Soutěž Tajemství lesa

Soutěž Tajemství lesa - 1Děti z naší školy se zúčastnily soutěže Tajemství lesa. Zvláštní ocenění poroty získala Michaela Augustinová, která složila hudbu a text anglické písně The rainforest song, a Alexandra Sucá s projektem o deštném pralese. Obě přiravily soutěžní příspěvky v hodinách anglického jazyka s p. uč. Pavlíkovou.
The rainforest song
I dreamed a dream that I live in rainforest. And I have a house with green roof. I go to pick up bananas, pineapples and Brazil nuts. At Christmas I welcome monkeys home. Then I dance with jaguars or I talk with parrots. I have not a television so I look from windows on butterflies.

I dreamed a dream that I live in rainforest. I swim in Amazon river where I dive with fish. Sometimes I visit old temple. It smells vanilla and fruits. Near grow very nice orchids. Then I dance with jaguars or I talk with parrots. I have not a television so I look from windows on butterflies.

Píseň o deštném pralese

Zdál se mi sen o tom, že žiji v pralese.

Mám dům se zelenou střechou.

Chodím sbírat banány, ananasy a para ořechy.

O Vánocích vítám doma opice.

Pak tančím s jaguáry nebo mluvím s papoušky,.

Nemám televizi, tak se dívám z okna na motýly.

Zdál se mi sen o tom, že žiji v pralese.

Plavu v Amazonce, kde se potápím s rybami.

Někdy navštívím starý chrám.

Voní tam vanilka a ovoce.

Blízko rostou velmi hezké orchideje.

Pak tančím s jaguáry nebo mluvím s papoušky.

Nemám televizi, tak se dívám z okna na motýly.

Autorka textu i hudby: Michaela Augustinová, 8. třída ZŠ Staňkov

Vytvořeno: 19. 5. 2011