Koronavirus u nás a ve světě

Nemoc covid-19 je pro celé lidstvo úplně nová zkušenost. Všichni se musíme naučit žít v nových podmínkách.

O tom, že existuje nemoc covid-19 zvaná koronavirus, jsme se dozvěděli v lednu z televize. Věděli jsme, že je to virus, se kterým bojují v Číně. Nikoho z nás by nenapadlo, že postihne celý svět.  Virus se rozšířil nejdříve do Evropy a potom i do všech světadílů. Každý ze států tuto situaci řeší jinak, ale všichni dříve či později podobně. Ve světě se tato nemoc šíří mnohem rychleji a s tragičtějším koncem než u nás. Na začátku března, když byly v České republice první tři případy a každý den se číslo zvětšovalo, naši politici začali jednat. Jako první zavřeli školy a potom byly na řadě různé služby a obchody. Nakonec došlo i na uzavření hranic. Všichni jsme moc rádi, že i díky různým omezením jsme dokázali tuto nemoc oproti jiným státům zpomalit. Nošení roušek nikomu není moc příjemné, ale asi to má účel. Přál bych si, aby se tato nemoc nikdy neobjevila, protože byl před ní celkem bezstarostný život.

Doufám, že se na covid-19 najde lék a životy nás všech se vrátí k normálu.

Ondřej Poucha, 7. A

Datum vložení: 6. 5. 2020 17:55