Menu
ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Školní rok 2009/2010

Zobrazeno 1-30 ze 99
Vánoční koncert v LD a v kostele - 1

Vánoční koncert v LD a v kostele

Datum: 19. 12. 2014

Příjemnou předvánoční atmosféru přichystaly pro své spolužáky i učitele děti z pěveckého sboru pod vedením paní učitelky Budínové a Augustinové. Ve čtvrtek 19. prosince totiž vystoupily nejprve dopoledne v sále Lidového domu, večer se pak představily veřejnosti při tradičním vánočním koncertu v kostele. Dopolední představení navštívili naši přátelé ze ZŠ speciální DČCE Merklín, dokonce přivezli jako dárek krásný obraz, který sami vytvořili. Večerní koledy si přišlo s dětmi zazpívat velké množství rodičů, prarodičů i těch, kteří sice ve škole svoje ratolesti nemají, přesto rádi přijali naše pozvání na slavnostní rozjímání při vánočních melodiích v úchvatné atmosféře předvánočně vyzdobeného kostela.

Vánoční trhy v Regensburgu - 1

Vánoční trhy v Regensburgu

Datum: 17. 12. 2014

V úterý 17. prosince jsme se připojili ke střední škole BEAN a jeli společně na vánoční trhy do Regensburgu. Ze základní školy se zájezdu zúčastnili především žáci osmých tříd, které doplnili deváťáci. V Regensburgu jsme si nejdříve prohlédli hlavní dominantu města, nádhernou gotickou katedrálu sv. Petra, římskou bránu Porta Praetoria a samozřejmě Kamenný most (Steinerne Brücke) z 12. století, který se stal vzorem pro stavbu dalších mostů (např. v Písku, Karlova mostu v Praze...). A pak už nás čekala kouzelná předvánoční atmosféra na zdejších vánočních trzích. V půl čtvrté už jsme byli unaveni a vydali se na zpáteční cestu. Všichni jsme byli maximálně spokojeni a jsme rádi, že jsme se výletu do Regensburgu mohli zúčastnit. Eliška Stauberová, 9. tř.

Předvánoční týden ve 4.B - 1

Předvánoční týden ve 4.B

Datum: 16. 12. 2014

Předvánoční týdenní projekt s názvem "A zase ty Vánoce přicházejí po roce" proběhl v týdnu od 16. do 20. prosince ve 4.B.
K Vánocům patří pohádky,a tak jsme zajeli v pondělí 16.12. do plzeňského divadla Alfa společně s našimi kamarády z 1.B na představení Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni. Po návratu jsme si vyrobili vánoční svícny a vyzdobili vánočně třídu.
Další den jsme pak pracovali ve skupinkách na vánočních úlohách. Ve středu jsme se přihlásili do charitativního projektu Čtení pomáhá a zúčastnili se vánočního koncertu v Lidovém domě.

Předvánoční vystoupení pro seniory - 1

Předvánoční vystoupení pro seniory

Datum: 11. 12. 2014

Ve středu 11. prosince zavítaly děti z pěveckého sboru naší školy pod vedením paní učitelky Budínové do farní kulturní místnosti Betlém se svým vánočním programem. Příjemnou atmosféru navodila vánoční povídka i koledy, které si spolu s dětmi senioři zazpívali. Odměnou byl dětem velký potlesk i radost v očích všech přítomných.

Pekelné odpoledne ve školní družině - 1

Pekelné odpoledne ve školní družině

Datum: 6. 12. 2014

Speciální čertovské vyrábění nadílkové mističky, hledání hříšné duše, skok čertího kopyta, hod uhlem do ohnivého kruhu, pekelnou dráhu s prolézáním komínu, nadílku a čertí diskotéku si užily děti na speciálním odpoledni školní družiny v pátek 6. prosince. Nejen, že všechny děti přišly krásně oblečené za čertíky, ale ukázaly svou šikovnost při vyrábění, mrštnost a statečnost při plnění jednotlivých úkolů a také soutěžního ducha v taneční soutěži. Odměnou pro nás byl úsměv na tváři všech čertíků a čertic, když odcházeli domů.

Mikulášská nadílka - 1

Mikulášská nadílka

Datum: 5. 12. 2014

Jako každý rok zavítali na naši školu 5. prosince Mikuláš, strašliví čerti a dva krásní andílci. Přinesli sï s sebou knihu hříšníků, kde měli zaznamenány všechny větší prohřešky dětí z prvního i druhého stupně. Navštívili všechny třídy, od hříšníků získali slib, že se polepší, od některých vyslechli písničku nebo básničku. Jak nadílka probíhala, můžete zjistit na našich fotografiích.

Čertí škola ve 4.B - 1

Čertí škola ve 4.B

Datum: 5. 12. 2014

Ve čtvrtek 5.prosince jsme měli opět jiné učení. Plnili jsme matematické i mluvnické čertovské úkoly, podívali jsme se, jak to vypadá v pohádkovém pekle, přečetli si něco z legend o tomto dni, vymýšleli básničky. A to nebylo zdaleko všechno. Během učení k nám pak zavítali i školní čerti a vyčinili hříšníkům. Domů jsme si pak odnesli nejen dnes vytvořené postavičky, ale i keramické výrobky.
Den byl opět super.

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí - 1

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí

Datum: 2. 12. 2014

V neděli 2. prosince jsme se sešli v podvečer na náměstí při rozsvěcení vánočního stromu. Jakmile stromek zazářil bílými a modrými světýlky, rozezněla se vánoční hudba a četným divákům se představily se svým vánočním vystoupením mažoretky z prvního stupně pod vedením svých učitelek - J. Vachtlové a I. Hettlerové. Pak jsme si mohli zazpívat koledy se sborem paní učitelky Budínové a Augustinové a vyslechnout vánoční projev pana starosty. Atmosféru zpříjemnil i vánoční punč, na kterém si návštěvníci pochutnali.

Vánoční trhy - 1

Vánoční trhy

Datum: 30. 11. 2014

Vánoční trhy pořádané městem Staňkov společně se základní školou se letos konaly o něco dříve než loni - v sobotu 30. listopadu. Nakupujících přišlo mnoho, pochvalovali si nabídku vánočních dekorací na stáncích dětí i ostatních prodejců. Letos nás netrápil mráz, a tak děti s radostí nabízely své výrobky, které připravovaly se svými učiteli i rodiči už od září. Na schůzce Žákovského parlamentu, která se konala v pondělí 2. prosince, zhodnotily akci jako velmi zdařilou a přišly i s nápady na vylepšení v příštím roce. Máme se tedy na co těšit.

Den otevřených dveří a výtvarné dílny s rodiči - 1

Den otevřených dveří a výtvarné dílny s rodiči

Datum: 25. 11. 2014

V pondělí 25. listopadu se konal Den otevřených dveří pro rodiče a veřejnost. Zatímco na druhém stupni se rodiče objevují ve třídách jen sporadicky, ti mladší maminku, tatínka či prarodiče ve škole rádi přivítají. Jejich rodiče i prarodiče přicházejí do tříd v hojném počtu. V letošním roce jsme se rozhodli udělat na prvním stupni společné výtvarné dílny, kde by rodiče spolu se svými dětmi mohli zapojit fantazii a kreativitu a vytvořilt výrobky pro Vánoční trhy, které se konají v sobotu 30. listopadu v prostoru u kostela. Práce ve třídách se opravdu dařila, jak můžete vidět na našich fotografiích. Děti i rodiče pracovali s chutí, výrobků máme celou řadu. Jak se nám povedy, můžete posoudit u stánků na trzích, kam vás srdečně zveme.

Prezentace Bezpečnostně právní akademie s ukázkami sebeobrany - 1

Prezentace Bezpečnostně právní akademie s ukázkami sebeobrany

Datum: 25. 11. 2014

V pondělí 25. listopadu přijeli žákům osmého a devátého ročníku předvést ukázky sebeobrany žáci Bezpečnostně právní akademie v Plzni. Děti zhlédly zajímavé příklady, jak se bránit při napadení beze zbraně, s nožem v ruce, případně i s pistolí v ruce útočníka. V závěru si žáci sami vyzkoušeli jednoduché příklady, jak se bránit při napadení.

Pečeme vánoční cukroví ve 4.B - 1

Pečeme vánoční cukroví ve 4.B

Datum: 25. 11. 2014

Na pondělí 25.11. jsme se těšili. Pekli jsme totiž vánoční cukroví. Přišly nám pomoct i některé maminky. To jsme byli rádi.
Připravili jsme si těsto, které nám udělala paní učitelka i naše maminy. Pak už jsme váleli, vykrajovali, skládali na plechy a odnesli do školní kuchyně upéct. Odpoledne a další dny jsme ještě museli cukroví dozdobit a zabalit.
Teď už jen doufáme, že se v sobotu na trzích prodá. /Nám tedy chutnalo./

Keramická dílna 1.B+4.B - 1

Keramická dílna 1.B+4.B

Datum: 21. 11. 2014

Na čtvrtek 21.listopadu jsme se těšili. Nikdo z naší třídy - 4.B a ani nikdo z 1.B nechtěl zůstat doma. Naše paní třídní učitelky měly pro nás připravené překvapení, které tajily až do posledního dne.
Čekala na nás práce s keramickou hlínou. Každý z nás, čtvrťáků, si došel pro svého prvňáčka a opět jsme pracovali společně. Mohli jsme si vybrat z nabídky - někdo dělal čerta, jiný anděla, zvoneček nebo rybu.

Ze Staňkova do Hollywoodu - beseda s panem Václavem Kabourkem - 1

Ze Staňkova do Hollywoodu - beseda s panem Václavem Kabourkem

Datum: 19. 11. 2014

V úterý 19. listopadu v rámci projektu Příběhy bezpráví navštívil naši školu pan Václav Kabourek, autor knihy Ze Staňkova do Hollywoodu. Po šesté vyučovací hodině se žáci naší třídy sešli v interaktivní učebně, kde beseda probíhala. Když jsme se všichni usadili, tak nám pan ředitel představil našeho hosta a pan Kabourek začal povídat. Vyprávěl o svém dětství ve Staňkově a o tom, co způsobilo, že byl v době, kdy tu byli komunisté, zatčen a vyšetřován. Řekl nám i básničku, která to vše odstartovala. Nejvíce nás zaujalo vyprávění, jak utíkal přes hranice do Německa zahrabaný ve vagonu se dřevem. Na toto téma padla i spousta otázek, stejně tak jako na jeho život v Americe, v Hollywoodu. Celé vypravování bylo velmi zajímavé. I když naše třída většinou nedokáže udržet pozornost moc dlouho, při této přednášce jsme vydrželi téměř hodinu a půl trpělivě naslouchat vyprávění starého pána, jehož život byl jako vystřižený z dobrodružného románu. Všechny nás překvapilo, kolik významných lidí pan Kabourek zná, s kolika hollywoodskými hvězdami se setkal (P. Falk - poručík Colombo, J. Travolta, Elvis Presley, herci ze seriálu MASH, Schwarzenegger...). Moc nás jeho vypravování zaujalo a je obdivuhodné, jakou má v téměř 80 letech pan Kabourek paměť. Pro zájemce ze Staňkova proběhla ještě beseda večer ve staňkovském kině, na kterou přišla téměř stovka dychtivých posluchačů. Všichni jsme si z jeho vypravování odnesli spoustu zajímavých informací a především poznatek, že "Každý sen si můžeme splnit. Vše záleží jen na nás." Eliška Baierlová, 9. tř.

Projekt - HRADY ve 4.B - 1

Projekt - HRADY ve 4.B

Datum: 15. 11. 2014

Máme rádi, když nám paní učitelka předčítá. Tentokrát nám četla pověsti o hradech z Plzeňského kraje. Zaujala nás především strašidla, která se na těchto hradech snad dodnes zjevují. Tak jsme si je při výtvarné výchově nakreslili. V hodinách českého jazyka jsme si některé pověsti sami přečetli.
Další příběhy o strašidlech jsme si pak mohli ještě i vymyslet. Někomu se opravdu podařily.
A už jsme se připravovali na pátek15.listopadu. To nám pan Libor vyprávěl o hradu Roupov.

Středověké hrady - beseda pro 4., 5. a 7. ročník - 1

Středověké hrady - beseda pro 4., 5. a 7. ročník

Datum: 15. 11. 2014

Středověké hrady - beseda pro 4., 5. a 7. ročník

Pouštění draků 4.B - 1

Pouštění draků 4.B

Datum: 1. 11. 2014

V pátek 1.listopadu šla celá naše třída 4.B pouštět draky, neboť to k podzimu patří. Pořádně jsme se proběhli. Draci létali docela vysoko. Fakt to stálo za to.
Tentokráte jsme samy i fotily - Ani a Bety.

Společný Halloween 4.B+1.B - 1

Společný Halloween 4.B+1.B

Datum: 31. 10. 2014

Ve čtvrtek 31.10. jsme zažili zvláštní učení - halloweenské.
Nejdříve jsme se dozvěděli něco o minulosti tohoto svátku a pak už jsme zpracovávali připravené úkoly.
Po svačině jsme zašli za našimi malými kamarády a společně jsme si vyrobili halloweenský dárek.
žáci 4.B

Lampionový průvod školní družiny - 1

Lampionový průvod školní družiny

Datum: 25. 10. 2014

Všichni nadšenci lampionového průvodu ŠD se letos sešli před prázdninami v pátek 25. října v půl sedmé večer před Základní školou Staňkov. Letos již po šesté. Po společném focení všech rozsvícených lampionků jsme se velmi příjemnou společnou procházkou vydali nejtmavšími ulicemi Staňkova, abychom opět došli k hlavnímu vchodu ZŠ, kde na děti čekalo malé překvapení se sladkostmi. Jsme moc rádi, že této akce se účastní nejen děti z družiny, ale i jejich sourozenci, mladší kamarádi z mateřské školy a starší spolužáci s rodiči a prarodiči a široká veřejnost. Tak příští rok. . . . . AHOJ. Andrea Pavlíková Jungová

Výcvik 4.B na dopravním hřišti - 1

Výcvik 4.B na dopravním hřišti

Datum: 3. 10. 2014

Ve čtvrtek 3.října jsme absolvovali praktický výcvik na dopravním hřišti v Domažlicích.

Projekt - BAJKY - 4.B - 1

Projekt - BAJKY - 4.B

Datum: 1. 10. 2014

Několikadenní projekt jsme zahájili v městské knihovně. Při besedě s paní knihovnicí jsme získali první informace o spisovatelích, kteří se bajkám věnují. Do třídy jsme si odtud přinesli několik knížek a ve skupinách pokračovalo naše seznamování s bajkami. Četli jsme, vypravovali a hledali poučení především v bajkách Pavla Šruta. Jeden den jsme pak zašli pro naše kamarády do 1.B a pracovali jsme na bajkách společně. Pak už nás čekala vlastní tvorba. Každý z nás napsal svoji vlastní bajku a tak jsme vytvořili Knihu bajek žáků 4.B. Závěrem jsme si otestovali své vědomosti na projektu Čtení pomáhá a získali jsme tím 1.100Kč, které pošleme, ještě s dalšími příspěvky, na charitativní projekt KUŘE.

Evropský den jazyků

Datum: 26. 9. 2014

26. září se vydali němčináři z osmých tříd do Plzně na akci Evropský den jazyků iniciovaný Německou knihovnou v Plzni. Pro žáky zde byl připraven bohatý program plný her, soutěží a různých vzdělávacích aktivit. Každá skupinka obdržela „herní mapu" s vyznačenými stanovišti. S mapou se pak vydala po jednotlivých místech v centru Plzně. Na každém stanovišti byl pro děti připraven úkol - hra, jazyková animace, krátké video, soutěž nebo např. vystoupení žonglérů. Žáci dostali možnost navštívit zajímavá centra kultury a vzdělávání v centru Plzně a zároveň se dozvědět více o jejich historii, práci a možnostech využití pro ně samotné.

Podzimní výprava za poznáním ve 4.B - 1

Podzimní výprava za poznáním ve 4.B

Datum: 23. 9. 2014

Několikadenní projekt s názvem "Podzimní výprava za poznáním" jsme začali ve třídě v den podzimní rovnodennosti - 23.září. Pak už jsme se všichni těšili na čtvrtek, to jsme vyrazili přímo do terénu. Po stopách Jiráskovy lucerny jsme došli přes Mastník, hrádek Lacembok až do Krchleb. Cestou jsme plnili různé úkoly, dělali si potřebné záznamy a sbírali přírodniny na další den.
V pátek jsme pak zaznamenávali vlastní cestu do mapky, pracovali s texty o podzimu, v běhacím diktátu jsme se dozvěděli něco o pranostikách v září a čekalo nás i podzimní počítání. Spolupráce ve skupinách se nám líbila, neboť jsme si mohli vzájemně pomáhat.

Hudební pořad pro žáky 2. stupně - 1

Hudební pořad pro žáky 2. stupně

Datum: 10. 9. 2014

V úterý 10. září měli žáci druhého stupně možnost zhlédnout v kinosále hudební pořad Blues, reggae, pop a hip hop. Pořadem provázel Milan Parnahaj, kterého žáci znají již z předešlých let, kdy k nám zavítal s velmi zajímavými přednáškami týkajícími se různých hudebních stylů. Ani tentokrát pořad žáky nezklamal. Celou hodinu se dobře bavili a dozvěděli se mnoho zajímavých i poučných informací.

Pohádková trasa 4.B+1.B - 1

Pohádková trasa 4.B+1.B

Datum: 6. 9. 2014

V pátek 6.září začalo vyučování otázkou. Máte rádi pohádky? Odpověď zněla "ano." A tak jsme se vydali s našimi malými kamarády, žáčky z 1.B, na školní zahradu. Společnými silami ve smíšených skupinkách jsme pak hledali postavičky nebo celé názvy pohádek. Odměnou pro všechny pak byla od našich třídních učitelek "Pochvala za splnění pohádkové trasy".

Adaptační den ve 4.B - 1

Adaptační den ve 4.B

Datum: 5. 9. 2014

Ve čtvrtek 5.září jsem pro své nové žáčky připravila "adaptační den."
Poznávali jsme se navzájem v různých aktivitkách, ale i sami žáci zjišťovali nové informace o svých spolužácích.
Přizvali jsme i žáčky z 1.B.
Na závěr jsme den ohodnotili. Podívejte se, jak se jim líbilo.
tř.uč.4.B Hana Kozová

Společné hry 1.B+4.B - 1

Společné hry 1.B+4.B

Datum: 5. 9. 2014

Ve čtvrtek 5.9. nás pozvali žáci 4.B, abychom se zapojili do některých aktivit, které pro ně připravila tř.uč. H.Kozová. Měli svůj adaptační den. Hry se nám moc líbily.
tř.uř.1.B Jana Zahálková

Společně jde všechno lépe -1.B+4.B - 1

Společně jde všechno lépe -1.B+4.B

Datum: 2. 9. 2014

V úterý 2.září jsme zahájili společně nový školní rok opět v Lidovém domě.
Letos jsme však nešli sami, ale přivedli jsme naše nové spolužáky - "prvňáčky z 1.B"
Starali jsme se o ně a pomáhali jsme jim.
"Hurá" - i my máme nové kamarády.

TV reportáž z oslav 100 let budovy školy

Datum: 21. 6. 2014

TV reportáž z oslav 100 let budovy školy

Den otevřeného čtenářského klubu - 100 let školy - 1

Den otevřeného čtenářského klubu - 100 let školy

Datum: 21. 6. 2014

Dne 21. 6. 2014 se uskutečnil den otevřených dveří čtenářského klubu Objevitelé. Dlouho jsme přemýšleli o vhodnosti tohoto termínu, na stejný den totiž připadala oslava ke stoletému výročí postavení budovy naší ZŠ, ale nakonec se naše volba ukázala šťastnou. Po zhlédnutí kulturního vystoupení na školní zahradě se nepřehlédnutelný dav dospělých i dětí ze všech koutů naší republiky vnořil do atmosféry minulosti i současného dění ve škole, kterou mu nabídly chodby a třídy naší školy. Bylo možné vidět videonahrávky i současné či historické fotografie, které mnohdy vnesly úsměv do tváří mladších účastníků a slzy do očí bývalých žáků či učitelů. Modely školy, vyrobené dětmi, vzbuzovaly zájem a obdiv především v řadách dospělých. Ve čtenářském klubu byl připravený prostor zejména pro mladší návštěvníky. Veškerá činnost se odehrávala ve čtyřech dílnách - třech dětských a jedné pro dospělé. V každé z dílniček čekala na děti výzva v podobě úkolu. Pokud měly chuť, mohly se do činností zapojit, a jestliže zvládly úkol splnit, čekala na ně sladká odměna. Dospělí měli možnost se pohodlně usadit a listovat knihami z klubové knihovničky doplněnými o knihu Staňkov 775 let. Mnohým se tak podařilo najít příjemný dáreček za vysvědčení pro své ratolesti. O tom, že dílničky děti zaujaly, svědčí fakt, že někteří rodiče opustili na žádost dětí prostory čtenářského klubu a vrátili se pro ně později. Pro nejmladší jsme měli připravené omalovánky a úkoly zejména na postřehování. Děti hledaly rozdíly, obtahovaly ve změti teček obrysy zvířat, či vybarvovaly obrázky podle písemného návodu. Starší děti ocenily křížovku vytvořenou tak, aby musely otevřít vybrané knihy a trochu se do nich začíst. Knihy jim zde byly pomocníkem. Tady stojí za zmínku, že ani dospělí se nechtěli nechat zahanbit a do křížovky se pustili i oni. Jaké však pro mnohé bylo překvapení, že je v této disciplině jejich děti mnohdy strčily do kapsy. A pak, že děti nečtou.:). Některé děti z tohoto stanoviště si přišly v pondělí knihu půjčit na prázdniny. Posledním stanovištěm bylo stavění Lega podle návodu. V této dílně někteří vydrželi i tři hodiny. K úspěchu jim pomáhal návod ze stavebnice i kniha z klubové knihovničky - Postavte si vlastní město ze stavebnice LEGO či kniha Nejlepší modely. Sobotní den se chýlil ke konci a bylo nutné opustit i prostory čtenářských klubů. Odcházeli jsme však s pocity příjemně stráveného odpoledne. Velké poděkování patří i rodičům, kteří zachytili výzvu sbírky 100 knih ke 100 letům školy a skutečně knihou do sbírky přispěli. Snad tyto knihy, které budou umístěné ve školní knihovničce, přilákají svým kouzlem další čtenáře. Pro nás samotné bylo velkým oceněním, že na následující pondělní schůzce žákovského parlamentu byly aktivity čtenářského klubu vyhodnoceny dětmi jako nejzdařilejší. Jana Pluhařová, koordinátorka čtenářského klubu Objevitelé

Zobrazeno 1-30 ze 99

Doučování žáků škol

doucovi

Národní plán obnovy

Zakoupení digitálních pomůcek je financováno Evropskou unií - Next Generation EU

npoeu

Více informací (176.83 kB)

FD

Aktuální počasí

dnes, úterý 23. 7. 2024
slabý déšť 22 °C 14 °C
středa 24. 7. slabý déšť 21/13 °C
čtvrtek 25. 7. slabý déšť 17/10 °C
pátek 26. 7. slabý déšť 20/8 °C

Náš partner

logo

Požadavky ICT

Školní psycholog

školní psycholog plakát

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na