Pátek 6. 10.

Typ: Informace pro rodiče
Liverpool, cesta trajektem z Doveru do Dunkerque

Dost netradičně jsme dnes odjížděli již v 6.30. Po snídani jsme se rozloučili s našimi anglickými rodinami a ujížděli směrem Liverpool.

Naše purtování začalo v místní katedrále, kde jsme měli to štěstí, že zde zkoušel pěvecký sbor a hudební těleso nedaleké školy. Po krátké procházce městem jsme zavítali do doků, kde před více jak sto lety stavěli místní dělníci loď Titanic. Projeli jsme se trajektem v zátoce a zamířili do zdejšího námořního muzea. V muzeu jsme měli možnost zhlédnout řadu modelů, dělených dle stáří a historie. Pak jsme prošli centrem Liverpoolu a měli jsme možnost vidět nejen krásnou architekturu,ale také důvod, proč je Liverpool kulturním centrem Anglie. Na kařdém kroku bylo vidět kejklíře, muzikanty, kouzelníky, v každém baru s otevřenými okny hrála živá muzika... Návštěvu místního muzea Beatles story jsme asi ocenili přece jen především my o něco starší. Zdejšími uličkami jsme se dostali až na hlavní ulici Liverpoolu, kde následoval několikahodinový rozchod. Každý jej využil po svém, a tak někdo pak sděloval dojmy z PRIMARKu, jiný z McDonaldu a někteří měli to štěstí a mohli navštívit pravý, nefalšovaný Cavern Club, kde v šedesátých letech začínali samotní Beatles.

Značně unavení jsme vyčkali na příjezd našeho autobusu a ujížděli napříč celou Anglií do přístavu Dover, kde jsme se nalodili na trajekt, a po dvou hodinách jsme opět stanuli na evropském kontinentu.

Vytvořeno: 8. 10. 2017
Poslední aktualizace: 8. 10. 2017 14:17