Lyžařský výcvik očima deváťáka - díl II.

22. 1. jsme se sedmáky odjeli na lyžařský výcvik na chatu Slavoj. První den začal hned bojovkou a všechny kufry jsme si brali sami, jelikož kvůli sněhu auto nemohlo vyjet až na chatu.

Po ubytování a večeři nás čekala odborná přednáška od profesionálního instruktora Ládinka, který dokonce dokázal nazout si lyži přes pantofle.
Druhý den nás čekal náročný den plný “učení a hlídání sedmáků” na sjezdovce. Každý večer jsme se pilně učili na přijimačky a okolo našich sešitů se vynořily švédské stoly s pestrou nabídkou sladkostí. Za naše pilné počítání jsme byli odměněni delší večerkou a s instruktory a učiteli jsme hráli Hádej kdo? Trošku se to zvrtlo a místo toho, abychom šli spát v devět, hodinu po sedmácích, jsme šli spát v půl dvanácté.
Ve středu odpoledne jsme místo odpoledního lyžování šli na naučnou procházku po okolí. Proběhla i soutěž o největší sněhovou kouli. Poté pro nás bylo připraveno překvapení v podobě hraní a zpívání bývalých žáků z naší základky.
 Ve čtvrtek, který byl zároveň i předposledním dnem, jsme celý den lyžovali a večer měli předávání ocenění a menší party. Objednali jsme si pizzu, zatancovali si a také zazpívali.
V pátek jsme se museli rozloučit. Naposledy si zalyžovali, sbalili si a jeli i s medailí a oceněním za nejlepší deváťáky všech dob zpět domů.

Anderlová Linda, Vacík Ondřej a Eger Dominik, 9.A

Datum vložení: 18. 2. 2023 23:31