ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Beseda s Ing. Šilingem v 9. ročníku

Beseda s Ing. Šilingem v 9. ročníku - 1

V pátek 17. 5. 2013 nás navštívil ředitel leteckých společností Air France, KLM a Delta Ing. František Šiling, který mimo jiné absolvoval osm let základního vzdělání na této škole. Po zhruba deseti minutách, co si náš host prohlédl učebnu a zavzpomínal na dřívější časy, se pustil do vyprávění svého životního příběhu. Dozvěděli jsme se, jaká zaměstnání volil po dokončení studia na vysoké škole a jak se vlastně z obchodníka stal pracovníkem ve firmě KLM, v níž později získal místo ředitele. Poté se jeho kariéra zvedla jako raketoplán do mezihvězdného prostoru. Ke KLM se později připojil další letecký velikán Air France a nakonec americká Delta. Je podle mě opravdu pozoruhodné, jak se člověk z malého města může prosadit. Tímto článkem bych tedy panu Šilingovi poděkoval, protože jeho beseda nás může motivovat a bezesporu je důkazem toho, že ke štěstí je třeba také snaha.

Pavel Svatek, 9.B

Datum vložení: 17. 5. 2013 8:00
Datum poslední aktualizace: 29. 9. 2017 23:15

Náš partner