Menu
ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Sportovní úspěchy

I letos se naši žáci zúčastnili řady sportovních soutěží, ve kterých jsme měli úspěch.

Hokejbal

Jako již každoročně jsme se zúčastnili dne 20. dubna hokejbalového turnaje škol v Domažlicích. V konkurenci šesti škol jsme si vedli po slabších výkonech v loňském roce opět na výbornou. Hlavně jsme byli raritou mezi týmy, neboť jako jediní jsme ve svých řadách měli dívku, a to Áďu Hájkovou, která se mezi mladíky vůbec neztratila. Po prvním zápase jsme trošku polevili a hned se to odrazilo na výsledku, a tak před naším posledním zápasem jsme byli smíření s tím, že nás čeká druhá příčka. Skóre vedoucí Kdyně totiž bylo o několik gólů lepší. Ale poslední zápas se nám vydařil, a tak z toho bylo nádherné celkové vítězství a postup do krajského finále.

Minifotbal

Ve dnech 24. a 25. dubna se konal v Domažlicích turnaj v minifotbale v rámci projektu o Pohár ministra školství. Účastnili jsme se v obou kategoriích  (6. - 7. třídy a  8. - 9. třídy). V mladší kategorii jsme byli vylosováni do skupiny společně s Mrákovem, Horšovským Týnem a Kdyní. Všechny soupeře jsme porazili a stali se vítězi skupiny. Ve finále jsme bohužel prohráli s Komenského 17 v poměru 0:2. Ale druhé místo v konkurenci deseti týmů nebylo vůbec ostudou.

Minifotbal

Starší kategorie byla o dva týmy obsazenější a my jsme se dostali do skupiny s K 17, GJŠB, Poběžovicemi, Blížejovem a Kolovčí. V prvním zápase jsme zaperlili a porazili ambiciózní GJŠB, ale poté nám stoupla sláva do hlavy a byla z toho krutá porážka od K 17. Nakonec jsme přece jenom uhájili druhé místo ve skupině a v souboji o třetí místo s Mrákovem vyhráli 4:0.

Štafetový pohár Horšovský Týn

Po dlouhé době se naše škola zúčastnila atletických závodů. Jednalo se o soutěž, kdy každá zúčastněná škola sestaví dvě štafety v počtu osmi závodníků, čtyři hochy a čtyři dívky, z toho čtyři z 1. - 3. třídy a čtyři ze 4. – 5. třídy. Štafeta se běží 8 x 100 m a pak další závod na 200 metrů. K tomu byly ještě pro závodníky připraveny doplňkové disciplíny, a to skok do dálky a hod medicinbalem. V samotném hlavním závodě jsme skončili na devátém místě ze třinácti škol. V doplňkových disciplínách zazářil David Blacký, který vyhrál ve skoku dalekém.

Mc Donalds cup – fotbalový turnaj (4. – 5. třída)

Fotbalového turnaje se zúčastnilo celkem 10 škol. Turnaj se hrál na umělé trávě na stadionu Jiskry Domažlice. My jsme patřili společně s K 17, Holýšovem a Horšovským Týnem k favoritům turnaje. Všem jsme dokázali, že jsme v této kategorii opravdu nejlepší. Postupně jsme vyhrávali nad všemi soupeři, až nás čekalo finále s K 17, ve kterém jsme po dvou proměněných šancích vedli 2:0. Domažličtí nakonec snížili na rozdíl jednoho gólu, ale dohnat už nás nedokázali. Byl z toho postup do krajského finále.

V Plzni jsme byli hned dva dny poté. Tam už to byl úplně jiný level. Turnaj se odehrával v areálu 33. ZŠ Plzeň na stadionu Josefa Žaloudka, který pro náš fotbal vychoval spoustu výborných fotbalistů, kromě jiného Pavla Nedvěda. V naší kategorii hrálo celkem osm týmů a my skončili na 6. místě, ale hlavně  byl pro nás zážitek se takto organizovaného turnaje vůbec účastnit.

Mc Donalds cup – fotbalový turnaj (1. – 3. třída)

Po vzoru našich starších spolužáků jsme chtěli také zvítězit, ale nevypadalo to nadějně. Už ráno u autobusu se sešlo jenom pět hráčů, tedy nikdo na střídání. A tak pět hrdinů bojovalo ve všech zápasech, aniž by si mohli chvilku odpočinout. Ostatní školy přijely minimálně s osmi hráči. Nakonec jsme  skončili přesně uprostřed tabulky, neboť ze sedmi týmů jsme obsadili čtvrté místo.