15. žákovský ples

15. žákovský ples se konal v pátek 26. 5. v Lidovém domě ve Staňkově. Pro nás deváťáky to byla další velká životní zkouška.

Přípravy probíhaly téměř od začátku roku. Museli jsme si zajistit kapelu, fotografku, choreografku či připravit tombolu. Nácvik na předtančení  začal už v prosinci, ne vždy to bylo jednoduché, ale my to zvládli. Proběhlo poměrně dost neshod, ale my to ustáli a nakonec se vše vyřešilo. Dva dny před plesem jsme pracovali v Lidovém domě, aby vše bylo perfektní. V pátek jsme odcházeli s pocitem, že máme vše připravené a bude to skvělé. Bylo to tady. Všichni jsme plní očekávání, nervozity a štěstí čekali, až sál přivítá Tomáš Fejtek. Následovalo předtančení, které se nejdříve zdálo nekonečné, ale najednou bylo za námi. Na něj navázalo slavnostní šerpování. Poté jsem měla proslov. Byli jsme dojati, na tento moment jsme čekali celých 9 let. Následoval zahajovací tanec s rodiči či učiteli. K tanci a poslechu hrála kapela Dozvuk. Ve volných chvílích se prodávala tombola, za kterou děkujeme sponzorům. Večer byl ozvláštněn vystoupením ZUŠ Staňkov, párovými tanci a skupinovými tanci z Holýšova. Odbila desátá hodina a my žáci se připravili na půlnoční vystoupení. Užívali jsme si ho a byli šťastní. Po překvapení jsme se seběhli všichni v našich mikinách a tančili na dojemnou píseň. Následovalo ještě jedno speciální překvapení pod vedením rodičů, všichni se smáli, protože to stálo za to.

Uteklo to jako voda a my už uklízeli sál a odcházeli domů unavení, ale plní zážitků. Byl to nezapomenutelný večer. Děkujeme všem, kteří nás podpořili a přišli se na nás podívat. Vážíme si veškeré pomoci a zapojení při přípravě. Velké díky patří třídním učitelům a paním asistentkám. Doufáme, že se vám ples líbil a že jste si ho užili stejně jako my.

Adéla Tauerová, 9. B

Datum vložení: 29. 5. 2023 15:57