Organizace začátku školního roku

backtoschool

Vážení rodiče,

ve středu 1. září začíná nový školní rok. Tento den budou žáci jednu vyučovací hodinu se svými třídními učiteli. Ve čtvrtek a v pátek budou mít čtyři vyučovací hodiny, od pondělí 6. září se bude vyučovat podle rozvrhu, který žáci dostanou od třídních učitelů.

Informace o čtvrtku a pátku se netýká prvňáčků a šesťáků, ti mají odlišný program. Informace dostanete (nebo jste již dostali) od třídních učitelů svých dětí.

Ve škole proběhne na začátku školního roku preventivní screeningové testování žáků antigenními testy  3x po sobě, a to 1. září (prvňáčci až 2. září), pak 6. září a 9. září. Rodiče mladších žáků mohou asistovat dítěti při testování, v tom případě použijí vchod přes tělocvičnu, jak byli zvyklí na jaře. Rodiče mohou použít vlastní donesený test. Pokud budete mít svůj test, informujte mne prosím předem e-mailem. Děti, které prodělaly Covid -19 a jsou v ochranné lhůtě nebo mají obě dávky očkování, donesou 1. září potvrzení o prodělání nemoci (stačí vytištěná sms s oznámením o pozitivním testu na Covid z testovacího centra) nebo očkovací certifikát a předají ho třídnímu učiteli.

Žáci i zaměstnanci školy se budou pohybovat ve společných prostorách školy se zakrytými ústy. Dětem stačí papírová rouška. Pokud dítě ze zdravotních důvodů nemůže roušku používat, prokáže to potvrzením lékaře. Ve třídách si děti mohou roušky sundat. Jestliže rodiče odmítnou testování dítěte, bude mít dítě ústa zakrytá po celou dobu vyučování.

Dále bych Vám chtěla oznámit, že v pondělí 27. září (před státním svátkem) bude z organizačních důvodů ředitelské volno. Rodiče mladších žáků, kteří potřebují dítě umístit tento den ve školní družině, to oznámí nejméně 14 dní předem vedoucí školní družiny p. Petře Kočandrlové (kocandrlova@zsstankov.cz). Družina bude otevřena jen při dostatečném zájmu rodičů.

Přeji dětem hezký zbytek prázdnin. Všichni se na ně těšíme a doufáme, že tento školní rok prožijeme společně ve škole s co nejméně omezeními.

Jitka Suchá, ředitelka školy

Datum vložení: 28. 8. 2021 14:03