Dny dětského čtení - ŠD Špioni

Dny dětského čtení - ŠD Špioni 1

9. května se Špioni společně s Indiány zapojili do Dnů dětského čtení, které byly součástí kampaně "Rosteme s knihou"

Díky této akci jsme se dozvěděli, že čtenářské dovednosti nejsou samozřejmé  a že i v dnešní moderní Evropě žije 73 milionů dospělých bez literárních dovedností. Do Dnů dětského čtení se zapojilo přes 10000 dětí.  Aktivně předčítalo neuvěřitelných 6650 dětí a poslouchalo dalších 3600 kamarádů na více než třech stovkách míst  po celé republice. My jsme si vybrali ke čtení knížku ZUličníci od Matěje Derecka Harda. Knížku máme moc rádi a zážitek to byl o to hezčí, když z ní děti samy nahlas předčítaly. Bylo vidět, jak děti čtení baví a mají z toho radost. Všichni zaujatě poslouchali laskavý příběh o nečekaném dobrodružství zvláštních malých tvorů, kteří se trochu podobají zvířátkům i lidem. Prožili jsme příjemné odpoledne a moc se těšíme na další podobnou akci.
Datum vložení: 2. 6. 2019 19:00
Datum poslední aktualizace: 28. 8. 2019 12:47