ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Ochutnávka sýrů

Na začátku května v rámci akce Mléko do škol proběhla ve všech třídách ochutnávka sýrů. Místo jedné hodiny jsme ochutnávali mléčné výrobky.

Ten den jsme si měli přinést šátek, kelímek a lžičku. Srazili jsme stoly do jedné řady a postupně jsme dostávali talířky se sýry. Když jsme ochutnali sýry, řekli jsme si,  jestli nám tento sýr chutnal. A jaká byla obliba jednotlivých sýrů? Z krájených sýrů nám nejvíce chutnal Tylžský sýr, Eidam a Gouda. Z ostatních sýrů jsme si nejvíce pochutnali na Blaťáckémzlatu. Mezi tavenými sýry vyhrálo Lipno. Ochutnávali jsme také ochucená mléka, karamelové nám chutnalo nejvíc. Po ochutnávce ještě proběhla soutěž v poznávání sýrů. Ochutnávka nám zabrala celou hodinu a moc se nám líbila.

Adam Zvoneček, 6. B

Datum vložení: 3. 6. 2018 6:30
Datum poslední aktualizace: 3. 6. 2018 6:34
Autor: Mgr. Věnceslava Schenkova