Žákovský ples

Žákovský ples 1

Po covidové situaci se mohl konečně pořádat Žákovský ples, který se konal 3. června v Lidovém domě ve Staňkově. Pro nás deváťáky to byla veliká životní zkouška, jelikož jsme s ničím takovým zatím zkušenost neměli.

Veškeré přípravy odstartovaly už na začátku školního roku. Museli jsme zajistit kapelu, choreografku, fotografku či připravit tombolu. Nácviky na předtančení započaly v listopadu. Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to a na předtančení slyšeli jen chválu. Při výtvarné výchově jsme se soustředili zejména na výzdobu a vytvářeli všemožné dekorace a doplňky. Největší úsilí do příprav jsme vynaložili poslední dva týdny před plesem, kdy se vše dodělávalo. Ne vždy to bylo ale lehké, a proběhlo i několik neshod. My jsme to ale ustáli a nakonec jsme v pátek dopoledne domů odcházeli s pocitem, že máme vše připravené a vyjde to.

A bylo to tady. Všichni jsme byli plní očekávání a troufnu si říct, že i nervozity. Naposled jsme si přezkoušeli to nejnutnější a mohlo se začít. V 18:00 celý sál přivítala Kristýna Forstová, která večerem prováděla, a my jí moc děkujeme. Po proslovu nás deváťáků následovalo předtančení. Ač se nám tančícím zdálo nekonečné, uteklo poměrně rychle. Za celou choreografií stála Míša Kočková, která s námi musela mít mnoho trpělivosti. Ihned po tančení se k nám přidali netančící žáci a bylo na řadě šerpování. Spoustu z nás bylo dojato, když jsme vzpomínali, jak jsme celých těch devět let o tomto snili. Společně jsme si pak zatančili s učiteli a rodiči. K hudbě a poslechu zahrála skvělá kapela Éter. Ve volných chvílích si mohli lidé zakoupit bohatou tombolu, jejíž příprava nám dala velice zabrat. Na plese vystoupil také výtvarný obor ZUŠ Staňkov, který předvedl módní přehlídku v krásných kostýmech. Také zatančily taneční skupiny Eleven dance team Staňkov, Imagination dance team Staňkov, Sheyla Junior a Eleven dance team Holýšov, kterým děkujeme za nádherná vystoupení. Pak přišlo na řadu první překvapení devátých tříd. Všichni jsme si tento zážitek užívali a byli šťastní. Poté došlo i na druhé, které bylo vtipné a všechny nás rozesmálo. Ke konci přišla dojemná píseň, při které jsme si oblékli třídní mikiny a společně trávili poslední chvilky tohoto večera. Třešničkou na dortu byly scénky učitelů, které ve vtipné formě vystihly spoustu žáků a všichni se velice zasmáli.

No, uteklo to jako voda a my už uklízeli sál a odcházeli domů unavení, ale plní zážitků. Máme na tento den nádherné vzpomínky a z celého srdce děkujeme všem, co nás přišli podpořit a užívali si to s námi. Vážíme si veškeré sebemenší pomoci od každého, kdo se na přípravě či průběhu večera podílel. Velké díky také patří rodičům a třídním učitelům za jejich pevné nervy a veškerou podporu. Doufáme, že se Vám všem ples líbil.

Pavla Valečková, Nguyen Thi Lan Anh (Hanička), 9. A

Datum vložení: 10. 6. 2022 5:19