Přijímací zkoušky jsme zvládli!

Čas utíká a my se během devíti let dostali na důležitou křižovatku života.

Tento rok jsme museli odpovědět na často kladenou otázku: „A co budeš dělat po základce?“ Asi nikdo z nás tuto odpověď v září nevěděl, ale do března jsme museli mít jasno. Někdo se rozhodoval těsně před termínem, někdo už měl vybráno. Výhodou i nevýhodou je velký výběr možností dalšího vzdělání. Mnozí z nás dlouho byli nerozhodní, ale myslím si, že každý si vybral dobře a bude pokračovat ve svém plnění snu. Někteří volili střední odborné učiliště, ale většina z nás se pustila do přípravy na přijímací zkoušky.

Od podzimu jsme začali se semináři a intenzivním učením všeho, co by se v testech mohlo objevit. Bylo to náročné a občas nám to lezlo už na nervy, ale nikdo se nevzdal. Ani jsme se nenadáli a byl tu duben a s ním poslední dny do zkoušek.

Týden před nimi nám celý učitelský sbor a vedení školy vymezilo na přípravu a my měli jen hodiny českého jazyka a matematika. Moc si tohoto rozhodnutí vážíme, protože jsme skoro jediní, kteří takovou možnost měli. V pondělí 11. dubna už jsme jen odpočívali a snažili se odreagovat. Děkujeme všem, kteří si na nás vzpomněli a popřáli nám hodně štěstí. Věřte, že bylo potřeba a podpořilo nás to.

První den důležitého kroku nastal a mnozí z nás asi ráno raději ani nepromluvili. Byli jsme tak nervózní! Naštěstí to uteklo jako voda a nastal druhý den. Ten jsme asi zvládli lépe díky menší nervozitě a nadšení, že už to za chvíli budeme mít za sebou.

Nastaly dlouhé tři týdny čekání na výsledky. Všichni jsme byli vyklepaní a na výsledkových listinách hledali své číslo s plnou nervozitou. My to ale zvládli! Někdo na poprvé, někdo na odvolání, ale důležité je, že všichni budeme v cestě života nějak pokračovat. Spolužáci, kteří se hlásili na učňovské obory, uspěli také! Všichni jsme spokojení a jsme rádi, že je to za námi.

Z celého srdce děkuji za celý 9. ročník paním učitelkám Kristýně Štenglové, Markétě Jindřichové, Věnceslavě Schenkové a Miriam Augustinové za jejich nervy a skvělou přípravu. Díky vám jsme uspěli a obdivujeme vás. Moc si vážíme každého času, co nám tato škola věnovala na přípravu. Tak snad se všem bude na školách dařit a zvládneme takto i další křižovatky života.

Pavla Valečková, 9. A

Datum vložení: 22. 5. 2022 12:23