Paříž

Paříž 1

31. května pár minut po  šesté hodině ranní  jsme vyrazilli ze Staňkova.

Poté jsme zastavili v Domažlicích, kde jsme nabrali další žáky ze SOU. Nakonec jely děti ze SOU Stod, Domažlice a naší ZŠ. Společně s námi jela paní učitelka Jitka Suchá, Alexandra Suchá a další dvě paní učitelky z učiliště.
Naše první zastávka byla ve Štrasburku, kde jsme navštívili gotickou katedrálu a sídlo Evropského parlamentu. Ten jsme si však mohli prohlédnout jen zvenku. Kolem deváté hodiny večer jsme dorazili do našeho 1. hotelu F1 poblíž Paříže, kde jsme se ubytovali.
Poměrně brzy ráno jsme po snídani vyrazili vstříc hlavnímu městu Francie - Paříži. Cestou jsme už viděli Vítězný oblouk, špičku Eiffelovy věže, ale tyto památky  nebyly cílem dnešního dne. Jeli jsme totiiž navštívit nádherný zámek ve Versailles, který leží na okraji Paříže. Kolem dvanácté hodiny jsme konečně dojeli k branám zámku. Před hlavní branou na nás čekala dvouapůlhodinová fronta, skoro přes celé nádvoří, kterou jsme si museli vystát. Ale stálo to za to. Prostory zámku jsme si mohli procházet sami. Po chvilce bloudění jsme tedy nakonec našli Zrcadlový sál, který je dle mého názoru nejkrásnější. Dále  jsme pokračovali přes knihovny a ostatní místnosti až do lóže, nejspíš samotného bývalého krále Francie. Ale zahrady zámku Versailles jsme si bohužel neprohlédli. Večer jsme se opět ubytovali v dalším hotelu F1, kde jsme strávili dvě noci.
Ráno po snídani jsme konečně zamířili do Paříže. Protože jsme bydleli na okraji tohoto města, byli jsme tam za chvilku. Naším prvním cílem bylo muzeum Louver. Prvně jsme si prohlédli park a malý vítězný oblouk, který se nachází před budovou. Na prohlédnutí muzea jsme měli přibližně tři hodiny. Až jsme si vše prošli, zamířili jsme k autobusu. Ten nás zavezl k Eiffelově věži, která se tyčí nad celou Paříži. Když jsem vystoupala nahoru, uchvátilo mě, jak je město obrovské a jak je všechno dole malinké. Mohli jsme vystoupat i do třetího patra, které je 275 metrů nad zemí. Až jsme si vše prošli, zamířili jsme ke katedrále Notre Dame. Po nedávném požáru je katedrála zavřená a obestavěná, dovnitř jsme tedy nemohli jít. Nakonec jsme se jeli podívat k Vítěznému oblouku, ale bohužel nás tam nepustili, a tak jsme dostali rozchod na známé ulici Champs-Élysées, kde se nachází nejdražší a nejluxusnější obchody v Paříži.
Předposlední den zájezdu jsme navštívili známý zábavný park Disneyland, kde jsme strávili šest hodin. Počasí jsme měli krásné, ale pár atrakcí bylo z technických důvodů uzavřeno. K večeru jsme se ubytovali v novém hotelu F1, kde jsme spali poslední noc ve Francii.
Poslední den, v úterý, jsme vyrazili ráno z hotelu směrem do německého technického muzea Sinsheim, kde se nachází mnoho tanků, letadel a aut. V půl páté jsme z muza odjeli směrem k České republice. Do Staňkova jsme dorazli kolem desáté hodiny večerní.
Zájezd jsem si užila. Skvěle nám vyšlo počasí a jednou bych se do Paříže  ještě ráda  vrátila.

Eliška Jáchimová, 8. A

Datum vložení: 28. 6. 2019 6:31