SOŠ A SOU Horšovský Týn a statek Horšov

SOŠ A SOU Horšovský Týn a statek Horšov 1

Dne 27. 5. 2022 jsme společně s 8. A vyrazili na statek v Horšově a do Horšovského Týna, kde je Střední odborná škola a Střední odborné učiliště.

Nejprve jsme jeli na statek, kde jsme se rozdělili do čtyř skupin. Následně nám studentky ukázaly chod statku, dobytek a v neposlední řadě pracovní náčiní. Nejvíc se nám líbila zvířata, a to zejména krávy, koně a také králíci. Na konci prohlídky jsme dostali muffiny od studentů oboru kuchař/číšník.

Po skončení programu na farmě jsme přejeli do Horšovského Týna, kde jsme se rozdělili na holky a kluky. Holky se seznámily s oborem Předškolní a mimoškolní pedagogika. Zde jsme si prošly třídy a zavítaly do Dětského centra, kde jsou děti, které ještě nechodí do školky. Kluci navštívili obor Mechanik opravář motorových vozidel.

Celý výlet se vydařil a moc se nám líbil. Děkujeme, že nám byla poskytnuta možnost nahlédnout na střední školy. Myslím si, že díky tomu mají někteří z nás představu, kam se budou hlásit.

Adéla Tauerová a Tereza Hamršmídová, 8.B

Datum vložení: 31. 5. 2022 9:16