Výlet do Prahy

V sobotu 22. dubna ráno jsme měli sraz na staňkovském nádraží, kde na nás čekal pan učitel Radim Žáček s Denisou Rohlovou a Ivanou Gustovou.

Po chvíli přijel lokální vlak 17441, ten nás odvezl do Holýšova, kde jsme přestoupili na EC Západní expres 365, který nás odvezl rovnou do Prahy.

Po vymotání se z hlavního nádraží jsme se vydali na Václavské náměstí, kde jsme měli rozchod, abychom se mohli posilnit ve fastfoodech (KFC, McDonald’s). Když jsme se najedli, přešli jsme Václavské náměstí a tam nasedli na metro A. Vystoupili jsme na stanici Malostranská, poté jsme po zdolání zámeckých schodů měli další rozchod a přestávku na odpočinek a svačinu. Ze zahrad byl výhled na celou Prahu. Po rozchodu jsme šli vstříc katedrále svatého Víta, Vojtěcha a Václava. Prohlédli jsme si nádvoří Pražského hradu a vypravili se na Loretu. Metrem jsme pokračovali na Staroměstském náměstí, kde nás opět čekal rozchod po náměstí a okolních uličkách. Nakoupili jsme si potřebné věci a pomalu se vydali na hlavní nádraží.

Do Plzně nás odvezl IC 550, který měl ale dvacetiminutové zpoždění. Naštěstí na nás osobní vlak 7484 počkal a my jsme dojeli na staňkovské nádraží.

Výlet se nám moc líbil, a proto pojedeme do Prahy ještě jednou, ale na jiné památky.

Filip Soldán, 8. A

Datum vložení: 29. 5. 2023 15:50