Džentlmensko dámský den

Žákovský parlament ZŠ Staňkov uspořádal pro spolužáky projektový den, věnovaný etiketě a slušnému chování.

Projekt Základní školy Staňkov  Džentlmenský a dámský den se odehrál 23. 5. 2018.

Šlo hlavně o to, abychom podpořili přátelské vztahy v naší škole. Tento projekt si sami vymysleli a následně i připravili členové žákovského parlamentu.

Byli jsme rozděleni do skupin, každý parlamentář dostal na starost jednu. Skupiny byly umístěné v jednotlivých třídách a byly složené z žáků napříč ročníky, od první až po devátou třídu.

U tříd byly pověšené papíry se jménem parlamentáře, třídou, jménem učitele a seznamem dětí.  Parlamentáři pomáhal učitel, kterého si parlamentář zvolil pro případ, kdyby potřeboval pomoci s nějakou aktivitou nebo s časovým plánem. Učitelé byli velice vstřícní, a když jsme potřebovali, pomáhali nám. Já si myslím, že si každý parlamentář svého učitele vybral tak, aby si rozuměli.

Ten den jme přišli do školy ve společenském oblečení, všem to moc slušelo. Na programu jsme měli spoustu aktivit, např. jsme si  na začátku sedli do kroužku a předávali jme si nafouknutý, ale nezavázaný balónek. Když se k někomu balónek dostal, musel odpovědět na otázku: “Kdo je pro tebe džentlemen?”

Video o slušném chování, na které jsme se společně ve třídě dívali, připravovali ČŽP Kristýna Forstová, Adam Drudík, Tomáš Strousek, Aneta Schejbalová, Jana Mlezivová, Simona Koláčková a Lenka Patlejchová.

Hádanky, hlavolamy a křížovky, které měla na starosti Tereza Vacíkova, QR kódy a tabulky na odpovědi, které připravil Tomáš Vacík, byly další součástí dne.

Také k nám přijeli studenti ze SOU Domažlice, aby nám ukázali a předvedli, jak se správně stoluje a jaký příbor se má používat na jaký chod, včetně malé vidličky a lžičky na předkrm, polévkové lžíce, velké vidličky a velkého nože na hlavní chod, a dokonce i středního nože a střední vidličky, které se používají na dezert.

Poté jsme na dva velké papíry o velikosti A1 udělali prezentaci a shrnuli celý projektový den. Nakonec jsme se bavili o tom, co se nám líbilo, nebo naopak co by chtělo příště změnit nebo vylepšit.

Den se nám moc vydařil, zaznamenali jsme na něj jen samé pozitivní ohlasy.

Datum vložení: 24. 5. 2018 22:44
Datum poslední aktualizace: 24. 5. 2018 22:59