Středověké hrady - beseda pro 4., 5. a 7. ročník

Středověké hrady - beseda pro 4., 5. a 7. ročník - 1Středověké hrady - beseda pro 4., 5. a 7. ročník

V pátek 15. listopadu zavítal do naší školy pan Libor Marek, autor dokumentárního filmu o hradu Roupov. Žáci ze čtvrtého, pátého a sedmého ročníku se postupně vystřídali v itneraktivní učebně, kde jim pan Marek promítl dokument o Roupově a ukázal podrobný model hradu. Děti se například dozvěděly, že hrad Roupov nebyl nikdy vypálen ani dobyt, že se zde nacházejí zbytky fresek, které jsou důkazem kdysi honosného sídla pánů z Roupova. Na počátku 17. století byl hrad nazýván luxusním knížecím zámkem. Měla se tam nacházet i velmi drahá pozlacená kamna. Kromě Roupova zmínil pan Marek i některé zajímavosti o nedaleké zřícenině Lacembok, kterou také hodlá prozkoumat a zmapovat její historii.

Vytvořeno: 15. 11. 2014