Menu
ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Školní rok 2015/2016

Lampionový průvod 2015 - 1

Lampionový průvod 2015

Datum: 27. 10. 2015

Ten letošní se konal 27. října 2015. Dá se říci, že byl zatím ze všech průvodů nejpočetnější.
K naší velké radosti přibylo malých i velkých příznivců společné procházky ulicemi Staňkova.
Úžasné bylo počasí i pohodová atmosféra dokrášlená spoustou různobarevných lampionků.
Každý dětský vytrvalec si mohl na konci procházky převzít malou pozornost.
No, a ti velcí si zase mohli odnést spokojenost ve své duši.

O veliké rybě u Staňkova - 1

O veliké rybě u Staňkova

Datum: 25. 9. 2015

Tato pověst opravdu existuje a děti ze školní družiny už ji také znají. V průběhu celého týdne byly děti jako „ryba ve vodě“. Seznamovaly se s životem ve vodě, malovaly, tvořily nejen vodníky a hrnečky na dušičky. V pátek odpoledne jsme se společně vydali ke staňkovským vodním hladinám a blízkému okolí. Pozorovali jsme vodní hladinu, přírodu, okolí Staňkova. Na sluncem prosvícené louce jsme si společně zahráli na vodníky, ryby, rybáře…, a také si vychutnali svačinky z domova. Při zpáteční cestě nás čekala zkouška odvahy v podobě příkrého svahu. Všechny děti ji zvládly a úsměvy na tvářích vyzařovaly opravdovou radost. Při odchodu domů každý dostal přívěšek s rybičkou a pověst O veliké rybě u Staňkova. A jestli jsme viděli vodníka? Bedlivé oko mohlo zahlédnout žábu. Kdo ví, mohl to být právě on.

Exkurze v AGRO Staňkov a.s. - 1

Exkurze v AGRO Staňkov a.s.

Datum: 27. 5. 2015

Exkurze v AGRO Staňkov a.s.

Noc ve školní družině - 1

Noc ve školní družině

Datum: 27. 5. 2015

V pátek 27. května děti prožily na školní zahradě krásné odpoledne. Čekaly na ně tři netradiční olympijské disciplíny, našel se čas i na svačinku a hry. Večer pak opékání na ohni zapáleném olympijskou pochodní. Po setmění jsme při noční prohlídce školy zabloudily do hudebny, kde jsme společně večer uzavřely písní a poslechem dvou našich bubeníků. Už jen pohádka na dobrou noc, přespání do sobotního rána a sladká snídaně.

Velikonoční zajíček - 1

Velikonoční zajíček

Datum: 16. 4. 2015

V zaječí doupata se proměnila v pátek odpoledne všechna oddělení školní družiny. O zábavu nebyla nouze. Zajíčci měli možnost si vyzkoušet svoji obratnost na překážkové dráze, cit ve svých tlapkách při hledání vajíčka, šikovnost a opatrnost s přenášením a posouváním vajíček. Správní zajíčci mají ouška a ty si děti vyrobily. Kdo chtěl, mohl si domalovat čumáček a fousky. Nalezení sladkého pokladu potěšilo každého zajíčka. Odpoledne rychle uběhlo, a tak všichni zajíčci odskákali do svých opravdových domečků.

Družinový výlet za poznáním - 1

Družinový výlet za poznáním

Datum: 16. 4. 2015

V sobotu 16.4. jsme se vydali vlakem do Domažlic. Navštívili jsme hasičskou stanici a zdravotní záchrannou službu. Už cestou bylo co pozorovat a poznávat. Velice děkujeme hasičům a záchranářům za jejich vstřícnost, ochotu nám vše ukázat, nechat vyzkoušet a odpovědi na naše otázky (a nebylo jich málo). A jak byly děti spokojeny? „Líbilo se mi, že ta sanitka měla výjezd.“ Verunka V. „Bylo to super! Vše se mi líbilo.“ Pavlínka V. „Líbilo se mi, když sanitka měla výjezd. Líbilo se mi, že jsem se toho hodně dozvěděla.“ Terezka H.

Zamykání lesa s myslivcem - 1

Zamykání lesa s myslivcem

Datum: 5. 2. 2015

Deštivé a větrné počasí nám letošní rok nedovolilo vyjít do přírody, setkat se tam s myslivcem a zamknout les. Nic však nebránilo pozvat myslivce k nám do družiny. Děti nevěděly, kdo to bude, a tak velkým překvapením bylo poznání pana J. Kozy. Velice ochotně naše pozvání přijal a nejen to. Přinesl nám ukázat paroží, vábničky, lesní roh, nože, myslivecké časopisy… Svým vyprávěním o myslivosti děti velice zaujal. Ty zase povídaly o svých zážitcích vztahujících se k lesu, zvěři. Některé děti nás překvapily svými znalostmi z tohoto oboru. Na připravené otázky dětí pan J. Koza s úsměvem odpovídal. Čas však ubíhal rychleji, než bychom si přáli. Na prohlédnutí, osahání mysliveckých potřeb a paroží přeci jen došlo. Troubení na roh či zkoušení vábniček se rozléhalo po celé škole. Připravené zábavné aktivity spojené s lesem si však vyzkoušíme v následném týdnu. Také nezapomeneme vyjít na procházku, abychom v přírodě rozvěsili lojové koule, které jsme v družině vyrobili. Musíme však počkat na trochu lepší počasí.

Adventní čas v družině - 1

Adventní čas v družině

Datum: 5. 2. 2015

Adventní čas v družině

Hokej HC ŠKODA PLZEŇ - HC OLOMOUC - 1

Hokej HC ŠKODA PLZEŇ - HC OLOMOUC

Datum: 5. 2. 2015

V pátek odpoledne 5. února jsme s naší družinou (byly nás 2 autobusy) vyjeli na hokejový zápas
HC ŠKODA PLZEŇ – HC OLOMOUC .
Již pár týdnů před akcí jsme se těšili, ale také sdíleli všelijaké informace o hokeji. V tělocvičně jsme si zkoušeli dovednosti s florbalovou hokejkou a míčkem. Slalom, přihrávky a střely na branku nám docela šly.
Vzhledem k počtu, bezpečnosti a společné pohodě mělo každé z dětí dospělácký doprovod – někdo tatínka, maminku, jiný zase bráchu, dědu nebo strejdu.

Doučování žáků škol

doucovi

Národní plán obnovy

Zakoupení digitálních pomůcek je financováno Evropskou unií - Next Generation EU

npoeu

Více informací (176.83 kB)

FD

Aktuální počasí

dnes, úterý 23. 7. 2024
slabý déšť 22 °C 14 °C
středa 24. 7. slabý déšť 21/13 °C
čtvrtek 25. 7. slabý déšť 17/10 °C
pátek 26. 7. slabý déšť 20/8 °C

Náš partner

logo

Požadavky ICT

Školní psycholog

školní psycholog plakát

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na