Projekt Edison

Typ: ostatní | Informace ze školy
I v letošním roce navštívili naši Základní školu ve Staňkově zahraniční studenti z různých koutů světa.

Od pondělí 26. února k nám postupně chodili na hodiny a ve svých prezentacích představovali své země.

Anna, která bydlí v Rusku, nám ukázala svoji školu, kde studuje dějiny umění. Žije jen s babičkou a na školu si vydělává sama dvěma pracemi – tetuje v salonu a provádí v petrohradském muzeu. Mari z Gruzie studuje dějiny politiky. Její země se přibližuje počtem svých obyvatel České republice. Také Jonathan nám představil svůj stát - Indonesii, který je specifický především tím, že se skládá z 17 000 ostrovů. Najdeme tam také tři velké ostrovy: Sumatru, Jawu a Kalimantan. Hlavním městem je Jakarta. Jessy z Tchaj-wanu v Asii nás navštívila na hodině výchovy ke zdraví a ukázala nám, jak se učí v jejich školách.

V pátek 2. března jsme se naposledy setkali s Annou, Mari, Jonathanem a Jessy. Už se moc těšíme na nové studenty, kteří nás navštíví příští rok.

Eliška Jáchimová, 7. A

Vytvořeno: 24. 3. 2018