Obecné informace

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - NABÍDKA AKTIVITŠKOLNÍ PSYCHOLOG - NABÍDKA AKTIVIT

Milí žáci, vážení rodiče, drahé kolegyně a kolegové,

ráda bych Vás touto formou pozdravila. Činnost školního psychologa je velmi pestrá a zahrnuje spoustu různých aktivit, dalo by se však říci, že stojí na třech základních pilířích. Prvním jsou individuální konzultace pro žáky. Jsem tu pro všechny věkové kategorie s otevřenou myslí a cílem pomoci s problémy, ať už se týkají vztahů, učení ve škole či volby povolání. Druhá zásadní oblast práce spočívá v konzultacích s dospělými – s rodiči a učiteli. Častým tématem těchto setkání bývá například podpora žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, optimalizace domácího režimu či nastavení komunikace mezi rodičem a vyučujícím. Také zde však platí, že se můžete obrátit i s dalšími tématy, pokud budou přesahovat rámec mých kompetencí a možností, pokusím se Vás alespoň nasměrovat na jinou odbornou pomoc. Třetí oblastí je práce s třídními kolektivy. Přátelská atmosféra a bezpečné klima považuji za jednu z důležitých podmínek, aby proces učení mohl probíhat úspěšně.

Na podporu oblasti duševního zdraví nejsem ve škole zdaleka sama - základ jde od Vás - žáků, rodičů a učitelů. Také v rámci týmu Školního poradenského pracoviště může pomoci školní metodik primární prevence či výchovný poradce.

Mým cílem v práci školního psychologa je především poskytnout podporu v hledání a vytváření řešení, která jsou v zájmu dítěte, jsou funkční a trvale udržitelná! Neváhejte mě kontaktovat :)

niki

Nikola Čechová (Koptová)