Lyžák 2019

20. 1. 2019 v 12:45 h. jsme odjížděli na letošní lyžařský kurz na chatu Slavoj.

Někteří z nás se na chatu dopravili sami, ale většina lidí jela autobusem. Na chatu jsme dorazili kolem třetí hodiny odpoledne. Před chatou jsme si řekli základní informace a rozdělení pokojů. Pak jsme si šli vybalit na pokoj a do večeře bylo volno, které každý strávil jinak.

Další den, tedy v pondělí, jsme už šli na sjezdovku. Na dopoledne jsme byli rozděleni na lyžaře a ty, kteří lyžovat neumí. Skoro každý deváťák dostal na starost dva až čtyři sedmáky, se kterými jezdil na velké sjezdovce, zatímco se ostatní učili lyžovat na malém svahu. Po obědě dostalo pár lidí z devítky na starost sedmáka, který se už naučil jezdit na malém svahu, a jel s ním na velkou sjezdovku.

Další den nás učitelé rozdělili do tří skupin, ve kterých jsme se něco naučili a jezdili spolu. Odpoledne jsme také jezdili ve družstvech, ale mohli jsme jezdit, jak chceme. Ve středu jsme jezdili pouze dopoledne a ještě k tomu o hodinu méně - byla velká zima a učitelé nám dovolili jít na chatu dříve. Odpoledne, přesněji v půl třetí, jsme se s paní učitelkou Brožovskou a Škorvánkovou vydali na procházku na Špičák a zpátky. Po vystoupání na kopec k chatě nás čekalo dobrovolné bobování a s tím spojené závody.

Ve čtvrtek dopoledne nás čekal slalom, který nebyl povinný, ale i tak si ho spousta lidí sjela. Odpoledne bylo poslední lyžování tohoto lyžáku, které jsme si podle slov pana učitele Valečky měli pořádně užít. Po večeři přišlo očekávané vyhlášení výsledků, například ze slalomu, ale třeba bylo vyhlášeno i prase lyžáku. Z holek projela slalom nejrychleji Týna Forstová z 9. A a z kluků byl na 1. místě Lukáš Decker z 9. B. Vyhlásilo se také několik lidí, kteří pomáhali těm, kteří lyžovat moc neuměli, a ti, kteří nejvíce pomáhali na chatě. Po rozdání cen každému z nás kluci z devítek poupravili stoly a židle, abychom měli místo na pozdější diskotéku. Před ní nám ale zazpíval a zahrál na kytaru Martin Šobr s doprovodem Ani Kučerové. Hráli nám něco málo přes hodinu a pak přišel čas na diskotéku. Na začátku parket nebyl zrovna plný, ale nakonec to hlavně Ondra Kolář pořádně roztancoval, a tancovalo se  až do čtvrt na jednu.

Kristýna Forstová, 9. A

Datum vložení: 10. 2. 2019 10:42