Menu
ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Seznamy prvňáčků pro školní rok 2024/2025 najdete zde

Školní rok 2013/2014

Pekelné odpoledne ve školní družině - 1

Pekelné odpoledne ve školní družině

Datum: 6. 12. 2014

Speciální čertovské vyrábění nadílkové mističky, hledání hříšné duše, skok čertího kopyta, hod uhlem do ohnivého kruhu, pekelnou dráhu s prolézáním komínu, nadílku a čertí diskotéku si užily děti na speciálním odpoledni školní družiny v pátek 6. prosince. Nejen, že všechny děti přišly krásně oblečené za čertíky, ale ukázaly svou šikovnost při vyrábění, mrštnost a statečnost při plnění jednotlivých úkolů a také soutěžního ducha v taneční soutěži. Odměnou pro nás byl úsměv na tváři všech čertíků a čertic, když odcházeli domů.

Lampionový průvod školní družiny - 1

Lampionový průvod školní družiny

Datum: 25. 10. 2014

Všichni nadšenci lampionového průvodu ŠD se letos sešli před prázdninami v pátek 25. října v půl sedmé večer před Základní školou Staňkov. Letos již po šesté. Po společném focení všech rozsvícených lampionků jsme se velmi příjemnou společnou procházkou vydali nejtmavšími ulicemi Staňkova, abychom opět došli k hlavnímu vchodu ZŠ, kde na děti čekalo malé překvapení se sladkostmi. Jsme moc rádi, že této akce se účastní nejen děti z družiny, ale i jejich sourozenci, mladší kamarádi z mateřské školy a starší spolužáci s rodiči a prarodiči a široká veřejnost. Tak příští rok. . . . . AHOJ. Andrea Pavlíková Jungová

Divadelní představení Pasáček vepřů - družina - 1

Divadelní představení Pasáček vepřů - družina

Datum: 30. 4. 2014

Divadelní představení Pasáček vepřů - družina

Vítání jara - 1

Vítání jara

Datum: 21. 3. 2014

Letošní jaro přišlo dříve, a proto už na začátku jara jsme na vycházkách mohli pozorovat první jarní rostliny, život v přírodě a práci bobrů na řece. My jaro přivítali návštěvou a prohlídkou zahradnictví paní Kohoutové. Prohlídka skleníků plných sadiček rostlin vyvolal velký obdiv. Ochutnávkou rukoly, poděkováním a rozloučením se, jsme zakončili prohlídku a vydali se zpět ke škole. Po krátkém odpočinku, nabrání sil jsme symbolicky říkankou popřáli přírodě hodně vláhy, tepla a ochránců přírody. Děkujeme paní Kohoutové za ochotu, umožnění prohlídky a čas, který nám věnovala. Zimo, zimo už jdi pryč, jaro si už chystá klíč. Otevírá jarní bránu, jmenuje se petrklíč.

Pohádkové odpoledne - družina - 1

Pohádkové odpoledne - družina

Datum: 21. 3. 2014

Pohádkové odpoledne - družina

Zábavné cirkusové divadelní představení - 1

Zábavné cirkusové divadelní představení

Datum: 19. 3. 2014

Klaun Ferdinand a jeho pomocnice zpříjemnili středeční odpoledne ve školní družině. Nechybělo žonglování, kouzlo s kouzelnickou hůlkou, jízda na jednokolce, točení lasem, vtipné legrácky Ferdinanda ani vystoupení tří cvičených pejsků. Děvčata si mohla vyzkoušet točení obručí a chlapci pomáhali při uzlovacím kouzlu. Představení bylo velice zajímavé a veselé, a tak se družinou rozléhal smích, radost a hlasitý potlesk.

Turnaj ve stolním tenisu - 1

Turnaj ve stolním tenisu

Datum: 4. 3. 2014

Turnaj ve stolním tenisu

Karneval - 1

Karneval

Datum: 14. 2. 2014

Úsměv, radost a veselí zaplnilo páteční únorové odpoledne družinu. Princezny, piráti, kovbojové, Sněhurka, námořník a mnoho dalších překrásných masek přišlo na karneval. Do rytmů nejznámějších hitů si každý vyzkoušel své taneční umění. Nechyběly ani základní kroky mazurky, polky a ptačího tance. Lentilková soutěž nebo sbírání pokladu vyplnila oddechovou chvilku. K závěru karnevalového odpoledne patřilo losování a rozdělování tomboly.

Zamykání lesa se školní družinou - 1

Zamykání lesa se školní družinou

Datum: 22. 11. 2013

Již druhým rokem jsme na konci podzimu s dětmi ze školní družiny zamykali les. Tentokrát pamětním dřevěným klíčem, na který každý rok přibude datum nového zamykání. Letošní datum: 22. listopadu 2013. Stejná, jako loni, zůstala říkanka: Zamykám, zamykám les, aby sem nikdo nevlez. Vleze-li sem bába, ať je z ní žába. Vleze-li sem dědek, ať je z něj dudek. Vleze-li sem panna, ať je z ní srna. Vleze-li sem mládenec, ať je z něho mravenec. Cestou k Čermenskému lesíku jsme měli jedinečnou šanci vidět sovu pálenou, kterou nám ukázala p. Forstová ve voliéře na své zahradě a tímto ji za to moc děkujeme. Při průchodu lesem jsme pozorovali změny přírody, které nastávají před zimou, rozvěsili jsme vyrobené lojové koule pro ptáčky, povídali si o zvířatech a co se s nimi děje v zimě a při odchodu z lesa jsme říkankou a klíčem les zamkli. Slibujeme, že první jarní den les s dětmi zase odemkneme. Andrea Pavlíková Jungová

Advent v družině - 1

Advent v družině

Datum: 5. 11. 2013

Po pekelném odpoledni zavládla v družině adventní nálada. Příjemnou atmosféru doprovázel poslech vánočních koled, třpyt a lesk zvonečků, kapříků,andílků, výroba dárkových krabiček, přání a dalších dekorativních výrobků. Sladká vůně nepečeného cukroví zalétla do nejednoho nosíku a potěšila mlsný jazýček.
Petra Kočandrlová

Po stopách Lišky Bystroušky - 1

Po stopách Lišky Bystroušky

Datum: 27. 9. 2013

Úryvkem z knihy Rudolfa Těsnohlídka Liška Bystrouška byla zahájena akce ŠD. Děti se dozvěděly zajímavosti nejen o lišce, ale i jiných zvířatech žijících ve volné přírodě. Poté nás čekala cesta do přírody. S bystrostí, jako liška, jsme pozorovali nejen krásnou podzimní přírodu, ale také zajímavé stopy zvířat, poznávali plody přírody. Nechyběly zkoušky důvtipu v podobě hádanek, ale i mrštnosti, obratnosti a poznávání vůní podle čichu. Odpoledne velice rychle uteklo. Domů odcházely děti plny zážitků, spokojenosti a zápisníkem Lišky Bystroušky.

Družinový výlet za poznáním - 1

Družinový výlet za poznáním

Datum: 17. 5. 2013

V sobotu 17.5. jsme ráno vyjeli vlakem do Plzně. Po příjezdu jsme měli možnost zhlédnout na vedlejší koleji parní lokomotivu z roku 1947 - Šlechtična. Následovala prohlídka vestibulu hlavního nádraží, po které jsme odešli k Západočeskému muzeu. Chvilka oddechu se svačinou u fontány a v parku u památníku Spejbla a Hurvínka plzeňského loutkaře Josefa Skupy rychle uběhla. Výukový program v muzeu - Cesta do pravěku, připravený zábavnou a hravou formou, doplněný pracovními listy a vlastní aktivitou děti velice zaujal. Asi nejvíce se dětem líbilo žerno a zrnotěrka, na kterém si mohly vyzkoušet mletí zrn na mouku. Z umleté mouky v pondělí paní vychovatelka Andrea upekla placky, a tak měly děti možnost ochutnat. Dalším místem poznáním bylo muzeum strašidel. Legenda o kouzelné moci plzeňského znaku nás vtáhla do pohádkového prostředí strašidel. Zpívalo se, počítalo, hádalo a hlavně se smálo. V závěru návštěvy muzea strašidel děti hledaly ukrytý poklad s pamětním listem. Při zpáteční cestě domů si děti vyprávěly zážitky z celého výletu za poznáním, prohlížely zakoupené drobnosti a knihy pohádek a pověstí z celých Čech, Moravy a Slezka.

Spaní ve školní družině - 1

Spaní ve školní družině

Datum: 15. 4. 2013

I tento školní rok má svůj konec. A na jednu z akcí ŠD, na kterou se děti ke konci šk .roku těšily - bylo SPANÍ ve školní družině. Někteří žáci již měli zkušenosti z minulých let, ale pro jiné to bylo poprvé. Už od rána se družiny plnily spacáky, karimatkami a batůžky. A odpoledne v 15.45h to začalo... První naše společné kroky vedly do areálu dobrovolných hasičů. Tady si děti vyzkoušely, jak jsou hbité a šikovné při zdolávání různých překážek. Největší zájem byl o stříkání vody. Ale jaké bylo překvapení, když během prohlídky hasičského auta začala houkat siréna a byl tu opravdový výjezd. Veliký dík patří všem hasičům, kteří se nám věnovali. Další naše kroky vedly z hasičárny do místní zeleniny, kde prodávají vynikající zmrzlinu. Ta nám přišla v horkém odpoledni určitě vhod. Poté jsme zamířili ke školní zahradě. Volný prostor na hry i opékání buřtíků je prostě prima. A když jsme uspokojili chuťové buňky a trochu si odpočinuli, mohli jsme se vydat na CESTU ZA POKLADEM. Společné plnění různých úkolů nám přineslo spoustu legrace, ale i sladký poklad v uschované truhlici. Čas velmi rychle ubíhal a my se přesunuli do svých oddělení připravit se na spaní. Jenže, to ještě nebyl zdaleka konec všem zážitkům. Již ve tmě, vybaveni baterkami, jsme se přesunuli do školní tělocvičny. Zde byl další úkol. Za pomoci baterek najít víčko, za které každý nálezce dostal svítící tyčinku. Tu pak mohl využít jako svítící náramek. Poté se nám v tělocvičně objevil zvláštní úkaz - hemžení krásně barevných světlušek. Z tělocvičny jsme se vrátili zpět do svých skupin a pelíšků. Jen ještě jedna skupinka šla na obchůzku noční školou. Krátce před spaním jsme si trochu povídali a postupně se zavrtávali do spacáků a usínali. Ráno bylo slunečné a voňavé po ovocném čaji a domácích buchtách. To byla mňamka... Řádně posilněni jsme se dali do balení věcí. Zase jsme měli možnost být v družině pospolu i přes noc a každý z nás si odnesl svůj osobní neopakovatelný zážitek... Marie Výrutová

Soutěž o nejkrásnější velikonoční vajíčko - 1

Soutěž o nejkrásnější velikonoční vajíčko

Datum: 11. 4. 2013

Soutěž o nejkrásnější velikonoční vajíčko

Školní družina - Pozvání na pizzu - 1

Školní družina - Pozvání na pizzu

Datum: 15. 3. 2013

Již od pátečního rána začínaly přípravy na odpoledne. Natěšené děti si přinášely do družiny potřebné kuchařské náčiní. Po obědě měly děti možnost vidět i si vyzkoušet přípravu těsta na pizzu, pomáhaly čistit a připravovat na tácky potraviny - vysočinu, šunku, sýr, papriky, rajčata, cibuli, koření... V 15.30 hod. bylo vše přichystáno. Po krátkém seznámení se s historií a zajímavostmi o pizze jsme přešli do školní jídelny a pustili se do tvarování pizzy. Úkol to byl nelehký, protože těsto bylo jako živé. Nikoho to neodradilo a byly pizzy kulaté, malé a velké, obdélníkové ... Po potření kečupem si každý pizzu nazdobil podle svých představ a chuti. Vznikly tak obrázky zvířátek, květin. Na závěr stačilo pizzu posypat špetkou oregána nebo pizza kořením a mohlo se péct. Netrvalo dlouho a celou školní jídelnou se začala linout vůně. Než se pizza upekla, každý kuchtík si uklidil své místo... Velkým překvapením pro nás vychovatelky bylo, že někteří kuchtíci nechtěli svoji pizzu ani ochutnat, ale raději se svým kuchařským uměním pochlubili rodičům. Pochvalu si opravdu zaslouží.

Doučování žáků škol

doucovi

Národní plán obnovy

Zakoupení digitálních pomůcek je financováno Evropskou unií - Next Generation EU

npoeu

Více informací (176.83 kB)

FD

Aktuální počasí

dnes, sobota 22. 6. 2024
déšť 22 °C 14 °C
neděle 23. 6. déšť 20/12 °C
pondělí 24. 6. slabý déšť 22/13 °C
úterý 25. 6. jasno 24/11 °C

Náš partner

logo

Požadavky ICT

Školní psycholog

školní psycholog plakát

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na