Menu
ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Prevence

Preventivní program 1

Preventivní program

Datum: 12. 9. 2023

Minimální preventivní program je dokument školy zaměřený zejména na výchovu žáků ke zdravému životnímu stylu, na jejich osobnostní a sociální rozvoj, na rozvoj jejich sociálně komunikativních dovedností a na prevenci sociálně nežádoucích jevů.

Preventivní akce - PPP Domažlice a Policie ČR - nebezpečí drog - 1

Preventivní akce - PPP Domažlice a Policie ČR - nebezpečí drog

Datum: 29. 11. 2011

Ve úterý 29.11.2011 pokračoval v osmých třídách preventivní projekt PPP Domažlice Deštník držím já. Tentokrát byl zaměřený na protidrogovou prevnci. Na tuto akci navázala návštěva Policie ČR s ukázkou práce policejních psů.

Spokojená třída - preventivní akce PPP Domažlice v 6. ročníku - 1

Spokojená třída - preventivní akce PPP Domažlice v 6. ročníku

Datum: 11. 11. 2011

V 6. ročníku probíhá dlouhodobá preventivní akce Spokojená třída, kterou realizuje PPP Domažlice a PPP Plzeň. V prosinci zavítali pracovníci poradny do šestých tříd už popáté. Učí žáky spolupráci, komunikaci, společnému řešení problému, a to vše formou her a besed v komunitním kruhu. Že tyto aktivity žáky baví, můžete zjistit z přiložených fotografií.

Poruchy příjmu potravy - preventivní akce pro 9. třídy - 1

Poruchy příjmu potravy - preventivní akce pro 9. třídy

Datum: 5. 4. 2011

Preventivní program Proč PPP? zabývající se poruchami příjmu potravy absovovali žáci 9. ročníku ve dvouhodinovce občanské výchovy. Seznámili se s pojmy souvisejícími s PPP, při práci ve skupinách a následné prezentaci pojmenovali jednotlivé druhy PPP (anorexie, bigorexie, bulimie, obezita a ortorexie), poznali příčiny a důsledky těchto poruch, porozuměli této problematice a seznámili se s kontakty na odborníky. Všichni žáci pracovali se pozorně a se zájmem.

Preventivní program Deštník držím já

Datum: 8. 3. 2011

Již dvakrát se setkali ve školním roce 2009/2010 žáci 6. ročníku s Janou Hendrichovou, okresní metodičkou prevence, při akci nazvané Deštník držím já. Jedná se o nový projekt, který v rámci programu dlouhodobé specifické prevence zajišťuje PPP Domažlice. Při dvouhodinovém setkání měly děti možnost zamyslet se nad tím, jak se k sobě vzájemně chovají, čeho si na ostatních nejvíce váží, co je může v životě ohrožovat a jak se takovým ohrožením bránit. Obě setkání proběhla v příjemné atmosféře.

Školní kolo soutěže Rubikon - 1

Školní kolo soutěže Rubikon

Datum: 8. 3. 2011

Školní kolo projektu Rubikon - soutěže o zákonech, správném rozhodování a rizicích sázení proběhlo v sále LD v úterý 8.3.2011. Šest pětičlenných družstev ze sedmého až devátého ročníku se spolu s ostatními žáky třídy na soutěž pilně připravovalo v hodinách VKO. Soutěžící si před soutěží vylosovali barvy, ve kterých budou soutěžit. V den soutěže je přišli podpořit spolužáci v barvách svého třídního týmu. V porotě soutěže zasedli Jan Látka, poslanec parlamentu, Petr Smutný, radní Plzeňského kraje, starosta města Alexandr Horák, bývalý policista a pracovník městského úřadu Petr Kučera a za učitele Zdeněk Valečka. Předsedkyní poroty se stala zástupkyně rodičů Renata Vacíková. Soutěží, která měla celkem pět kol, provázel přítomné ředitel školy Jaroslav Šobr. Velmi zdařilá taneční vystoupení předvedla děvčata z dětského domova. Soutěž byla napínavá až do samého konce. Všechna družstva si vedla velice dobře, a ačkoli dlouhou dobu vedl tým modrých ze 7.A, v posledním kole je předběhla jiná družstva a nakonec mezi sebou soupeřilo o první místo družstvo oranžových z 9.B a žlutých ze 7.B. Oba týmy získaly stejný počet bodů a soutěž musela pokračovat dalšími úkoly, dokud nebylo rozhodnuto o vítězi. Nakonec získali vítězství žlutí ze 7.B a budou reprezentovat naši školu na oblastním kole v Domažlicích.

Projekt Zdravý životní styl - 1

Projekt Zdravý životní styl

Datum: 31. 5. 2010

Projekt: Zdravý životní styl- Prevence kouření a zásady zdravé výživy na ZŠ Staňkov
Mgr. Jarmila Pavlíková + žáci 8. tříd Výchova ke zdraví
Cílová skupina:žáci 6. - 9. tříd a dospělí zaměstnanci školy.
Projekt je prováděn v hodinách VkZ, matematiky,výtvarné výchovy a českého jazyka.
Předpokládané cíle:
-zmapovat stav kuřáků na 2. stupni ZŠ a mezi dospělými.Dále si mohou žáci i dospělí porovnat své stravovací návyky s doporučenými dávkami dle zásad zdravé výživy.

Školní a okresní kolo soutěže Rubikon - 1

Školní a okresní kolo soutěže Rubikon

Datum: 18. 3. 2010

Po několikatýdenní přípravě se 18. 3. 2010 sešli soutěžící ze 7. až 9. ročníku v podkroví školy, aby zde změřili síly ve školním kole soutěže Rubikon. Klání, kterého se účastní škola už podruhé, je o dodržování zákonů a o správném rozhodování. A na co si dávat pozor? Třeba na rizika sázení, které je u nás do 18 let zakázáno. Rubikon ukazuje, proč tomu tak je a jak se riziku sázení bránit.
V soutěži, která měla pět kol, získal nejvíce bodů tým červených z 9.B. Naši školu bude reprezentovat 14. dubna v okresním kole v Domažlicích. Na druhém místě skončili oranžoví z 8. B a třetí místo obsadili zelení ze 7. třídy. Výkony soutěžících hodnotila pětičlenná porota, jejímiž členy byli např. ředitelka DDaM v Domažlicích Ivana Kubová a starosta města Alexandr Horák.

Beseda s mluvčí policie v 7., 8. a 9. ročníku - 1

Beseda s mluvčí policie v 7., 8. a 9. ročníku

Datum: 21. 1. 2010

Pavel Svatek, 9.B

Prevence v 6. ročníku - 1

Prevence v 6. ročníku

Datum: 8. 10. 2009

Ve školním roce 2012/2013 proběhl v šestém ročníku adaptační kurz, kde zajišťovala preventivní aktivity Nina Moravcová. Tyto aktivity měly návaznost i v listopadu, kdy obě šesté třídy zažily celodenní preventivní akci ve třídách.

Beseda o drogách s mluvčí policie v 7. třídě - 1

Beseda o drogách s mluvčí policie v 7. třídě

Datum: 1. 1. 2009

22. února zavítala do 7. třídy na dvouhodinovou besedu o nebezpečí drog mluvčí domažlické policie Dagmar Brožová. Při zajímavém povídání si během první hodiny žáci utřídili informace, které již měli z hodin výchovy ke zdraví, druhá hodina byla věnována trestněprávní odpovědnosti a dotazům žáků. Sedmáci mluvčí policie překvapili svými znalostmi a aktivitou.

Beseda s mluvčí policie v 8. třídách - 1

Beseda s mluvčí policie v 8. třídách

Datum: 1. 1. 2009

Paní učitelka Suchá zajistila pro osmé třídy besedu s mluvčí Policie České republiky za domažlické obvodní oddělení Dagmar Brožovou. Mluvčí policie nám povídala o různých zákonech a deklaraci práv. Také nám sdělila, za co může jít občan do vězení a na kolik let. Například za úmyslnou vraždu je výjimečný trest 10-25 let odnětí svobody. Beseda byla velmi poučná, zejména tým vybraný na soutěž Rubikon se snažil zapamatovat si různé zákony. Na závěr chci říct, že mluvčí byla velmi ochotná, odpověděla nám na všechny otázky a nakonec jsme jí zatleskali. Moc děkujeme, zase jsme o něco chytřejší!

Prevence poruch příjmu potravy - 1

Prevence poruch příjmu potravy

Datum: 1. 1. 1980

V prosinci 2012 a v únoru 2013 měli žáci 7. a 8. ročníku možnost poslechnout si přednášku na téma Poruchy příjmu potravy. Dozvěděli se mnoho zajímavých informací o příčinách a nebezpečí anorexie, bulimie či bigorexie. V závěrečné besedě se mohli zeptat na vše, co je k tomuto tématu zajímá.

Doučování žáků škol

doucovi

Národní plán obnovy

Zakoupení digitálních pomůcek je financováno Evropskou unií - Next Generation EU

npoeu

Více informací (176.83 kB)

FD

Aktuální počasí

dnes, středa 17. 4. 2024
slabý déšť 10 °C 3 °C
čtvrtek 18. 4. slabý déšť 5/1 °C
pátek 19. 4. slabý déšť 9/4 °C
sobota 20. 4. slabý déšť 9/1 °C

Náš partner

logo

Požadavky ICT

Požadavky ICT

Školní psycholog

školní psycholog plakát

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na