Menu
ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Školní rok 2016/2017

Pevnost Týn

Datum: 14. 11. 2017

V pondělí 14. listopadu se vypravily obě šesté třídy do Horšovského Týna, kde se opět konala soutěž Pevnost Týn. Ze 6. A a 6. B byli vybráni Břetislav Vaverka, Eliška Jáchimová, Vít Hofman a Valérie Veselá. Do zámku jsme dorazili jako první. Když dorazila i družstva z Plzně, Blížejova, Domažlic a Horšovského Týna, mohlo se začít s rozdělováním dresů. My jsme měli přidělená zelená trička. Poté jsme si losovali našeho kapitána (herce). Vylosovali jsme si Matyáše Valentu. Prvním úkolem byly tvz. Svázané nohy, to nám moc nešlo a skončili jsme na 3. místě. Naším druhým úkolem byla Hádanka, kterou jsme uhodli hned na první pokus. Poté jsme se vydali do druhé místnosti, kde na nás čekalo házení kostičkami do basketbalového koše. Z 10 kostiček jsme do koše vhodili 9 kostek a v této soutěži jsme se umístili na 1. místě. Naší čtvrtou soutěží byl balancovník. Který jsme zvládli jako jediné družstvo. Když jsme si na začátku soutěže losovali, jakou ze soutěží nebudeme dělat, vylosovali jsme si následující, tedy Hlavolam. Pátou soutěží byl Hrad. Chodili jsme s průvodcem po zámku a hledali předměty, které do doby, kdy byl postaven zámek, nepatřily, např. to byla žehlička, palstový boxík… Z patnácti věcí jsme si zapamatovali jen třináct. Zatímco jsme my hledali, naši kapitáni plnili jiný úkol. Přišívání knoflíků na látku. Náš kapitán (Matyáš) jich přišil deset. Poslední soutěž byla asi rozhodující. Tipovali jsme mince v tabulce, pod kterými byly ukryty body od nuly do desítky. Měli jsme celkem pět možností. Poté už bylo vyhodnocení. Se sto jedním bodem jsme vyhráli! Při předávání cen jsme dosatali tašku, ve které byla pro každého knížka, jojo, čokoládová mince, kasička (prasátko) a naše tričko. My jsme ještě vyhráli zájezd do Legolandu v Německu a 103 čokoládových mincích, které jsme si druhý den rozdělili mezi třídami. Pevnost Týn jsme si užili. Eliška Jáchimová, 6. A

Biologická olympiáda

Datum: 30. 6. 2017

Letošní okresní kolo biologické olympiády konané během dubna mělo zastoupení našimi žáky v obou kategooriích.
V mladší kategorii nás reprezentovali Břéťa Vaverka a Veronika Čipryč ze 6. ročníku. Byli úspěšní. Přešli přes školní kolo, vypracfovali svoji první biologickou práci a v samotné soutěži skončili na krásném 6. a 10. místě.
Ve starší kategorii jsme měli své ostřílené biology a i ti nám udělali radost. Kačka Vaverková 4. místo, Verča Podpěrová (6. místo) a Honza Peprný (10.místo).

Zeměpisná olympiáda s dvojitým postupem do kraje - 1

Zeměpisná olympiáda s dvojitým postupem do kraje

Datum: 21. 2. 2016

Po delší době se naše škola opět zúčastnila okresního kola zeměpisné olympiády v Domažlicích. Po úspěšném školním kole jsme vyslali své zástupce do všech třech kategorií.
Kategorii A, nejmladší žáci - 6. ročník reprezentovali Tomáš Kopecký 6.B a Veronika Čipryč 6.A. Kategorii B, 7. ročník - Bohdana Vokounová, Kristýna Forstová 7. A a kategorii C, 8. - 9. ročník - Petr Adam Pokorný 9.B, Martin Presl 8. A.

Doučování žáků škol

doucovi

Národní plán obnovy

Zakoupení digitálních pomůcek je financováno Evropskou unií - Next Generation EU

npoeu

Více informací (176.83 kB)

FD

Aktuální počasí

dnes, středa 17. 4. 2024
slabý déšť 10 °C 3 °C
čtvrtek 18. 4. slabý déšť 5/1 °C
pátek 19. 4. slabý déšť 9/4 °C
sobota 20. 4. slabý déšť 9/1 °C

Náš partner

logo

Požadavky ICT

Požadavky ICT

Školní psycholog

školní psycholog plakát

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na