Jaká tajemství ukrývají Koněpruské jeskyně?

Není snad žáka, který by se netěšil na školní výlet.

Vždyť je to jedna z událostí, která předchází konci školního roku a dlouho očekávaným prázdninám.

15. 6. vyrazili na výlet i žáci čtvrtých tříd. Cílem byly Koněpruské jeskyně. Žáci 4. B se těšili nejen na tajemné prostory samotné jeskyně, ale hlavy jim po celý týden naplňovaly myšlenky, zda právě oni budou ti šťastnější a objeví nějakou zkamenělinu ve vápencovém lomu pod vstupem do jeskyně. A tam náš výlet skutečně začal. Po prvních neúspěších a několika desítkách prohlédnutých "kamenů" bez kýženého výsledku se konečně začalo dařit. Radost v očích dětí nás přesvědčila o vydařeném výletu už v tento okamžik. Téměř všichni si v batůžku odnášeli ulovenou kořist z lomu.

Další a neméně zajímavou částí byla samotná prohlídka jeskyně. Kromě úžasných výjevů jednotlivých prostor, monumentálních krápníkových útvarů a kosterních objevů jsme díky skvělé průvodkyni pronikli i do tajemství, které není vidět. Dozvěděli jsme se, že i třináctiletý chlapec může objevit jeskynní prostory a pomocí deníku zdokumentovat cenné informace. Obdivovali jsme odvážné chování pasáčka, který prozradil skupinu penězokazců. Nakonec naši zvědavost a vzorné chování odměnila paní průvodkyně kouskem kalcitu pro každého žáka.

A protože radost děti otvírá touhu udělat radost ostatním, nezapomněly děti nakoupit drobné pozornosti svým rodičům či sourozencům.

Sluníčko nám přálo, úrazy se držely stranou, a tak jsme se šťastni a plni zážitků vrátili zpět domů.

Vytvořeno: 17. 6. 2022
Poslední aktualizace: 17. 6. 2022 10:03