Mládežnický florbal - turnaj florbalové unie pro I. stupen ZŠ

Kategorie dívky Hráčky: Hani Felixová, Maruš Felixová, Anicka Teršlová, Nikča Janecková, Laura Marcoňová, Radka Leitlová, Nikča Rohlová, Adéla Hájková, Eliška Pluhařová, Adéla Dudová, Jitka Felixová, Linda Malíková
Tento turnaj byl v letošním roce pořádán poprvé, a tak jsme se zkusili přihlásit. V kategorii dívek bylo těžké vybírat, protože na I. stupni je pouze jedna hráčka, která začala chodit na florbalové tréninky, a tak jsme vybrali na základě hodin TV a docela se povedlo. A hlavně, holky měly možnost si florbal vyzkoušet. První kolo jsme pořádali v naší tělocvičně a jediným naším soupeřem v okrese Domažlice bylo družstvo Blížejova. Hrálo se dvoukolově a vzhledem k obrovské podpoře domácího publika jsme první zápas vyhráli 2:1, druhý skončil 2:2, a tak jsme postoupili do krajského kola. Zde nás čekali čtyři soupeři a hned v prvním zápase jsme remizovali s děvčaty ze Stoda, ale pak přišly tri prohry a skončili jsme na 5. místě, ale žádný zápas neskončil úplným debaklem, což byl pro holky obrovský úspěch.

Kategorie hoši:
Hráči: Tomáš Pitipáč, Tomáš Doležal, Filip Roth, Míra Soukup, Martin Liška, Lukáš Decker, Míra Jung, Pepa Geiger, Lukáš Fejtek, Lukáš Bernklau, Lukáš Nguyen, Niko Arrammach.

První kolo jsme opět pořádali doma a přijela mužstva z Horažďovic, Blížejova, Klenčí pod Čerchovem a Horšovského Týna. Po výsledcích 8:0, 7:1 , 9:1 a 9:3 jsme zcela jasně postoupili do krajského kola. Tam jsme se dostali až do semifinále, kde jsme nešťastně prohráli a v souboji o třetí místo nás čekalo mužstvo 33. ZŠ Plzeň, kde jsou specializované sportovní třídy. Bylo to nejnapínavější utkání turnaje. Bojovalo se o každý metr hřiště a výsledek se neustále střídal, ještě pár sekund před koncem jsme vedli 5:4, ale soupeř nakonec vyrovnal a na nájezdy jsme bohužel prohráli, a tak z toho byla bramborová medaile. Začaly téct i slzičky, ale klobouk dolů před všemi kluky. Když diváci viděli úroveň zápasů, tak museli konstatovat, že některé zápasy se určitě vyrovnaly starší kategorii.

Datum vložení: 30. 1. 2013 8:00
Datum poslední aktualizace: 29. 9. 2017 23:15