Lyžařský výcvik

V neděli 19. ledna začal lyžařský kurz pro sedmé třídy. Poprvé za 14 let se autobusu povedlo zdolat veliký kopec a vyjet až k chatě. Po příjezdu jsme se ubytovali a namáhavě jsme si povlékli postele. A pak byla večeře a seznámení s pravidly.

V pondělí jsme byli přiřazeni k deváťákům do skupin. Ti, co neuměli lyžovat, jezdili na malé pomě a páni instruktoři je to učili. Ten den se hodně padalo na lyžích, protože nemrzlo, a tak byl sníh hodně těžký. Konečně večeře. Mohli jsme si vybrat, jestli si k bramborové kaši dáme kuřecí řízek nebo smažený sýr. Druhý den jsme se s pány instruktory učili nové dovednosti, např. otáčet se z místa. Ve středu se lyžovalo jenom dopoledne, protože odpoledne se šlo na procházku k Černému jezeru. Cestou jsme si užili plno legrace. Večer bylo společné zpívání.  To probíhalo tak, že jsme se rozdělili do čtyř skupin a postupně jsme po skupinách zpívali různé písně. Na čtvrtek byl naplánovaný slalom mezi tyčemi na čas a večer se vyhlásili vítězové. Poté byla úžasná diskotéka, kde zněly písně různých žánrů, při kterých se zpívalo i tančilo.
    Ani jsme se nenadáli a byl tu pátek. Museli jsme vše uklidit a vystěhovat se z pokojů. Mohli jsme také jít dopoledne na chvíli lyžovat, ale většina zůstala na chatě, protože jsme byli unaveni. Při odjezdu jsme takové štěstí neměli, protože autobus zůstal stát pod velikým kopcem, takže jsme tam museli naše batohy i lyže odnést. Lyžařský výcvik jsme si velmi užili.

Jindřich Jirásko, Patrik Valečka, 7. A

Datum vložení: 1. 2. 2020 18:23