Menu
ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Školní rok 2009/2010

Projekt: Aktivní motivace žáků

Datum: 5. 11. 2010

Naše škola se v letošním roce zapojila do projektu : Aktivní motivace žáků ZŠ= jistota pro budoucnost technických oborů, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.Tento projekt je realizován v Plzeňském kraji, realizátorem je Krajská hospodářská komora Plzeňského kraje .
Hlavním cílem projektu je umožnit žákům ZŠ získat dostatečný přehled o řemeslných a technických profesích v nejžádanějších oblastech průmyslu v Plzeňském kraji. Získané informace pak mohou usnadnit volbu povolání.

Ukázkový den na SOŠ a SOU v H. Týně - 1

Ukázkový den na SOŠ a SOU v H. Týně

Datum: 5. 11. 2010

Dne 5.listopadu se 14 žáků naší školy zúčastnilo 1. Ukázkového dne na SOŠ a SOU v Horšovském Týně, který organizuje Krajská hospodářská komora v rámci projektu : Aktivní motivace žáků ZŠ = jistota pro budoucnost technických oborů.
Žáci se seznámili s nabídkou maturitních i učebních oborů a to přímo prakticky: zajezdili si v traktoru,mohli si osedlat koně, omítnout zeď, zaměřit pozemek,zasoutěžit v agropodnikání, navrhnout dům v počítačové podobě a mnoho dalších činností.

Módní přehlídka

Výstava v Českých Budějovicích

Datum: 1. 10. 2010

Ve čtvrtek 1.10. měli naši deváťáci možnost navštívit společně se žáky ZŠ Blížejov výstavu v Českých Budějovicích. Na výstavišti v Č.Budějovicích se konala největší přehlídka středního odborného a učňovského školství v ČR s názvem :
Vzdělání a řemeslo.
V mnoha pavilonech se žáci základních škol seznámili s nabídkou středních škol. Zhlédli jsme například - módní přehlídku vlastně navržených a vyhotovených oděvů, výrobky uměleckých škol - šperky, rytiny zbraní, pilnou a těžkou práci kovářů soutěž v kresbě a modelování aranžerské práce soutěž v oboru CNC techniky ochutnali cukrářské a potravinářské výrobky a mnohé další. Po celou dobu výstavy probíhala i Diskotéka Hitrádia Faktor, různé přednášky a soutěže. Je jen škoda, že nabídky , jet na výstavu ,využilo pouze 5 žáků.

Dopravní hřiště

Datum: 24. 9. 2010

Výcvik na dopravním hřišti
Ve dnech 23.a24.9. jsme se zúčastnili výuky na dopravním hřišti, tentokráte poprvé v Holýšově u hasičské zbrojnice.. Uvítali nás p.Ircingová - ta probírala s jednou skupinou teorii a p.Cvachouček - ten s druhou skupinou jezdil na kolech. Po přestávce jsme se vyměnili.. Někteří zvládli pravidla silničního provozu hravě, jiní udělali několik přestupků, a našli se i tací, co značky zcela přehlíželi.

Maturity

Datum: 8. 6. 2010

Maturity nanečisto na naší škole probíhaly 7.a 8.6.2010. V pondělí jsme začali v 8.00 hod. prvním maturitním předmětem, a to cizími jazyky. Vždy jsme měli čas na přípravu a pak jsme hovořili k vylosovanému tématu. Následovaly volitelné předměty a na závěr tohoto dne jsme před komisí obhajovali své maturitní práce. Druhý den jsme byli zkoušeni z českého jazyka a matematiky a na konci tohoto dne byly vyhlášeny výsledky jednotlivých zkoušení. Vysvědčení jsme pak obdrželi dne 22.6.2010 v rámci Týdne změn, a to na Den elegance. Po předání jsme se naobědvali a dostali ještě zmrzlinový pohár.

FROHE OSTERN, HAPPY EASTER

Datum: 21. 5. 2010

V hodinách anglického a německého jazyka jsme se my, žáci 3.-8.tříd , seznámili se slovní zásobou týkající se Velikonoc a podařilo se nám společně vytvořit pěknou výzdobu.

Preventivní program Deštník držím já

Datum: 21. 5. 2010

Již dvakrát se setkali ve školním roce 2009/2010 žáci 6. ročníku s Janou Hendrichovou, okresní metodičkou prevence, při akci nazvané Deštník držím já. Jedná se o nový projekt, který v rámci programu dlouhodobé specifické prevence zajišťuje PPP Domažlice. Při dvouhodinovém setkání měly děti možnost zamyslet se nad tím, jak se k sobě vzájemně chovají, čeho si na ostatních nejvíce váží, co je může v životě ohrožovat a jak se takovým ohrožením bránit. Obě setkání proběhla v příjemné atmosféře.

Víte, s čím si hrajete? - 1

Víte, s čím si hrajete?

Datum: 21. 5. 2010

Víte, s čím si hrajete?

Velikonoční výstava

Datum: 23. 3. 2010

V měsíci říjnu jsme s p.učitelkou Zahálkovou začali připravovat výrobky na Velikonoční výstavu.
Myslel jsem si, že je to strašně brzo.Ale pak jsem byl rád,protože výrobků jsme měli trochu míň než loni.
Pak 23.3.2010 konečně přišel ten den,kdy jsme prodávali Byl jsem ve skupině s Ríšou Jehlíkema Karolínou Kufnerovou.
V 10hodin se otevřely dveře výstavy. Bylo to celkem fajn. nejhorší bylo, když nám p.Sládková dala 200Kč. To jsme s Ríšou mysleli, že zemřeme. /" Ríšo, nic proti, já jenom tak ze srandy/ . Pořád si se koukal na Terezu Chvátalovou. " Nakonec naše skupina vydělala dost peněz.

Školní a okresní kolo soutěže Rubikon - 1

Školní a okresní kolo soutěže Rubikon

Datum: 18. 3. 2010

Po několikatýdenní přípravě se 18. 3. 2010 sešli soutěžící ze 7. až 9. ročníku v podkroví školy, aby zde změřili síly ve školním kole soutěže Rubikon. Klání, kterého se účastní škola už podruhé, je o dodržování zákonů a o správném rozhodování. A na co si dávat pozor? Třeba na rizika sázení, které je u nás do 18 let zakázáno. Rubikon ukazuje, proč tomu tak je a jak se riziku sázení bránit.
V soutěži, která měla pět kol, získal nejvíce bodů tým červených z 9.B. Naši školu bude reprezentovat 14. dubna v okresním kole v Domažlicích. Na druhém místě skončili oranžoví z 8. B a třetí místo obsadili zelení ze 7. třídy. Výkony soutěžících hodnotila pětičlenná porota, jejímiž členy byli např. ředitelka DDaM v Domažlicích Ivana Kubová a starosta města Alexandr Horák.

Staňkovský slavík - 1

Staňkovský slavík

Datum: 25. 2. 2010

Ve čtvrtek 25. 2. 2010 proběhla v Lidovém domě pěvecká soutěž Staňkovský slavík. Své výkony zde předvedly děti z 1. i 2. stupně naší ZŠ. Velkému finále předcházela jednotlivá třídní kola a poté semifinále v podkroví školy.
V 1. kategorii si nejlépe vedla Adéla Martínková z 5. ročníku, na 2. místě skončila Anetka Bernklau ze 4. A a 3. místo obsadil Lukáš Fejtek z 1. A. Ve 2. kategorii měla porota těžké rozhodování a nakonec se rozhodla udělit dvě první místa. Získali je Tomáš Fejtek ze 7. třídy a Terezka Leitlová ze 6. B. Druhou příčku obsadil Bohuslav Šlehofer z 8. B, třetí místo vybojovala Markéta Samochodkinová z 9. B.

Beseda Pablem Chacónem Gilem o Jižní Americe - 1

Beseda Pablem Chacónem Gilem o Jižní Americe

Datum: 21. 12. 2009

V pondělí 21. 12. 2009 zavítal na naši školu Španěl Pablo Chacón Gil, koordinátor adopce na dálku pro Jižní Ameriku, aby žákům osmého a devátého ročníku pověděl o připravovaném projktu spolupráce českých škol s vytipovanou základní školou v Bolívii. Pablo nám přiblížil situaci chudých škol v některých jihoamerických státech, promítl fotografie ze svých návštěv Jižní Ameriky a nastínil možnou spolupráci s bolívijskou základní školou. Předběžně jsme se domluvili, že se naši žáci do projektu zapojí.

Tak to je NICE - 1

Tak to je NICE

Datum: 10. 12. 2009

V rámci programu vyCOOL se! na podporu Her IV.zimní oplympiády dětí a mládeže České republiky /ODM/ se ve čtvrtek 10.prosince 2009 vybraní žáci naší školy zúčastnili výtvarné roadshow s názvem TAK TO JE NICE.
Hlavním tématem této radshow je výtvarná soutěž pro školní týmy sedmi dětí z 2.st.ZŠ, které vyrábí nejrůznější fandítka - plakáty, řehtačky, tleskátka a spoustu dalších výtvorů, kterými žáci podpoří mladé sportovce na ODM 2010 přímo z jejich kraje.

Halloween v 7. třídě, Aj - 1

Halloween v 7. třídě, Aj

Datum: 5. 11. 2009

Stejně jako minulý, i tento rok jsme s paní učitelkou Jarmilou Pavlíkovou uspořádali Halloweenskou oslavu. Skoro všechny děti si přinesly z domovů krásné převleky, letos tu byli: upíři, kouzelníci a kouzelnice, ale i víly, duchové a různé strašidelné kostýmy, až z toho běhal mráz po zádech. Jako úvod té naší Halloweenské hodiny jsme si pustili DVD, jak se slaví Halloween v Anglii. Dozvěděli jsme se o kuchání dýně, která se anglicky řekne "pumpkin", o vaření strašidelných sendvičů, ale také o různých soutěžích a hrách. Jako další část hodiny ve třídě probíhaly již zmiňované soutěže. Do lavoru se nalila voda, do té se dala jablka a každý měl za úkol vylovit pusou jedno jablko. Tahle soutěž byla tak lehká, že obstáli všichni soutěžící. Další soutěž už byla těžší. Jablka zavázaná na provázcích se ve vzduchu lovila opět ústy. Nikdo kromě Dominiky Paulové neobstál a proto si tímto zaslouží ocenění. Bohužel pouze písemné, protože na peněžní dar jsme jaksi zapomněli. A jako poslední část dnešní hodiny zakončila Michaela Augustinová několika strašidelnými skladbami na klavír. Přitom jsme si pěkně zatančili a zadováděli. Ale jako všechno i tahle hodina skončila a my se opět museli smířit s našimi skutečnými podobami. Doufám, že i příští rok oslavíme, již v osmé třídě - Halloweenskou slavnost!

Týden změn – akce deváťáků

Datum: 18. 6. 2009

Toto byla jedna z našich posledních akcí na této škole. Chtěli jsme tu po sobě zanechat také nějaké kladné vzpomínky.
18. června jsme si zkusili, jaké je to učit, a zjistili jsme , že to není žádná prča
21. června Hudební den – tento den jsme si připravili hudební vystoupení v hudební učebně, kde vystupovala skupina Metalxa, která už vystupovala na plese. Kromě toho vystoupili žáci z většiny ostatních tříd. Žáci se mohli převléknout za celebrity.

Fotbalový turnaj Šampioni pro Afriku - 1

Fotbalový turnaj Šampioni pro Afriku

Datum: 9. 6. 2009

Ve staňkovské ZŠ se 9. června uskutečnil fotbalový turnaj , který se konal v rámci projektu Šampioni pro Afriku. Fotbalový turnaj proto, že se v letošním roce hraje v Jihoafrické republice mistrovství světa ve fotbale. Ve středu se spolu střetly 6., 7. a 8. třídy. Každý tým si zjistil informace týkající se Jihoafrické republiky, které pak ostatním na začátku turnaje prezentoval.
Ptáte se, co je vlastně projekt Šampioni pro Afriku? Děvčata z osmé třídy utvořily skupinu, která se právě tohoto projektu účastní. Je to soutěž, ve které skupiny vytvářejí různé materiály a pořádají akce pro své spolužáky, rodiče i ostatní lidi, aby je seznámili s rozvojovou problematikou v jiných státech.

Den Země

Datum: 22. 4. 2009

I v letošním školním roce jsme se vydali 22.4. na Den Země po městě i do okolí Staňkova,
abychom sesbírali odpadky a pomohli tak městu k čistotě.
A věřte, nebylo toho málo. Celkem jsme nasbírali kolem 60 pytlů odpadu.
Naše cesty vedly v okolí školy, podél řeky,směrem na nádraží / nejhorší úsek /,okolí pomníku a kostela, směr Víšek, Puclice, Krchleby, Hlohová.
Děkujeme všem zúčastněným a technickým službám za svoz.

3. školní ples - 1

3. školní ples

Datum: 26. 3. 2009

V pátek 26. března jsme se již potřetí sešli na žákovském plese pořádaném naší školou v sále Lidového domu ve Staňkově. Na organizaci plesu se nejvíce podíleli žáci obou 9. tříd naší školy, kteří letos přišli s novými nápady. Novinkou bylo předtančení a šerpování žáků 9. ročníků třídními učiteli. Hudební doprovod obstaral pan učitel Miloslav Khas a Adriana Christovová, na závěr překvapila svým vystoupením kapela METALXA, složená z chlapců 9. ročníku. V průběhu plesu mohli přítomní zhlédnout mnoho tanečních i pěveckých vystoupení, která se velmi líbila. Stejně jako loni okouzlila přítomné originální módní přehlídka výtvarného oboru ZUŠ, letos inspirovaná šachovými figurkami. Sál byl jako každý rok zcela naplněn a děti, rodiče i ostatní hosté se dobře bavili. Děkujeme všem rodičům za účast a za přípravu plesu, dále všem sponzorům, zaměstnancům školy a samozřejmě deváťákům.

Koncert pro Charitu - 1

Koncert pro Charitu

Datum: 13. 3. 2009

Ve středu 16. prosince se od 13. 30 hodin konalo předvánoční posezení v Betlémě místní farnosti pro důchodce ze Staňkova a okolí. Paní Petrašovská - ředitelka staňkovské charity - přizvala děti naší školy, aby při této příležitosti zazpívaly a navodily sváteční atmosféru.

Doučování žáků škol

doucovi

Národní plán obnovy

Zakoupení digitálních pomůcek je financováno Evropskou unií - Next Generation EU

npoeu

Více informací (176.83 kB)

FD

Aktuální počasí

dnes, úterý 21. 5. 2024
déšť 19 °C 12 °C
středa 22. 5. slabý déšť 19/11 °C
čtvrtek 23. 5. slabý déšť 20/11 °C
pátek 24. 5. slabý déšť 19/10 °C

Náš partner

logo

Požadavky ICT

Školní psycholog

školní psycholog plakát

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na