ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Halloweenská čeština

Naše třída se rozhodla, že si v pondělí 31. října uděláme halloweenský den. Domluvili jsme se i s některými učiteli.

První hodinu jsme měli český jazyk. Paní učitelka a několik žáků z naší třídy přišlo v halloweenském oblečení. Nejdříve jsme dostali iPady a pracovní listy a pak proběhla první aktivita. Zahráli jsme si Kahoot, který byl celý zaměřený na Halloween a Dušičky. Zvítězili Fanda s Matyášem a Eliška s Alčou.

Poté jsme ve dvojicích chodili po chodbě v prvním patře školy a hledali osm lístečků s QR kódy. QR kód jsme si vždy naskenovali, splnili úkol z češtiny, zodpověděli otázku a zapsali si získané písmenko. Mezi úkoly bylo např. rozlišit sousloví a volné spojení slov, podstatná jména konkrétní a abstraktní, synonyma, homonyma a antonyma, slova jednoznačná a mnohoznačná či doplnit nebo vysvětlit rčení. Otázky, které jsme také museli zodpovědět, se většinou týkaly podzimních prázdnin, např. co nás potěšilo, komu jsme udělali radost, …

Ti nejrychlejší z nás dokázali pak ze získaných písmenek sestavit slovo DUŠIČKY. Za úplně či částečně vyplněný pracovní list jsme dostali halloweenský perníček a ti nejlepší i další sladkou odměnu. Tak to byla naše halloweenská čeština.

Maty Felix, Luky Blacký, 7. C

Datum vložení: 31. 10. 2022 17:01
Datum poslední aktualizace: 31. 10. 2022 17:06
Autor:

Náš partner

Doučování žáků škol

doucovi

dnes, neděle 27. 11. 2022
jasno 6 °C 0 °C
pondělí 28. 11. zataženo 4/0 °C
úterý 29. 11. zataženo 3/0 °C

Aktuální informace od nás