Čerti přišli i letos!

Čerti přišli i letos! - 1I letos jsme se my, deváťáci, převlékli za čerty, anděly a Mikuláše a šli jsme trošku postrašit menší spolužáky. Jedna skupina šla do školky a zbytek procházel školu. Na starost nás měl pan učitel Valečka. Dohromady nás byla spousta.
Jedenáct čertů, čtyři andělé a Mikuláš za doprovodu největšího pekelníka Valečky prošli ráno město a zavítali mezi malé občánky města do školky. Některé děti měly strach, plakaly, jiné se smály, a podaly si s námi dokonce ruku. Za odměnu, a když slíbily, že budou hodné, dostaly od nás děti balíček dobrot a zazpívaly nám písničku.

Ve škole chodilo dvanáct čertů, dva andělé a Mikuláš. I tady měli někteří mladší spolužáci strach a všichni museli slíbit, že se budou snažit, aby byli v dalším roce ještě hodnější.
Tereza Bláhová, 9. A

Vytvořeno: 8. 12. 2016