Odpadové hospodářství a žáci 5. B v září

Odpadové hospodářství a žáci 5. B v září 1

5. B a odpadové hospodářství

S novým školním rokem jsme skočili do akce za lepší život ve Staňkově. Sluníčko ještě mělo sílu, a tak učení venku bylo velmi příjemné.
Nejprve bylo potřeba obec zmapovat. Abychom si více uvědomili, jak staňkovští zacházejí s odpadky, vyšli jsme do ulic. V průběhu sledování, jsme mapovali, jaké příležitosti k hospodaření s odpadky město obyvatelům dává, tedy i umístění kontejnerů na tříděný odpad ve Staňkově. Zároveň pro nás bylo užitečné fixování znalostí, jak to vlastně s barevnými kontejnery je.
Objevili jsme různá zákoutí, kde nás ani nenapadlo, že kontejnery nalezneme. Oceňujeme dokonce dvě příležitosti k charitativnímu sběru textilu. Nalezli jsme i kontejner určený přímo na nápojové kartony.
Všechny získané informace bylo potřeba zanést do plánku města, aby došlo na samotný závěr, kterým bylo posouzení dostatečnosti umístění barevných kontejnerů v obci. Práce probíhala ve skupinách. Kladně žáci hodnotili umístění sběrného dvora do středu obce i jeho důmyslné členění.
Všimli jsme si i, pro nás, dostatečného pokrytí centra města barevnými kontejnery. Jako podnět pro zlepšení se otevřela příležitost doplnění kontejnerů do nové zástavby pod Mastníkem.
Samotný závěr spočíval ve vytvoření dopisu adresovaný panu starostovi či zastupitelům města s našimi postřehy.

Datum vložení: 5. 10. 2022 8:31
Datum poslední aktualizace: 5. 10. 2022 9:17