Výlety za poznáním, kulturou i zábavou

Výlety za poznáním, kulturou i zábavou - 1

Jelikož 8. prosince nešel v naší škole proud, musely si všechny třídy zajistit náhradní program. Osm tříd na prvním stupni si vybralo zhlédnutí filmu Jak vycvičit draka 2 v 3D a odjelo do kina v Horšovském Týně. Páté třídy se vydaly do Plzně do planetária. Žáci na druhém stupni měli na výběr z několika možností. Některé lákala prohlídka historického centra Regensburgu spojená s návštěvou vánočních trhů, jiné Techmánie v Plzni či návštěva filmového představení spojená s nákupem dárků. A zbytek žáků využil nabídky Fakulty aplikovaných věd ZČU a zavítal na fakultu.

My jsme se rozhodly jet do Regensburgu. Přihlášení žáci jeli autobusem asi dvě hodiny. Návštěvu Regensburgu jsme začali prohlídkou historického jádra města. Procházeli jsme mezi historickými budovami radnice, kláštera a kapličkami. V dějepise v současné době probíráme gotiku, takže se nám to moc hodilo. Navštívili jsme i typický gotický chrám. Poté naše kroky směřovaly na vánoční trhy. Zde jsme nasáli tu pravou předvánoční atmosféru a mohli si koupit i něco na zub. Pak následovaly nákupy. Když se čas nachýlil, nasedli jsme do autobusu a vyrazili k domovu. V Německu se nám moc líbilo a doporučujeme vám, abyste se tam jeli v předvánočním čase také podívat.
Linda Malíková, Verča Bláhová, 7. roč.
Skupina s panem učitelem Khasem a paní učitelkou Hamadejovou se vydala na plzeňskou FAVku. Čtyři deváťáci, já mezi nimi, pár osmáků, šesťáků a dva sedmáci ani netušili, co všechno se dá v robotice vytvořit. Ukázali nám zde nejrůznější technologie, ovládání robotů a spoustu dalšího. Za sebe mohu říci, že jsem byla nadšená a bylo to zajímavé. Podle zážitků ostatních si myslím, že i oni byli spokojeni. Byl to skutečně dobře vybraný program místo školy. :)
Tereza Bláhová, 9. A
Největší skupina žáků se vypravila do kina. Ráno jsme měli sraz ve Wenigově ulici v osm hodin. Přijely pro nás dva autobusy a jeli jsme do Olympie. Zde pro nás promítali dva filmy, které jsme si vybrali. Zvolili jsme si filmy Pojedeme k moři a Hunger Games, poslední díl. Po zhlédnutí filmů jsme měli rozchod po nákupním centru. Den se nám velmi líbil a doufám, že si ho někdy zopakujeme.
Hana Felixová, 8. A

Datum vložení: 8. 12. 2016 8:00