Menu
ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Školní rok 2014/2015

Adventní čas v družině - 1

Adventní čas v družině

Datum: 19. 12. 2015

Vánoční zvyky, tradice, četba příběhů, poslech koled, vytváření nejrůznějších vánočních dekorací a přáníček nás provázely po celý adventní čas. Nechyběla ani pohádka, na kterou jsme se šli všichni společně podívat do kina. V pátek 19.prosince jsme se rozloučili s přáním hezkých a pohodových vánočních svátků.

Zamykání lesa 2014 - 1

Zamykání lesa 2014

Datum: 21. 11. 2015

21. listopadu se dosti početná skupina naší ŠD vydala na podzimní procházku směrem na Mastník.
Cestou jsme si všímali podzimních proměn přírody, určovali názvy stromů, a také si jen tak povídali... Naší pozornosti neušly ani věci, které do lesa nepatří, a přesto je sem někteří lidé odkládají.
Určitě velkou radost jsme udělali ptáčkům, kterým jsme na větvičky rozvěsili vlastnoručně vyrobené lojové koule.

Hry bez hranic - 1

Hry bez hranic

Datum: 20. 2. 2015

Špagety, škrob, brambory, písek, zrní, peletky byly zapotřebí při družinových Hrách bez hranic. Nebylo jednoduché, a pro někoho ani příjemné, najít v těchto surovinách drahokam. Drahokamy získávaly děti i při plnění dalších úkolů: navlékání korálů se zakrytýma očima, prolézání provázkové dráhy s rolničkami, kuličkový labyrint, převážení kamaráda na vozítku, pítí dlouhým brčkem. Odpoledne plné her, zážitků, veselí a radosti mělo u dětí opravdu úspěch.

Sladké pečení v družině - 1

Sladké pečení v družině

Datum: 23. 1. 2015

Mouka, cukr, vajíčka, tvaroh, ale i síla, hrst dobré nálady a chuti, fantazie něco si vyzkoušet stačilo při pátečním sladkém pečení. Vymačkat těsto do formy byl pro některé děti obtížný úkol. Všichni kuchaříčci to však zvládli. Při zdobení každý pracoval podle své fantazie a hlavně chuti. Než se koláč upekl, povídali jsme si o původu některých potravin, z čeho se například dělají těstoviny, čokoláda… Slovně jsme zvládli připravit a usmažit i řízky. Jakmile se jídelnou začala linout sladká vůně, každý už netrpělivě čekal na svůj koláč.

Cirkusové představení - 1

Cirkusové představení

Datum: 6. 11. 2014

Zábavné cirkusové divadélko si připravil pro děti klaun Ferdinand se svojí pomocnicí. Děti se velice bavily při žonglování s míčky, kuželkami i kroužky, kouzlení se zakletým kuřátkem a hůlkou, provazy, jízdě na jednokolce… Džusíkové kouzlo, do kterého byly vybrané děti zapojeny všechny hlasitě rozesmálo. Největším úspěchem se stalo vystoupení Ferdinanda se cvičenými pejsky. Po celé představení se ozýval hlasitý radostný smích a veliký potlesk.

Lampionový průvod - 1

Lampionový průvod

Datum: 24. 10. 2014

Více než 100 barevných "světlušek" se sešlo v páteční podvečer 24. října 2014 před Základní školou Staňkov.
Po přivítání se a společném focení se všichni vydali na lampionky prosvícenou procházku po Staňkově. Pohodová nálada a přející počasí nás provázely celou cestu, která utekla velmi rychle.
Na odvážné děti, které došly zpět ke vchodu do ZŠ, čekala malá odměna.

Orlí pírko - 1

Orlí pírko

Datum: 26. 9. 2014

Do světa ptačí říše nahlédly děti páteční odpoledne. Po úvodním povídání ve školní družině jsme se vydali do přírody, kde děti převzaly roli ptáků. Cestou měly děti možnost si vyzkoušet řeč různých druhů ptáků, šikovnost svých zobáčků, vytrvalostní let, orientaci za pomocí kompasu, pozorovat život ve volné přírodě. Posilněny svačinou se děti s nadšením pustily do staveb hnízd z přírodnin v lesíku. Větviček, listí, mechu i hub bylo dostatek, a tak bylo z čeho vybírat. Všem ptáčkům se hnízda moc povedla. Domů děti odcházely se spoustou zážitků, informací z ptačího světa a symbolickým pírkem.

Taneční odpoledne ve školní družině - 1

Taneční odpoledne ve školní družině

Datum: 24. 4. 2014

V pátek 24. dubna byla celou družinou slyšet hudba a zpěv dětí, které se přihlásily na akci Taneční odpoledne. Už podle názvu poznaly, co je bude čekat, ale překvapení i tak bylo připravené. Všichni přihlášení tanečníci se na začátku seznámili s trochou historie tance a vyzkoušeli si pravěký tanec. Jako překvapení si vyrobili roztleskávací třásně. Po té už následovaly písničky na zahřátí – Mašinka a Ptačí tanec, který znali všichni. Trochu tréninku jsme potřebovali u lidového tance Pletla v kytku. Nechyběl ani Let kiss, Zumba a dokonce i orientální tanec, který nám ukázala a naučila nás spolužačka Sidra Ibrahimová. Jako závěrečný tanec na přání si děti zvolily nejoblíbenější českou kapelu Kabát s písní Kdo ví jestli, a to létali třásně až ke stropu. Všichni jsme si to opravdu užili.

Kouzelnické představení - 1

Kouzelnické představení

Datum: 15. 4. 2014

Ve středu 15. 4. nás ve školní družině navštívil kouzelník se svojí partnerkou. Hned prvním kouzlem s kruhy děti ohromili. Nebyl slyšet smích, potlesk ani špitání. Jen úžas v očích dětí mluvil za vše. Některé děti měly možnost si kruhy prohlédnout a vyzkoušet jejich rozdělení. Nikomu se to však nepovedlo. Velice zajímavé byly přeměny novin na peníze, obrázky koní na zebru, rozstříhávání prádelní šňůry, která zůstala neporušená, a spousta dalších kouzel. Nechyběla ani karetní kouzla, kouzla s míčky, šátky… Na závěr kouzelník dětem prozradil kouzlo s vajíčkem a sáčkem. Představení se dětem velice líbilo a po odchodu kouzelníka ještě dlouho pokračovala diskuse v odhalování triků.

Vítání jara - 1

Vítání jara

Datum: 20. 3. 2014

V doprovodu příjemných slunečných paprsků a obklopeni svěžím jarním vzduchem jsme se 20. března vydali pohodovým krokem k Bonsai centru, které vytvořil a opečovává pan Jaroslav Glaser.
Již během cesty jsme v některých zahrádkách před domky viděli krásné květy petrklíčů, bledulí, sněženek, krokusů a dalších jarních rostlinek.
S příchodem do Bonsai centra - jako bychom se ocitli v jiném světě. Krásně upravené cestičky nás vedly mezi zajímavé bonsaje a zakrslé dřeviny. Úchvatnou atmosféru dotvářely jezírka a potůčky dolaďující jedinečnost celého areálu. Velmi zajímavý byl i výklad p. Glasera ohledně péče o bonsaje - vybírání rostlin, jejich tvarování, přesazování a přezimování. Neméně zajímavé bylo i to, co jsme se dozvěděli ze života p. Glasera. Již předem jsme si ve ŠD připravili všelijaké zvídavé dotazy. Zde jsme se pak dozvěděli odpovědi. Např. jaká byla jeho oblíbená hračka v dětství, jestli také chodil do školní družiny, kdy poprvé v životě viděl bonsai, jestli byl někdy v Japonsku a mnohé další...

Výlet za poznáním - 1

Výlet za poznáním

Datum: 9. 12. 2013

Tentokrát jsme se na výlet vydali do nedalekých Domažlic. Cesta vlakem netrvala dlouho, a tak jsme mohli v 9.00 hod. začít s prohlídkou Chodského hradu. Prohlídka byla velice zajímavá. Na hradě probíhala výstava postelí. Nikdo z dětí neodolal a první postel, na které se spalo, každý rád s úsměvem vyzkoušel. Ve skupinkách děti luštily tajenku, ve které se skrývalo místo pokladu. Kdo správně luštil, našel poklad a nějakou drobnost si mohl odnést. Tajenka nebyla jednoduchá, proto byla odměna opravdu zasloužená. Po vystoupání na věž hradu nás okouzlil výhled do okolí. Oběd v hradní restauraci s chlazeným nápojem dodal sílu a energii na klouzačky, průlezky, houpačky v Hanově parku. Tam se každý vyřádil podle své libosti. Zpáteční cestou na nádraží nás ochladila výborná zmrzlina. Přestože byl velmi horký den, výlet se nám vydařil.

Doučování žáků škol

doucovi

Národní plán obnovy

Zakoupení digitálních pomůcek je financováno Evropskou unií - Next Generation EU

npoeu

Více informací (176.83 kB)

FD

Aktuální počasí

dnes, středa 17. 4. 2024
slabý déšť 10 °C 3 °C
čtvrtek 18. 4. slabý déšť 5/1 °C
pátek 19. 4. slabý déšť 9/4 °C
sobota 20. 4. slabý déšť 9/1 °C

Náš partner

logo

Požadavky ICT

Požadavky ICT

Školní psycholog

školní psycholog plakát

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na