Čtenářský klub

Náš čtenářský klub, který je určen pro žáky 7. a 8. tříd, probíhá každou středu od půl jedné do dvou hodin.

Sejdeme se vždy v podkroví v učebně hudební výchovy a školní knihovny a každý účastník klubu si přinese svoji rozečtenou knihu. Nejprve si vyprávíme své zážitky z uplynulého týdne a víkendu, u kterých se vždy zasmějeme. Potom paní učitelka zapíše docházku a knihy, které jsme přečetli nebo  máme rozečtené. Pak dostaneme pracovní listy nebo text, ze kterého máme poznat, o čem se tentokrát budeme bavit. Když zjistíme, čemu se ve čtenářském klubu budeme věnovat, proběhne krátká čtenářská lekce. A pak si čteme svoje knihy a plníme úkol, který je pokaždé jiný.
Každým rokem přibydou do školní knihovny nové knihy, o kterých si povídáme i my na čtenářském klubu. Na prvním klubu po Vánocích jsme byli nadšení, kolik nových knih opět přibylo. Věnovali jsme se jim celou hodinu. Nejdříve jsme si knížky chvíli prohlíželi, pak jsme měli 10 minut na prolistování a čtení vybrané knihy a nakonec jsme si do pracovního listu zapsali, o čem asi kniha bude, kdo je hlavní hrdina a zda bychom si chtěli knihu přečíst. První kolo bylo u konce a my jsme se pustili do další knihy.  A tak klub pokračoval až do konce. Na závěr jsme si o všech knihách povídali a spousta z nás si některou knihu odnášela k přečtení domů.
Náš čtenářský klub také pořádá trošku netradiční akce. Tou poslední byla Noc s knihou. Šlo o to, že jsme se sešli v pátek a vydrželi ve škole až do soboty. Hráli jsme  Kahoot, povídali si o knížkách, které jsme četli v dětství, a  knihách, které čteme nyní. Ale nejlepší asi byla hra na schovávanou, kdy byla ve škole naprostá tma a my se pohybovali pouze s mobily. Nejdřív hledali kluci holky a pak holky kluky. V osm hodin večer nám paní učitelka pustila film Deník malého poseroutky. Při filmu jsme se samozřejmě smáli a dělali hlouposti. Spát jsme šli v půl dvanácté a vstávali v sobotu ráno v půl osmé. Nasnídali jsme se a odešli domů.  Všichni jsme se shodli, že to byla nejlepší noc.

Eliška Kerberová, Tereza Felixová, 8. B

Datum vložení: 1. 2. 2020 18:21