Školní psychologové v době koronaviru

Školní psychologové nabízí telefonickou či online podporu: Přináší také užitečné materiály a odkazy pro rodiče i žáky.

Milí žáci, rodiče a učitele,

v těchto nelehkých časech Vám bohužel nemůžeme nabídnout více než telefonickou či online podporu. Pokud byste měli v souvislosti s koronavirem nějaké těžkosti, se kterými Vám můžeme pomoci touto cestou, budeme samozřejmě k dispozici a pokusíme se udělat maximum. Obrátit se na nás můžete kdykoliv emailem či telefonicky (v naše pracovní dny 11.00-18.00).

Dále si dovolíme přidat tip na několik materiálů, které by mohly být v kontextu koronavirové situace užitečné.

Pro první stupeň:

• Pohádka „Drak Koroňák“ (autorky: Klára Veselská a Alice Čop) – srozumitelnou formou vysvětluje situaci, může být pěkným prostředkem, jak děti obeznámit s aktuálním děním.

Pro druhý stupeň:

• Mapa „jak psychicky zvládnout období pandemie“ (autor: psychoterapieA) – druhostupňovým dětem, ale i nám dospělým, umožňuje dobře si srovnat myšlenky, zaměřit se na aktuální možnosti a funkční řešení, doporučuji všem!
  • Web „změřte si mediální gramotnost“ dostupný na: https://mqtester.jsns.cz/ – právě v tomto náročném období je klíčové, jakým informacím budeme důvěřovat. Otestujte si, jak jste na tom v rozpoznávání fake news a hoaxů 😉

Pro všechny rodiče:

• Přehledné shrnutí projevu "úzkosti u dětí" různých věkových kategorií (autor: centrum Locika) - jak u dítěte poznat strach a úzkost a jak na to adekvátně reagovat? Odpovědi najdete zde.

Nikola Koptová

koptova@zsstankov.cz