Letní kemp - Malý princ

I o prázdninách jsme se rozhodli jít do školy, abychom si připomněli učivo, které se probíralo při distanční výuce, a procvičili si češtinu.

Žáci naší školy se mohli účastnit šesti prázdninových kempů. Pět z nich bylo určeno pro žáky prvního stupně. Jako poslední kemp se konal ten náš. Kemp s názvem Malý princ probíhal od 26. do 30. července a mohl se ho účastnit kdokoli z druhého stupně. A tak se ve škole sešli budoucí sedmáci, osmáci i deváťáci.

Celý kemp byl zaměřený především na český jazyk a literaturu. Dopoledne jsme opakovali pravopisné jevy (např. vyjmenovaná slova, koncovky podstatných a přídavných jmen) a učivo ze skadby (větné členy, druhy vědlejších vět). Veškeré opakování probíhalo formou her, takže jsme neměli vůbec pocit, že se něco učíme. Soutěžili jsme často na školní zahradě v družstvech nebo dvojicích. Kromě vědomostních soutěží jsme hráli zábavné hry, při kterých jsme se navzájem poznávali a spolupracovali jsme spolu. Nejvíce jsme se nasmáli při hrách s vodou nebo stopovačce. Odpoledne byl většinou čas i na krátké čtení či psaní.

V průběhu dne jsme se několikrát mohli těšit na točení Kolem štěstí, při kterém jsme si vždy vytočili nějakou odměnu. Nejvíce jsme se nasmáli, když někomu padla Bertíkova fazolka.

Každý den jsme měli zajištěnou stravu a pití. Paní kuchařky nám nejen vařily oběd, ale připravovaly i dopolední a odpolední svačiny. Nejvíce nás potěšila páteční pizza k odpolední svačině.

Všichni jsme si kemp moc užili.

Terka Polívková, budoucí 9. A

Datum vložení: 30. 7. 2021 15:41