Vánoční Praha

Ráno jsme si skutečně přivstali. Odjezd v 6:30 sice nebyl nejpříjemnější, ale očekávání byla veliká.

Někteří z nás jeli do našeho hlavního města poprvé. Jak veliký asi bude ten orloj, o kterém jsme si ve vlastivědě povídali? Čím Pražané ozdobili obrovský vánoční strom? Střetnou se mé představy o vesmíru s odrazem zážitků z planetária? Plni otazníků a radosti nad dnem tráveným mimo budovu školy jsme nasytili atmosféru autobusu.

Ani jsme se nenadáli a po skutečně bleskové přestávce na toaletu jsme byli v Praze. Bylo z nás čitelné, jak hledáme všechny památky, o kterých jsme si ve škole povídali. Jen Karlův most jsme viděli ve všech dostupných mostech přes Vltavu :)

Na Staroměstském náměstí nás zastihla chvilková krupková přeprška, ale oči se nám blyštěly při pohledu na rozsvícené stánky, cestu andělů i obrovský vánoční strom. Po prohlídce a malém nákupu odzvonil orloj k odchodu do planetária. Byl skutečně takový, jaký si ho každý z nás představoval?

Návštěvu planetária jsme zahájili obědem / svačinou. Následný program byl, jako bychom se dostali přímo do vesmíru. Planety, hvězdy i meteority a další byly všude kolem nás. Abychom se neztratili, držela nás paní průvodkyně svým povídáním o vesmíru, stejně jako gravitace drží celou Sluneční soustavu v harmonickém pohybu. Nakonec jsme i našeho průvodce zasypali dotazy.

Plni zážitků a snad i poznatků jsme ukojili svou potřebu po nakupování ve stánku planetária.

Cesta zpět už nebyla tak klidná jako ráno. Někteří potřebovali probrat zážitky, jiní si potřebovali odpočinout od informací. Všichni jsme však šťastně dorazili zpět k naší škole a domů.

Datum vložení: 16. 12. 2022 8:33
Datum poslední aktualizace: 16. 12. 2022 8:49