Adaptační kurz

Přechod z prvního na druhý stupeň je každoročně spojován s adaptačním kurzem, při kterém by se měli noví šesťáci seznámit se svými třídními učiteli.

Hned druhý školní den nám začal adaptační kurz. Ráno jsme přišli do školy, a kdo chtěl, převlékl se do indiánského oblečení. Pak jsme si vybrali nějaké indiánské jméno a vyrazili na hru do lesa. První společnou aktivitou byly pozdravy, kdy jsme si vyzkoušeli, jak se zdraví lidé různých národů. Cílem hry Indiánský kmen bylo připravit se během tří ročních období na zimu. Museli jsme ulovit koně, sehnat jim potravu a postavit přístřešek pro celý indiánský kmen. Na závěr hry proběhla indiánská hostina, při které jsme si také nazdobili a rozkrájeli nalezené dorty.

Po obědě jsme hráli hodně her na školní zahradě i v podkroví. Užili jsme si hru bingo, sochy, hádání názvů jídel a filmů … Přišel večer a s ním nejlepší část dne. Objednali jsme si pizzu. Před spaním v podkroví jsme si užili ještě hodně zábavy. A pak už nastala noc.

Pátek začínal snídaní ve školní jídelně, ke které jsme dostali rohlíky se šunkou a sýrem a čaj. Den pokračoval dalšími aktivitami ve třídách.

Uvědomili jsme si, že i celý den strávený se třídou může být super.

S. Kramerová, L. Blacký, B. Egerová, 6. ročník

Datum vložení: 18. 9. 2021 18:13