Projekt Patříme do Evropy

Projekt Patříme do Evropy - 1

Dne 21. 5. 2013 vyvrcholil projekt věnovaný Evropské unii, který začal dne 9. května při příležitosti Dne Evropy. V úterý ráno 21. května se žáci různých ročníků druhého stupně opět sešli ve svých skupinách a nejprve se společně snažili co nejlépe zodpovědět otázky zeměpisného testu o Evropě. Podle výsledku testu získaly skupiny body do další části soutěže. Pak už měly tři vyučovací hodiny čas na to, aby co nejlépe výtvarně zpracovaly propagační plakát evropské země, kterou si v úvodní části projektu vylosovaly. Některé týmy zvolily i propagaci pomocí prezentace vytvořené na počítači. Během přípravy prezentací si členové týmů volili i strategii, jak co nejvíce zaujmout diváky a přesvědčit porotu. Samotné prezentace jednotlivých týmů probíhaly v místním kině. V porotě zasedl Ing. Petr Smutný, v rozhodování mu pomáhaly Mgr. V. Schenková a Mgr. V. Lorencová. Soutěž moderoval ředitel školy Mgr. Jaroslav Šobr. Rozhodování měla porota opravdu těžké, protože všech šestnáct skupin odvedlo velmi dobrou práci. Některé týmy si připravily pozdrav v jazyce země, kterou představovaly, prezentace Slovenska proběhla dokonce téměř celá v dokonalé slovenštině. Některé týmy zvolily typický oděv pro svoji zemi, někdo připravil charakteristický pokrm, někteří zazpívali. Nakonec po sečtení bodů z úvodního testu a z prezentací vzešlo šest vítězů, kteří postoupili do finále. Zde je čekal znalostní kvíz o evropských zemích a Evropské unii. Družstva mohla sázet na jednotlivé otázky a získávat tak body, nebo je naopak ztrácet. Ve velmi napínavém souboji nakonec zvítězil tým, který představoval Španělsko. Všichni členové týmu - žáci z šestého až devátého ročníku - získali 8 Gb flash disk. Jejich úspěch byl naprosto zasloužený. Výtvarné zpracování propagačního plakátu i samotná prezentace, při které předvedli hru na kytaru i španělský tanec, porotu a diváky nadchly. Pochvalu ale zaslouží všechny týmy, protože ukázaly, že dokážou velmi dobře pracovat ve věkově smíšených skupinách, bez pomoci učitelů zorganizovat práci na svém projektu a společně svoji práci přezentovat při veřejném vystoupení. Doufáme, že se nám podobný projekt podaří realizovat i v příštím školním roce.

Datum vložení: 21. 5. 2013 8:00
Datum poslední aktualizace: 29. 9. 2017 23:15