Výlet za žáky z partnerské školy do Regensburgu

Výlet za žáky z partnerské školy do Regensburgu - 1

V úterý 20.6. 2017 jsme navštívili žáky ze školy v Regenstaufu. Jela s námi paní učitelka Vlčková, Fazekašová a pan učitel Khas. Jeli jsme autobusem asi dvě hodiny. Po dlouhé cestě jsme dorazili na místo, kde už nás očekávali němečtí žáci pátých tříd s jejich učitelkami. Hned na první pohled byli velmi milí. Připravili si pro nás také občerstvení v podobě bavorských preclíků, sušenek a jablečného nápoje. Rozdělili jsme se na dvě části a poté ještě na menší skupinky. Dostali jsme úkoly, které jsme s pomocí žáků z Regenstaufu plnili. V muzeu, ve kterém jsme trávili čas na začátku dne, jsme si vyslechli přednášku o různých obrazech z českých měst např. Litoměřic a Prahy. Jeden obraz jsme si poté zkoušeli vybarvit dle stylu malíře. Odpoledne jsme trávili čas s dětmi v parku. Povídali jsme si spolu, hráli hry a našli si spoustu nových kamarádů. Naposled jsme měli chvíli rozchod v obchodním centru a hned poté jsme se vydali na prohlídku města a k autobusu. Vyčerpaní, ale plní zážitků jsme jeli domů. Tento den jsme si všichni užili :)

Soňa Kreysová, 8.A

Datum vložení: 20. 6. 2017 8:00