Chování za mimořádných situací

Od pondělí 15. května jsme si pro žáky naší školy připravovali projekty na téma chování za mimořádných situací. Tématy byla například zdravověda, první pomoc, bylinky, evakuace, požár, zvířata, dopravní značky, bezpečnost.

Ve čtvrtek 18. května nastal den D a my prezentovali mladším žákům naše témata. Já a moje skupina jsme měli informace o bylinkách. Na začátek jsme žáky vyzkoušeli, jaké byliny znají, poté jsme prezentovali a na závěr jsme udělali soutěž - poznávačku o sladkou odměnu. Tento den byl pro všechny určitě velmi poučný, pro nás po stránce příprav, sdělování informací a samotné prezentace, pro nižší ročníky hlavně díky spoustě informací a užitečných rad. Děkujeme za možnost tento den připravit. Bylo to fajn.

Adéla Tauerová, 9. B

Ve čtvrtek 18. 5. byl den, kdy jsme kvůli výpadku elektrického proudu procvičovali chování za mimořádných událostí. Deváté a osmé třídy si pro nás připravily prezentace na různá témata: poznávání stromů a keřů, bylinky, dopravní nehoda, požár a plno dalších. Na stanoviště jsme chodili po celém Staňkově. Protože jsme měli hodně času, tak jsme se šli projít, aby nám nebyla  zima. Šli jsme k Vránovu a zpátky. Když jsme přišli zpátky ke škole, dali jsme si svačinu a šli na další stanoviště. Na stanovišti o bylinkách nám dali za správnou odpověď bonbon. Když jsme obešli všechna stanoviště, šli jsme zpátky do tříd. Ve třídě jsme si pouštěli videa, jak se zachovat v případě mimořádné události.
Den s brannými prvky se nám velice líbil a chceme poděkovat devátému a osmému ročníku za jeho přípravu.

Silvie Kramerová, 7. A

Datum vložení: 29. 5. 2023 15:52