ocenění. V kategorii 10 - 12 let obsadila první místo Karolína Fišerová z 5. A

Karel Voříšek mezi deváťáky - 1

Karel Voříšek mezi deváťáky

Datum: 9. 10. 2013

V úterý 9. října zavítal do naší školy moderátor zpravodajství TV Nova Karel Voříšek. S deváťáky besedoval o tom, jak se připravují zprávy, jak se vlastně člověk může stát moderátorem a jak je důležité nevzdávat se a jít za svým snem. Moderátor s úsměvem a pohotově reagoval na všechny otázky zvědavých deváťáků. Beseda proběhla v příjemné a přátelské atmosféře.

Hudební pořad Vývoj rockové hudby - 1

Hudební pořad Vývoj rockové hudby

Datum: 12. 9. 2013

Ve středu 12. září se žáci 1. i 2. stupně zúčastnili velmi pěkného hudebního pořadu Vývoj rockové hudby, který připravil Milan Parnahaj. Mladší žáci měli možnost poslechnout si především české písničky, starší žáci pak skladby zahraničních skupin. Dokonce došlo i na tvorbu vlastní písně, kterou si děti spolu se zpěvákem zazpívaly.

Sběr pomerančové kůry 2012/2013

Datum: 4. 9. 2013

Sběr pomerančové kůry 2012/2013

Zahájení školního roku v LD, vítání prvňáčků - 1

Zahájení školního roku v LD, vítání prvňáčků

Datum: 4. 9. 2013

V úterý 4. září jsme přivítali v sále Lidového domu 54 prvňáčků, což je největší počet za posledních více než deset let. Nyní máme celkem 17 tříd, počet žáků se zvýšil z 360 na 382.
Během slavnostního zahájení vystoupil pěvecký sbor vedený paní učitelkou Budínovou a Augustinovou. Po projevu pana ředitele popřál dětem úspěšný rok také předseda školské rady p. Malík a nový staňkovský farář.
Prvňáčky v sále Lidového domu na pódium doprovodili žáci 9. ročníku, kteří si vezmou nad našimi nejmladšími patronát. Během školního roku pro ně připraví různé soutěže a akce, na které se už mohou prvňáčci těšit.

McDonalds Cup - 1

McDonalds Cup

Datum: 30. 6. 2013

Poté nás čekala cesta na krajské kolo do Plzně, kam jsme jeli s cílem užít si to a příjemně překvapit. Sice se tam ukázalo, že máme ještě co dohánět, ale určitě jsme nezklamali a na konec z toho bylo celkové šesté místo. Někteří z nás se těší na další ročník, další už se nemohou dočkat turnaje pro druhý stupeň nazvaný Coca-Cola Školský pohár.

Generali Cup - 1

Generali Cup

Datum: 18. 6. 2013

1. místo Týpci - Bobříci Tomáš Krejčí,Tomáš Ježek, Soňa Arrrammachová,Tereza Geigrová
2.místo Sranda tým Ondřej Oulík, Michal Pomahač, Nikola Bublová, Lukáš Decker
3. místo HBKV Staňkov Jan Hájek, Šimon Bukovský, Zuzana Valečková, Antonín Kolros
Střelci 1. místo Tomáš Krejčí 10 branek
2. místo Tomáš Pitipáč 8 branek
3. Lukáš Decker, Michal Pomahač, Lukáš Oulík 7 branek
Dále byly uděleny dvě zvláštní ceny ředitelky turnaje :

Pozvánka na poslední představení muzikálu To všechno vodnes´čas - 1

Pozvánka na poslední představení muzikálu To všechno vodnes´čas

Datum: 15. 6. 2013

Máme za sebou již tři vystoupení, která splnila, ba dokonce předčila naše očekávání. Před námi je již, mezi herci dobře známá a doufejme že neméně povedená DERNIÉRA, která se bude konat v pátek 15. 6. 2013 od 18.30 hodin v Lidovém domě. Všichni jste srdečně zváni a věříme, že vás výkon všech herců opět potěší. Co k tomu dodat? Zřejmě jsme měli štěstí, když se před rokem sešel tak pohodový tým. Nejzkušenější skupina, již tvoří učitelé Pavlík, Budínová a Hettlerová společně s panem Konečným, byla a je neustále ve skvělé náladě, která se jako virus přenáší na ostatní. Navíc se vyznačuje sebejistými výkony, což našemu divadlu jen dodává na kráse. Nejmladší a střední skupina pro změnu zaujme svým zápalem a možná i rozdílným pohledem, jakým chápe dobu šedesátých let. V neposlední řadě musíme vyzdvihnout výkony tanečníků, bez nichž by muzikál nemusel mít takovou jiskru, a hlavně poděkovat panu Keckovi, jenž se podílel na režii, a dohlížel na to, jak zníme. Mluvím jistě za všechny, když řeknu, že bych byl velice rád, kdybychom v příštím roce dali dohromady další hru. Myslím si totiž, že vzhledem k tomu, jak dokážeme spolupracovat a fungovat, by byla obrovská škoda udělat za vším tlustou čáru.

Pracovní činnosti v 5.B - 1

Pracovní činnosti v 5.B

Datum: 12. 6. 2013

Už jsme se těšili, jak si opět užijeme vaření při hodinách pracovních činností.
Nejdříve jsme připravovali studenou kuchyni - minichlebíčky, jednohubky, saláty.
Další hodinu pak piškotové dobroty.
Posuďte sami, jak se nám povedly. Nám chutnalo!
žáci 5.B

Turnaj žáků a učitelů - 1

Turnaj žáků a učitelů

Datum: 12. 6. 2013

Turnaj žáků a učitelů

Projekt Patříme do Evropy - 1

Projekt Patříme do Evropy

Datum: 21. 5. 2013

Dne 21. 5. 2013 vyvrcholil projekt věnovaný Evropské unii, který začal dne 9. května při příležitosti Dne Evropy. V úterý ráno 21. května se žáci různých ročníků druhého stupně opět sešli ve svých skupinách a nejprve se společně snažili co nejlépe zodpovědět otázky zeměpisného testu o Evropě. Podle výsledku testu získaly skupiny body do další části soutěže. Pak už měly tři vyučovací hodiny čas na to, aby co nejlépe výtvarně zpracovaly propagační plakát evropské země, kterou si v úvodní části projektu vylosovaly. Některé týmy zvolily i propagaci pomocí prezentace vytvořené na počítači. Během přípravy prezentací si členové týmů volili i strategii, jak co nejvíce zaujmout diváky a přesvědčit porotu. Samotné prezentace jednotlivých týmů probíhaly v místním kině. V porotě zasedl Ing. Petr Smutný, v rozhodování mu pomáhaly Mgr. V. Schenková a Mgr. V. Lorencová. Soutěž moderoval ředitel školy Mgr. Jaroslav Šobr. Rozhodování měla porota opravdu těžké, protože všech šestnáct skupin odvedlo velmi dobrou práci. Některé týmy si připravily pozdrav v jazyce země, kterou představovaly, prezentace Slovenska proběhla dokonce téměř celá v dokonalé slovenštině. Některé týmy zvolily typický oděv pro svoji zemi, někdo připravil charakteristický pokrm, někteří zazpívali. Nakonec po sečtení bodů z úvodního testu a z prezentací vzešlo šest vítězů, kteří postoupili do finále. Zde je čekal znalostní kvíz o evropských zemích a Evropské unii. Družstva mohla sázet na jednotlivé otázky a získávat tak body, nebo je naopak ztrácet. Ve velmi napínavém souboji nakonec zvítězil tým, který představoval Španělsko. Všichni členové týmu - žáci z šestého až devátého ročníku - získali 8 Gb flash disk. Jejich úspěch byl naprosto zasloužený. Výtvarné zpracování propagačního plakátu i samotná prezentace, při které předvedli hru na kytaru i španělský tanec, porotu a diváky nadchly. Pochvalu ale zaslouží všechny týmy, protože ukázaly, že dokážou velmi dobře pracovat ve věkově smíšených skupinách, bez pomoci učitelů zorganizovat práci na svém projektu a společně svoji práci přezentovat při veřejném vystoupení. Doufáme, že se nám podobný projekt podaří realizovat i v příštím školním roce.

Beseda s Ing. Šilingem v 9. ročníku - 1

Beseda s Ing. Šilingem v 9. ročníku

Datum: 17. 5. 2013

V pátek 17. 5. 2013 nás navštívil ředitel leteckých společností Air France, KLM a Delta Ing. František Šiling, který mimo jiné absolvoval osm let základního vzdělání na této škole. Po zhruba deseti minutách, co si náš host prohlédl učebnu a zavzpomínal na dřívější časy, se pustil do vyprávění svého životního příběhu. Dozvěděli jsme se, jaká zaměstnání volil po dokončení studia na vysoké škole a jak se vlastně z obchodníka stal pracovníkem ve firmě KLM, v níž později získal místo ředitele. Poté se jeho kariéra zvedla jako raketoplán do mezihvězdného prostoru. Ke KLM se později připojil další letecký velikán Air France a nakonec americká Delta. Je podle mě opravdu pozoruhodné, jak se člověk z malého města může prosadit. Tímto článkem bych tedy panu Šilingovi poděkoval, protože jeho beseda nás může motivovat a bezesporu je důkazem toho, že ke štěstí je třeba také snaha.

Patříme do Evropy - zahájení projektu napříč ročníky 2. stupně - 1

Patříme do Evropy - zahájení projektu napříč ročníky 2. stupně

Datum: 9. 5. 2013

Dne 9. května 2013 byl na druhém stupni při příležitosti Dne Evropy zahájen projekt Patříme do Evropy. Prostřednictvím Žákovského parlamentu jsme rozdělili žáky 2. stupně do 16 skupin, každá skupina si vylosovala jednu evropskou zemi. V jednotlivých skupinách jsou zastoupeni žáci z každého ročníku 2. stupně. Vedoucími týmu se stali nejschopnější organizátoři z 9. ročníku. Ti v den zahájení projektu představili soutěžní projekt svému týmu, společně se svými členy vytvořili myšlenkovou mapu, rozdělili úkoly a dohlíželi na efektivní práci skupiny. Každý člen týmu má jeden úkol - např. vyhledat o dané zemi základní informace, zjistit něco o významných osobnostech země, přírodních či kulturních zajímavostech, zvycích, tradicích, oblíbených jídlech, o sportech atd. Skupiny mají nyní více než týden na shromáždění informací (po domluvě s učiteli dostanou prostor pro vyhledávání informací při hodinách informatiky, výchovy k občanství či seminářích). Vedoucí týmů budou průběžně navštěvovat své členy a zjišťovat, jak práce pokračuje, poradí, domluví se jak pokračovat a v jaké formě svým vedoucím členové týmu zjištěné informace odevzdají (vytištěné, napsané, v elektronické podobě...). Práce týmů vyvrcholí 21. května projektovým dnem Patříme do Evropy. Tento den nebude probíhat na 2. stupni výuka podle rozvrhu, žáci se opět sejdou ve svých týmech napříč ročníky. V každé třídě budou pracovat dvě skupiny, učitel bude ve třídě dohlížet na práci skupin a nechá na vedoucích týmů, aby si práci řídili sami. První hodinu proběhne vědomostní test o Evropě, který každá skupina společně vyplní a odevzdá učiteli. Bezprostředně po odevzdání testu mohou týmy začít zpracovávat informace shromážděné jednotlivými členy a vytvářet prezentaci svého státu. Na čtvrtku A1 napíšou nejdůležitější a nejzajímavější informace, nakreslí nebo nalepí obrázky. Každý člen týmu musí něčím přispět. Týmy si připraví také ústní prezentaci, mohou zařadit i píseň, scénku, tanec.... Poté se přesunou skupiny přesun do kinosálu, kde budou probíhat prezentace jednotlivých týmů. Skupina vystoupí se svojí prací na pódium, kde jeden či více mluvčích představí v časovém limitu tří minut prezentovanou zemi publiku a porotě. Porotci budou hodnotit ústní projev, nápaditost, výtvarné zpracování , originalitu apod. Po udělení bodů sečtou porotci body z prezentací a z vědomostního kvízu, který týmy vyplňovaly na začátku projektového dne, a určí pět nejúspěšnějších skupin. Tyto skupiny si vyberou tři své členy, kteří je budou zastupovat v závěrečném minikvízu. Postupujícím skupinám budou body vyměněny za „eura", která mohou při soutěži sázet. Každý tým může vždy vsadit maximálně polovinu dosud získaných eur. Pak bude přečtena otázka a skupiny budou odpovídat zvednutím karty A, B, C nebo D. Skupina, která odpoví správně, získá vsazená eura, skupina, která uvede chybnou odpověď, eura ztrácí. O rychlý průběh soutěže se postarají asistentky. Kvízových otázek bude celkem 10. Po vyhodnocení poslední otázky kvízu se určí vítěz podle nejvyššího počtu získaných eur. Na závěr budou oceněny vítězné týmy.

Beseda s Mons. Františkem Radkovským - 1

Beseda s Mons. Františkem Radkovským

Datum: 19. 4. 2013

Dne 19. 4. 2013 se do naší školy přišel podívat a popovídat si s žáky 9. ročníku v rámci vizitace farnosti Staňkov Mons. František Radkovský, biskup plzeňský. Otec biskup nám na začátku pověděl, co obnáší jeho povolání. Pověděl nám také něco o svém životě. Narodil se 3. října roku 1939 v Třešti. Pochází tedy z Vysočiny, kde vyrůstal, po maturitě studoval Matematicko-fyzikální fakultu Karlovy univerzity, obor matematická statistika. Na kněze byl vysvěcen v roce 1970. Je samozřejmé, že než se stal knězem, musel se dále vzdělávat, proto vystudoval Cyrilometodějskou bohosloveckou fakultu v Litoměřicích. Po vysvěcení byl kaplanem ve farnosti Mariánské Lázně a poté ve Františkových lázních. Roku 1990 ho jmenoval papež Jan Pavel II. titulárním biskupem aggarským a pomocným biskupem pražským. Také byl sekretářem biskupské konference. V roce 1993 byl jmenován prvním biskupem Plzeňské diecéze. Diecéze má celkem 10 vikariátů. Do Plzeňské diecéze také spadá Karlovarský kraj. Diéceze má také církevní školy, jako je např. Církevní gymnázium Plzeň. Pan biskup nám také vyprávěl o životě v Čechách v období totality. Jeho slova nás docela překvapila, protože jsme některé věci předtím v nevěděli. Dozvěděli jsme se například, jak se museli dorozumívat, když si mysleli, že mají v kanceláři odposlech, který nainstalovala STB. Zapnuli rádio a psali si vzkazy na papír. Také jsme si povídali o výsleších skautů i o novém papeži Farntišku I. Během besedy také zazněly dotazy žáků, např. o Adamovi a Evě, Satanovi... Celá beseda se docela dost povedla, hlavně její druhá polovina, kdy jsme se osmělili klást panu biskupovi dotazy. Poznali jsme, že pan biskup má dobré srdce, uvažuje o všem s čistým vědomím. Připadá mi moc sympatický. Milé od něj bylo také to, že nás pozval na Diecézní pouť do Kladrub. A. A. Balát

Eurorebus JUNIOR v celostátním kole - 1

Eurorebus JUNIOR v celostátním kole

Datum: 13. 4. 2013

Již druhým rokem pokračovala vědomostní soutěž EUROREBUS JUNIOR, kde žáci sami odpovídají na zadané otázky a sbírají body. Žáci s největším počtem bodů pak pokračují do krajských kol a z těch poté do kola republikového. Výhry jsou velmi lákavé: notebooky, atlasy, encyklopedie, počítačové hry, expedice do zahraničí....
V letošním roce díky žákům 5.A naše škola postoupila do krajského kola v Plzni. Bylo nutné vytvořit tříčlenné družstvo tvořené žáky 3. - 5. ročníku. Školu reprezentovalo družstvo složené: Kristýna Forstová 3.A, Eliška Pluhařová 4. B, David Kolář 5.A.

Příspěvky na charitu 5.B - 1

Příspěvky na charitu 5.B

Datum: 4. 4. 2013

Od listopadu jsme jako třída 5.B přihlášeni do projektu Čtení pomáhá.
Do dnešního dne 4.4.2013 jsme již přispěli na tři charity. V prosinci před Vánocemi 4.000Kč na děti v Zambii, v březnu před Velikonocemi 2.600Kč na výcvik asistenčního psa. V dubnu, při projektových dnech na téma Aprílová škola, ještě dalších 1.850Kč na projekt Kuře.
Celkem tedy již 8.450Kč.
Nemyslíme jen na sebe, ale i na ostatní. Čteme dá. Naším cílem je dosáhnout do června částku 10.000Kč.

Kytovci ve Staňkově - 1

Kytovci ve Staňkově

Datum: 15. 3. 2013

V pátek 15. 3. 2013 jsme měli tu čest přivítat na ZŠ Staňkov Bc. Petru Nevečeřalovou. Je to člověk, který spojil svůj život se životem kytovců. Je to k nevíře, ale již od svých 15 let se pohybuje na výzkumných lodích v jižní Africe (Mosambik, JAR) a pozoruje kytovce, tučňáky a žraloky. Nikdo v její rodině nikdy nebyl biologem, natož výzkumným pracovníkem. Svou lásku k velrybám si pěstuje od dětských let a nyní studuje na přírodovědecké fakultě v Praze a v Pretorii obor biologie. Naši žáci se tak mohli seznámit s životem, biologickým výzkumem v praxi, s taxonomii, s problematikou ohrožení těchto živočichů a zajímavostmi o jednotlivých druzích. Beseda se uskutečnila v místním kině. Žáci 1. stupně ji měli doplněnou o soutěž z nově nabytých vědomostí a žáci 2. stupně ji měli okořeněnou různými pikantnostmi z rozmnožování kytovců. Beseda s Petrou Nevečeřalovou se uskutečnila v rámci projektu Mezinárodní a světové dny na ZŠ Staňkov, které probíhají celoročně v rámci jednotlivých ročníků či celoškolně. Tato beseda vyzdvihovala Světový den lachtanů, tuleňů a velryb připadající na 10. leden. Bohužel se uskutečnila až nyní kvůli velké vytíženosti paní přednášející. Na ZŠ Staňkov již proběhly akce připomínající Světový den zvířat, Den stromů, Den antibiotik, Den výživy, Den obětí holocaustu, Den ozónové vrstvy a vody. Chystá se Den Země, Den mokřadů a Den dětské knihy.

6. žákovský ples - 1

6. žákovský ples

Datum: 1. 3. 2013

Dne 1. března 2013 se konal 6. žákovský ples na této škole. Tentokrát jsme se, jakožto deváťáci, stali organizátory celé akce, která pro nás znamenala spoustu úsilí a příprav. Museli jsme dát dohromady program, tombolu a v neposlední řadě sehnat sponzory. Myslím si ale, že se nikdo z nás neuchýlil k myšlenkám, že vše děláme z jakéhosi donucení. Naopak! Společná práce nás všechny ještě více sblížila a každý pracoval svědomitě, což bylo vidět hlavně na opravdu povedené dekoraci v Lidovém domě. Samotný den D mi od samého začátku připadal jako odměna za všechnu tu práci, kterou jsme odvedli. Hosté, kteří se na akci dostavili, vytvořili krásnou atmosféru. Navíc šlo vše podle plánu a snad nikde nedošlo k nějaké závratné chybě, jež by negativně poznamenala chod plesu. Velice rád bych tedy poděkoval učitelům, kteří si s námi dali tu práci, a značně se tak podíleli na vzniku celé akce. Dík patří i mladším žákům, kteří účinkovali v našem programu, a neméně těm, již se dostavili jako diváci. Na tento den budu dlouho vzpomínat a vlastně i pochybuji, že bych na něj někdy vůbec zapomněl. Pavel Svatek, 9.B

Divadelní představení pro 1. stupeň - Masopust - 1

Divadelní představení pro 1. stupeň - Masopust

Datum: 25. 2. 2013

V podnělí 25. 2. 2013 k nám zavítal soubor pana Kratochvíla s veselým programem plným písniček, tanců a zábavných soutěží. Děti se určitě nenudily a ještě dostaly na konci programu malý dárek.

Orion florbal – cup

Datum: 30. 1. 2013

Hoši, kategorie III., 6. - 7. třída Hráči: Tonda Kolros, Vilda Hrnčíř, Michal Pomahač, Tomáš Ježek, Petr Nohavec, Karel Rada, David Popelář, Vašek Záhoř, Denis Drudík, Honza Hájek, Miky Gruber a Heřman Homolka.
Naši hoši úspěšně zvládli okrskové kolo, kde zářili tak, že všechna utkání vyhráli, pouze v jednom remízovali a pak prohráli nájezdy. Bylo z toho první místo a za námi postupně skončil Horšovský Týn, Bělá nad Radbuzou, Poběžovice, Holýšov a Blížejov. Tímto výkonem jsme postoupili do okresního kola, kde nás čekali soupeři ze Kdyně, Domažlic Komenského 17 a Horšovského Týna. Po nešťastné úvodní remíze s mužstvem Kdyně, kdy jsme posléze prohráli na nájezdy, jsme zbytek turnaje strávili dohadováním s rozhodčími. Nakonec jsme obsadili celkově čtvrté místo, přestože jsme dle výkonu v okrskovém kole očekávali podstatně lepší výsledek.

Zeměpisná olympiáda

Datum: 30. 1. 2013

V okresním kole zeměpisné olympiády skončila z dvaceti účastníků Adriana Prihodová na krásném čtvrtém místě.
Výsledky školního kola zeměpisné olympiády z 30. 1. 2013
kategorie A (6. tř): 1. Denisa Levá
2. Krystina Bártová
3. Adriana Prihodová
4. Vilém Hrnčíř
kategorie B (7. tř): 1. Petr Sehnálek
2. Tomáš Schenk
3.Petr Tulačka
kategorie C (8. a 9. tř): 1. Leoš Bárta

Mládežnický florbal - turnaj florbalové unie pro I. stupen ZŠ

Datum: 30. 1. 2013

Kategorie dívky Hráčky: Hani Felixová, Maruš Felixová, Anicka Teršlová, Nikča Janecková, Laura Marcoňová, Radka Leitlová, Nikča Rohlová, Adéla Hájková, Eliška Pluhařová, Adéla Dudová, Jitka Felixová, Linda Malíková
Tento turnaj byl v letošním roce pořádán poprvé, a tak jsme se zkusili přihlásit. V kategorii dívek bylo těžké vybírat, protože na I. stupni je pouze jedna hráčka, která začala chodit na florbalové tréninky, a tak jsme vybrali na základě hodin TV a docela se povedlo. A hlavně, holky měly možnost si florbal vyzkoušet. První kolo jsme pořádali v naší tělocvičně a jediným naším soupeřem v okrese Domažlice bylo družstvo Blížejova. Hrálo se dvoukolově a vzhledem k obrovské podpoře domácího publika jsme první zápas vyhráli 2:1, druhý skončil 2:2, a tak jsme postoupili do krajského kola. Zde nás čekali čtyři soupeři a hned v prvním zápase jsme remizovali s děvčaty ze Stoda, ale pak přišly tri prohry a skončili jsme na 5. místě, ale žádný zápas neskončil úplným debaklem, což byl pro holky obrovský úspěch.

Charitativní projekt v 5.B

Datum: 20. 12. 2012

Děti dětem
Celá naše třída se zapojila do charitativního projektu Čtení pomáhá. Chceme pomáhat, a proto jsme pilně četli.
K dnešnímu dni /20.12.2012/ jsme získali 4.000 Kč, které jsme odeslali na charitativní projekt Nové třídy pro děti v Zambii.
Ve čtení a projektu budeme pokračovat a další peníze chceme zaslat ke konci školního roku.
Kačka S., Radka L.

Vypouštění balónků s přáníčky Ježíškovi - 1

Vypouštění balónků s přáníčky Ježíškovi

Datum: 14. 12. 2012

14. prosince 2012 proběhla akce Vypouštění balónků s přáníčky Ježíškovi ve spolupráci s městem Staňkov, DD Staňkov a rádiem Impuls v prostranství u kostela. Před vypuštěním přáníček mohli návštěvníci zhlédnout taneční vystoupení dětí z DD a poslechnout si písničky a oba pěvecké sbory.

Pevnost Týn - 1

Pevnost Týn

Datum: 7. 11. 2012

Dne 7. 11. 2012 jsme jeli do Horšovského Týna na soutěž Pevnost Týn. Zažili jsme několik zajímavých událostí. Soutěže se účastnili kromě žáků základních škol ze Staňkova, Horšovského Týna, Domažlic, Boru u Tachova a Kolovče také herci ze seriálů Ulice a Gympl s (r)učením omezeným. Všechny soutěžní disciplíny byly moc zajímavé. Sestavovali jsme například hlavolam, házeli kostky do koše nebo luštili tajenku. Nejvíc se nám povedlo první kolo, kde jsme měli za úkol najít správný klíč a odemknout v časovém limitu zámek. V dalších kolech jsme už tak dobří nebyli. Ve finále jsme si z tabule vybírali zlaté mince, které nám mohli přinést další body. Nakonec jsme skončili na třetím místě. Velkým překvapením bylo, že předávat ceny přišel herec Jiří Mádl. Vítězný tým z Kolovče získal krásnou cenu - zájezd do Paříže a návštěvu Disneylandu. Ale ani naše družstvo nepřišlo zkrátka. Soutěžící se pojedou podívat na Barrandov a prohlédnou si filmové ateliéry. Nakonec se konala autogramiáda. To byla tlačenice, vždyť jsme měli jen půl hodiny na to, abychom získali co nejvíce podpisů. Bylo to moc zajímavé odpoledne. S dobrým pocitem jsme odjížděli domů.

Zobrazeno 1-30 ze 60

Doučování žáků škol

doucovi

Národní plán obnovy

Zakoupení digitálních pomůcek je financováno Evropskou unií - Next Generation EU

npoeu

Více informací (176.83 kB)

FD

Aktuální počasí

dnes, středa 17. 4. 2024
slabý déšť 10 °C 3 °C
čtvrtek 18. 4. slabý déšť 5/1 °C
pátek 19. 4. slabý déšť 9/4 °C
sobota 20. 4. slabý déšť 9/1 °C

Náš partner

logo

Požadavky ICT

Požadavky ICT

Školní psycholog

školní psycholog plakát

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na