Návštěva městské knihovny

Typ: Informace ze školy
Dne 12. března jsme navštívili Městskou knihovnu ve Staňkově.

Paní knihovnice nás mile přivítala a řekla nám, ať se posadíme ke stolům. Poté nás seznámila s městskou knihovnou, s jejím chodem i způsobem, jak si knihy či časpopisy půjčovat. Zjistili jsme, že v knihovně je 17 000 knih, dozvěděli jsme se i o mezinárodním řazením knih.

Od paní učitelky jsme dostali úkol. Měli jsme si vybrat jednu naučnou knihu a napsat její vizitku do našeho čtenářského portfolia. Po dokončení prvního úkolu jsme si pro změnu vybrali beletristickou knihu. Kluci většinou vybírali knihy patřící k dobroduržné literatuře, děvčata upřednostňovala knihy zamilované či o koních. I k této knize jsme si udělali vizitku. Mnoho žáků bylo mile překvapeno spoustou knih, které knihovna nabízí. A tak jsme se do školy vraceli spokojení a zase o něco chytřejší.

J. Höll, A. Zvoneček, D. Moráfka, 6. B

Vytvořeno: 24. 3. 2018