ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Spolupráce s firmou ZF

Žáci 9. ročníku navštívili firmu ZF. Návštěva se konala u příležitosti zakončení kroužku Technika pro děti. Tento kroužek je na naší škole tradicí již několik let, a to právě díky firmě ZF a jejím pracovníkům, kteří se věnují našim žákům.

Kroužek probíhá vždy dvoufázově. V prvních šesti lekcích se žáci seznamují s elektrotechnikou, učí se pájet a vytvářet jednoduché obvody. Vyrobí si například sirénu. V druhých šesti lekcích si už vyrábí složitější výrobky, například alarm do pokoje.

Vždy po šesti lekcích žáci obdrží certifikát o absolvování kurzu a nějaké dárky od firmy ZF. Zároveň navštíví firmu, kde dostanou občerstvení a dozví se o možnosti stipendijního programu pro žáky, které zaujme technika a firma samotná. Poté následuje prohlídka firmy. Tentokrát si žáci prohlédli robotické pracoviště a automatizovaný výdej součástek a pomůcek a také jedno testovací pracoviště, kde se přesvědčili o tom, že pořádek na pracovišti má své opodstatnění.

V druhém pololetí bude spolupráce s firmou ZF pokračovat dalším kolem kurzů. Tentokrát se dostane na žáky osmých, případně i sedmých tříd.

Děkujeme firmě ZF za to, že se věnuje i mládeži.

Zdeněk Valečka

Datum vložení: 10. 1. 2023 8:05
Datum poslední aktualizace: 11. 1. 2023 7:13
Autor:

Náš partner

Doučování žáků škol

doucovi

dnes, sobota 28. 1. 2023
mírné sněžení 0 °C -8 °C
neděle 29. 1. zataženo 0/-10 °C
pondělí 30. 1. mírné sněžení 1/-3 °C
úterý 31. 1. mírné sněžení 1/0 °C