Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

děti

Vážení rodiče,
dovolujeme si Vás pozdravit a nabídnout Vám následující informace z pozice školních/poradenských psycholožek k tématu školní zralosti.

Nacházíte se v období, které představuje pro Vás i Vašeho budoucího prvňáčka velkou změnu, mění se role dítěte, prostředí, denní program, požadavky a nároky na Vás i dítě. Nastoupíte do vlaku povinné školní docházky. Právě v prvních třídách se u dítěte buduje mimo jiné vztah ke světu práce a zážitky, úspěchy či neúspěchy z několika prvních let školní docházky významně ovlivňují budoucí smýšlení, postoje a motivaci.

Ve škole, stejně jako později v práci, tráví naše děti mnoho času, jednak poznáváním, učením, úkoly, zároveň nežijí ve vzduchoprázdnu, ale mezi ostatními vrstevníky, pod vedením nových autorit. Doba nástupu do školy nebyla stanovena náhodně, protože ve věku 6-7 let dochází k různým vývojovým změnám, které jsou podmíněny zráním i učením. Většina z nich je pro úspěšné zvládnutí požadavků školy důležitá, i když význam jednotlivých schopností a dovedností dětí je různý.

Informace o školní zralosti a tipy jak pracovat s budoucími prvňáčky pro rodiče

školní zralost_ZŠ Staňkov (1).pdf
Datum vložení: 17. 3. 2021 4:12