Výlet na Úřad práce v Domažlicích

Protože jsme už v osmé třídě a brzy se budeme rozhodovat o svém budoucím povolání, na pátek 6. 5. jsme měli naplánovanou cestu na úřad práce.

V 7:52 jsme nasedli na vlak a odjeli do Domažlic. Došli jsme na úřad práce, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina si šla vyslechnout prezentaci a druhá měla rozchod po náměstí v Domažlicích, kde jsme si mohli koupit jídlo či nějaké suvenýry.

Po hodině a půl jsme se vystřídali. Po příchodu do místnosti jsme se posadili a paní s pánem nás uvítali. Následovala prezentace, ve které jsme se dozvěděli, jak úřad funguje. Poté nám vysvětlili, jaké jsou možnosti v 9. třídě, jak funguje podání přihlášek i samotné přijímačky. Po prezentaci jsme měli šanci nahlédnout do šanonů. Ty obsahovaly informace o různých profesích či povoláních. Šanony byly rozdělené podle barev, např. zelený znamenal práce vyžadující vysokou školu.

Návštěva úřadu práce se nám velice líbila a  pomohla nám při rozhodování o středních školách. Děkujeme, že nám byla poskytnuta možnost nahlédnout do zákoutí úřadu práce.

Adéla Tauerová a Tereza Hamršmídová, 8.B

Vytvořeno: 10. 5. 2022